Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jeppis-Kokko Games 2016    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pietarsaari/Kokkola    Tulostusaika  18:44   
  Järjestäjä  JS-PU / KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    253  34.16        1:10.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.10                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    162  39.65        1:22.42   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.47                 
                     
Ilari Hatunen  2006    143  40.42        1:25.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.85                 
                     
Adam Björkstrand  2005    142  39.86        1:25.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.96                 
                     
Samu Herronen  2007    128  42.94        1:28.96   
  Kokkolan Uimaseura  1:41.99                 
                     
Joakim Pöllänen  2004    116  43.90        1:31.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.93                 
                     
Onni Toiviainen  2005    116  44.91        1:31.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.71                 
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    111  43.76        1:33.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:31.92                 
                     
Ivar Eklund  2006    108  43.75        1:34.34   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:44.32                 
                     
10  Alex Koskela  2004    107  45.50        1:34.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.91                 
                     
11  Akseli Klutas  2004    104  43.45        1:35.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.67                 
                     
12  Rasmus Kekola  2006    79  47.40        1:44.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.37                 
                     
13  Arttu Syrjä  2005    59  54.51        1:55.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.59                 
                     
Sohneel Mandpe  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.31                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ville Ikola  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.08                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Anttila  2002    481  28.07        57.32   
  Kokkolan Uimaseura  56.21                 
                     
Mikael Nurmela  2002    368  30.18        1:02.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.07                 
                     
Simon Ravals  2003    366  30.08        1:02.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.22                 
                     
Frans Ekstrand  2002    304  31.66        1:06.77   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.02                 
                     
Eemi Korpela  2002    293  33.19        1:07.61   
  Lapuan Virkiä  1:08.36                 
                     
Alexander Eklund  2002    291  33.00        1:07.81   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:09.40                 
                     
Teppo Jestoi  2003    279  33.21        1:08.74   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.24                 
                     
Eeli Hanka  2003    253  34.08        1:11.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.57                 
                     
Ivar Nordman  2003    247  33.89        1:11.56   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:10.55                 
                     
10  Arttu Niemi  2003    219  35.90        1:14.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.96                 
                     
11  Joni Kontu  2002    219  35.61        1:14.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.58                 
                     
12  Simo Kangasmaa  2003    214  35.91        1:15.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.73                 
                     
13  Atte Lehto  2002    179  37.73        1:19.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.79                 
                     
14  Johannes Laihorinne  2003    138  42.16        1:26.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.76                 
                     
15  Matias Ylipelkonen  2003    137  43.49        1:26.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:28.90                 
                     
16  Iisakki Laihorinne  2003    128  41.89        1:28.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:31.66                 
                     
Viktor Byggmästar  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:14.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kärnä  2001    439  28.54        59.12   
  Kajaanin Uimaseura  1:00.88                 
                     
Ivar Malm  2001    403  28.87        1:00.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.20                 
                     
Elmeri Ekström  2000    339  31.22        1:04.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.28                 
                     
Eero Kokkonen  2000    338  31.47        1:04.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.71                 
                     
Jere Kontiola  2001    295  32.68        1:07.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.11                 
                     
Antti Ahola  2001    289  32.75        1:07.94   
  Lapuan Virkiä  1:04.48                 
                     
Martin Jylhä  2000    281  32.99        1:08.56   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:08.91                 
                     
 
Laji 1, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Joki  1999    558  26.61        54.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.47                 
                     
Jakob Nordman  1996    491  27.26        56.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.14                 
                     
Joose Mustonen  1998    316  31.58        1:05.96   
  Lapuan Virkiä  1:04.93                 
                     
 
Laji 2, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    309  36.04        1:15.26   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.45                 
                     
Vilma Rintala  2005    299  37.47        1:16.05   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.97                 
                     
Tuulia Harju  2005    289  37.41        1:16.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.12                 
                     
Aamu Kannosto  2005    273  37.73        1:18.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.93                 
                     
Anni Turunen  2006    258  37.91        1:19.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.86                 
                     
Fia Stenman  2006    231  39.80        1:22.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.48                 
                     
Alina Kangas  2005    230  39.77        1:23.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.92                 
                     
Veera Välivainio  2005    228  38.45        1:23.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.06                 
                     
Minea Sacklén  2005    215  40.30        1:24.86   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:30.44                 
                     
10  Jenna Korpilahti  2005    203  42.13        1:26.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.86                 
                     
11  Oosa Paavola  2005    199  41.59        1:27.12   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.18                 
                     
12  Hannah Lamminmäki  2006    197  41.29        1:27.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.24                 
                     
13  Saaga Kähkönen  2006    196  41.55        1:27.55   
  Vieskan Uimarit  1:34.09                 
                     
14  Emma Vanhala  2006    194  42.96        1:27.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.55                 
                     
15  Laura Koskela  2006    193  42.86        1:28.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.20                 
                     
16  Linnea Korva  2006    192  41.82        1:28.20   
  Kempeleen Pyrintö  1:30.01                 
                     
17  Elizaveta Salmela  2005    186  40.24        1:29.11   
  Vieskan Uimarit  1:35.40                 
                     
18  Noora-Maria Linna  2006    181  43.39        1:29.93   
  Vieskan Uimarit  1:32.07                 
                     
19  Joanna Högback  2007    181  42.74        1:29.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.34                 
                     
20  Olivia Kivelä  2006    169  43.09        1:31.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.60                 
                     
21  Emma Kauppinen  2005    156  45.73        1:34.57   
  Kempeleen Pyrintö  1:44.82                 
                     
22  Riialiina Kiljala  2008    150  45.40        1:35.63   
  Vieskan Uimarit                   
                     
23  Iina Hulkki  2006    141  46.35        1:37.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.43                 
                     
24  Pinja Saranen  2005    140  44.63        1:37.94   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
25  Elviira Kotkaniemi  2005    131  47.67        1:40.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.23                 
                     
26  Peppi Ojakippola  2006    122  47.14        1:42.56   
  Vieskan Uimarit  1:38.12                 
                     
27  Elli Hakola  2006    112  48.47        1:45.34   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
28  Albertiina Kotkaniemi  2008    112  48.13        1:45.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.09                 
                     
29  Emilia Katajamäki  2007    104  50.98        1:48.23   
  Lapuan Virkiä                   
                     
30  Ottiilia Sandkulla  2005    93  49.63        1:52.15   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
31  Nana Murtomäki  2008    91  50.94        1:53.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:49.39                 
                     
32  Jenna Hemminki  2006    88  53.12        1:54.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:48.74                 
                     
33  Iida-Carita Niskanen  2008    84  52.63        1:56.15   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Lakanen  2003    457  32.82        1:06.05   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.80                 
                     
Petra Kivi  2003    407  32.95        1:08.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.31                 
                     
Jenny Grangärd  2003    392  33.58        1:09.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.40                 
                     
Maija Björkholm  2003    386  33.97        1:09.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.80                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    350  35.69        1:12.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.60                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    348  35.08        1:12.33   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.54                 
                     
Emma Jormanainen  2003    335  36.40        1:13.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.82                 
                     
Noora Kekola  2004    305  35.97        1:15.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.17                 
                     
Annukka Jouppila  2003    303  36.38        1:15.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.09                 
                     
10  Pirita Hautala  2004    265  37.37        1:19.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.48                 
                     
11  Maria Hautala  2003    254  37.77        1:20.33   
  Kurikan Ryhti  1:19.00                 
                     
12  Sara Ruotsalainen  2003    208  40.22        1:25.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.49                 
                     
13  Henna Koponen  2004    205  =.00        1:26.28   
  Kempeleen Pyrintö  1:25.02                 
                     
14  Tilde Löfqvist  2004    189  41.32        1:28.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.24                 
                     
15  Veera Varsanpää  2004    161  46.88        1:33.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.85                 
                     
16  Charlotta Sandkulla  2004    147  44.79        1:36.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Iida-Isabella Pakka  2004    144  45.55        1:37.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.87                 
                     
18  Emma Lång  2004    143  46.86        1:37.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.61                 
                     
19  Katarina Lönnbäck  2003    141  45.64        1:37.68   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
20  Elli Rantatalo  2004    138  46.03        1:38.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.82                 
                     
21  Anna Villför  2004    114  48.58        1:44.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.72                 
                     
Erika Korva  2004              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.46                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 2, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Nygård  2002    499  31.68        1:04.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.66                 
                     
Veera Lahtinen  2002    456  32.39        1:06.10   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.10                 
                     
Anniina Kylkisalo  2001    442          1:06.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.70                 
                     
Emilia Härkönen  2001    438  32.21        1:07.03   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.85                 
                     
Viivi Koivisto  2002    422  32.40        1:07.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.23                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    416  32.80        1:08.16   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.85                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    413  32.25        1:08.31   
  Kurikan Ryhti  1:09.76                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    408  33.21        1:08.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.40                 
                     
Sara Ikonen  2002    391  33.32        1:09.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.90                 
                     
10  Wilma Elenius  2002    371  33.93        1:10.81   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:09.98                 
                     
11  Tinja Harju  2002    354  37.01        1:11.93   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.99                 
                     
12  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    350  35.07        1:12.21   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.92                 
                     
13  Joanna Lehto  2002    306  36.58        1:15.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.25                 
                     
14  Linnéa Nygård  2002    246  38.61        1:21.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.52                 
                     
15  Salla Lehtimäki  2002    225  39.70        1:23.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.69                 
                     
 
Laji 2, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Renvall  2000    566  29.31        1:01.51   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:01.11                 
                     
Saana Luokkanen  1999    515  30.70        1:03.51   
  Kempeleen Pyrintö  1:02.61                 
                     
Milja Lahtinen  1999    470  32.03        1:05.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.46                 
                     
Sofia Pascutti  2000    461  32.18        1:05.86   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:03.99                 
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    459  31.93        1:05.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.91                 
                     
Enni Heikkinen  1997    440  32.74        1:06.92   
  Kajaanin Uimaseura  1:08.20                 
                     
Laura Vierikko  2000    371  32.52        1:10.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.78                 
                     
Noora Kuhna  2000    292  35.98        1:16.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.37                 
                     
 
Laji 3, 200m Selkäuinti M,P-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simon Ravals  2003    264  38.47  1:20.84  2:02.96    2:44.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.74                 
                     
Emil Saha  2003    237  41.09  1:24.31  2:08.90    2:50.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.07                 
                     
Johannes Laihorinne  2003    88  57.46  1:58.75  3:00.98    3:57.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:21.25                 
                     
Iisakki Laihorinne  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:52.42                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 3, 200m Selkäuinti M,P-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemi Korpela  2002    261  39.96  1:23.34  2:05.74    2:45.18   
  Lapuan Virkiä  2:46.95                 
                     
Ahti Alavillamo  2002    220  40.74  1:24.60  2:10.57    2:54.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Oskari Ketonen  2002    216  43.01  1:28.51  2:12.88    2:55.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Valdemar Peltonen  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 4, 200m Selkäuinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    404  38.64  1:19.54  2:01.23    2:41.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.65                 
                     
Petra Kivi  2003    391  38.78  1:20.49  2:02.27    2:42.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.54                 
                     
Jenny Grangärd  2003    391  38.54  1:19.96  2:02.23    2:43.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wilma Lakanen  2003    377  40.57  1:22.62  2:05.09    2:45.01   
  Kokkolan Uimaseura  2:36.44                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    370  39.85  1:20.86  2:03.83    2:46.01   
  Kokkolan Uimaseura  2:49.77                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    308  43.20  1:27.07  2:12.74    2:56.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.39                 
                     
Tessa Tattari  2004    307  43.00  1:28.34  2:13.88    2:56.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Viivi Nurmela  2004    287    1:28.58  2:15.51    3:00.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:27.52                 
                     
Annukka Jouppila  2003    272  46.89  1:33.57  2:19.50    3:03.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:07.07                 
                     
Maria Hautala  2003              DSQ   
  Kurikan Ryhti  3:15.22                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 4, 200m Selkäuinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Laiteenmäki  2001    421  36.87  1:17.84  1:59.21    2:38.96   
  Kurikan Ryhti  2:39.46                 
                     
 
Laji 4, 200m Selkäuinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Nikula  1998    394  36.43  1:17.15  1:59.40    2:42.53   
  Vieskan Uimarit  2:45.88                 
                     
Laura Känsäkangas  1999              DNF   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:35.55                 
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti P-12, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    176          38.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.41                 
Ivar Eklund  2006    86          49.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    82          50.05   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Rasmus Kekola  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Ville Ikola  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  48.77                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti T-11, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuulia Harju  2005    249          38.74   
  Kokkolan Uimaseura  41.82                 
Aamu Kannosto  2005    163          44.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.08                 
Elli Hakola  2006    114          50.24   
  Kempeleen Pyrintö  55.09                 
Saaga Kähkönen  2006    111          50.66   
  Vieskan Uimarit                   
Peppi Ojakippola  2006    106          51.49   
  Vieskan Uimarit                   
Laura Koskela  2006    85          55.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.73                 
Malla Hämäläinen  2008    81          56.12   
  Vieskan Uimarit                   
Aava Näykki  2007              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 7, 100m Perhosuinti M,P16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Frans Ekstrand  2002    235  35.35        1:18.42   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:21.32                 
                     
Alexander Eklund  2002    207  37.00        1:21.85   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Teppo Jestoi  2003    176  39.32        1:26.32   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.14                 
                     
Egor Konev  2003    135  44.73        1:34.22   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.03                 
                     
Adam Björkstrand  2005    110  45.61        1:40.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Eeli Hanka  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:36.41                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Mikael Nurmela  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:22.95                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti M,P16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivar Malm  2001    301  31.59        1:12.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.86                 
                     
Leevi Kärnä  2001              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  1:07.08                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti M,P16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Joki  1999    432  29.24        1:04.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.16                 
                     
Joonatan Mustonen  1997    370  31.68        1:07.43   
  Lapuan Virkiä  1:06.82                 
                     
Antti Korri  1992    339  31.76        1:09.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Petter Karjaluoto  1984    317  33.18        1:10.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.02                 
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti N,T15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Lakanen  2003    231  40.24        1:28.96   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.99                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    220  40.80        1:30.45   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.61                 
                     
Tessa Tattari  2004    213  43.26        1:31.39   
  Kokkolan Uimaseura  1:34.61                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    196  43.30        1:33.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.49                 
                     
Teea Jestoi  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.60                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti N,T15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Giorgia Pascutti  2002    469  32.51        1:10.24   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.81                 
                     
Liina Salin  2002    352  34.88        1:17.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.10                 
                     
Viivi Koivisto  2002    334  35.67        1:18.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.11                 
                     
Nea Nygård  2002    318  37.74        1:20.00   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.21                 
                     
Anniina Kylkisalo  2001    317  37.29        1:20.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.85                 
                     
Veera Lahtinen  2002    257  41.12        1:25.83   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.85                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    203  40.85        1:32.85   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.44                 
                     
Ellen Vuollet  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.35                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti N,T15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Renvall  2000    467  32.30        1:10.34   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:11.19                 
                     
Sofia Pascutti  2000    395  34.53        1:14.40   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:13.14                 
                     
Laura Vierikko  2000    275          1:23.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.79                 
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti M,P-12,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    106          46.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.01                 
Ivar Eklund  2006    85          50.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  50.11                 
Rasmus Kekola  2006    68          54.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.24                 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti M,P-12,10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    149          41.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.18                 
Mikko Karjalainen  2004    117          45.32   
  Kokkolan Uimaseura  44.08                 
Onni Toiviainen  2005    81          51.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.49                 
Sohneel Mandpe  2004    77          52.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.01                 
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    71          53.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.09                 
Akseli Klutas  2004    70          53.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.54                 
Arttu Syrjä  2005    70          53.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.63                 
Alex Koskela  2004    58          57.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.61                 
Joakim Pöllänen  2004    51          59.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.00                 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti M,P-12,10, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Ekström  2000    277          34.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.10                 
Joonatan Mustonen  1997    256          34.96   
  Lapuan Virkiä  34.37                 
Joose Mustonen  1998    251          35.18   
  Lapuan Virkiä  35.31                 
Simon Ravals  2003    247          35.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.06                 
Valdemar Peltonen  2002    243          35.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.51                 
Eemi Korpela  2002    213          37.20   
  Lapuan Virkiä  36.41                 
Ivar Nordman  2003    210          37.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  40.17                 
Miro Nurmela  2002    196          38.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.86                 
Antti Ahola  2001    191          38.57   
  Lapuan Virkiä  38.89                 
10  Arttu Niemi  2003    156          41.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.26                 
11  Eeli Hanka  2003    146          42.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.58                 
11  Simo Kangasmaa  2003    146          42.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.78                 
13  Matias Ylipelkonen  2003    82          51.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.53                 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti N,T-11,9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Högback  2007    162          47.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.51                 
Riialiina Kiljala  2008    135          50.03   
  Vieskan Uimarit  49.66                 
Aava Näykki  2007    127          51.03   
  Kempeleen Pyrintö  49.12                 
Albertiina Kotkaniemi  2008    115          52.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.33                 
Iida-Carita Niskanen  2008    92          56.68   
  Vieskan Uimarit  55.96                 
Malla Hämäläinen  2008    78          59.95   
  Vieskan Uimarit  1:00.23                 
Nana Murtomäki  2008    68          1:02.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.74                 
Nella Hämäläinen  2008    59          1:05.84   
  Vieskan Uimarit  1:01.09                 
Amanda Ahinko  2007              DSQ   
  Ålands Simförening                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti N,T-11,9, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Rintala  2005    265          39.93   
  Kokkolan Uimaseura  38.69                 
Tuulia Harju  2005    218          42.65   
  Kokkolan Uimaseura  42.94                 
Anni Turunen  2006    209          43.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.05                 
Veera Välivainio  2005    183          45.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.57                 
Fia Stenman  2006    178          45.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.50                 
Emma Vanhala  2006    175          45.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.29                 
Elizaveta Salmela  2005    169          46.38   
  Vieskan Uimarit  49.73                 
Aamu Kannosto  2005    168          46.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.38                 
Minea Sacklén  2005    163          46.97   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  46.63                 
10  Hannah Lamminmäki  2006    151          48.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.54                 
11  Jenna Korpilahti  2005    128          50.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.71                 
12  Iina Hulkki  2006    126          51.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.69                 
13  Elviira Kotkaniemi  2005    125          51.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.15                 
14  Laura Koskela  2006    124          51.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.70                 
15  Noora-Maria Linna  2006    115          52.74   
  Vieskan Uimarit  53.69                 
Maja Söderlund  2005              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Pinja Saranen  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti N,T-11,9, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Luokkanen  1999    504          32.25   
  Kempeleen Pyrintö  32.02                 
Milla Laiteenmäki  2001    409          34.57   
  Kurikan Ryhti  35.62                 
Emma Nikula  1998    387          35.22   
  Vieskan Uimarit  34.58                 
Laura Känsäkangas  1999    369          35.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.27                 
Emilia Härkönen  2001    357          36.18   
  Kokkolan Uimaseura  37.61                 
Enni Heikkinen  1997    342          36.68   
  Kajaanin Uimaseura  39.04                 
Ella Hulkki  2004    341          36.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.81                 
Wilma Elenius  2002    287          38.91   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  37.63                 
Juliana Niinisalo  2002    250          40.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.55                 
10  Pirita Hautala  2004    216          42.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.70                 
11  Gitta Nukala  2004    210          43.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.04                 
12  Maria Hautala  2003    207          43.35   
  Kurikan Ryhti  42.71                 
13  Tilde Löfqvist  2004    182          45.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.84                 
14  Sara Ruotsalainen  2003    137          49.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.34                 
15  Henna Koponen  2004    128          50.85   
  Kempeleen Pyrintö  53.26                 
16  Katarina Lönnbäck  2003    128          50.91   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Salla Lehtimäki  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.51                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 11, 200m Rintauinti M,P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Ketonen  2002    242  43.06  1:32.74  2:24.23    3:13.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.79                 
                     
Emil Saha  2003    215  45.59  1:37.09  2:29.10    3:20.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:30.49                 
                     
Joni Kontu  2002    188  46.98  1:39.99  2:35.32    3:30.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:02.06                 
                     
Atte Lehto  2002    161  49.64  1:47.06  2:44.78    3:41.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:50.09                 
                     
Ahti Alavillamo  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:16.48                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 12, 200m Rintauinti N,T-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olivia Nurkkala  2002    417  40.51  1:26.05  2:13.54    2:59.98   
  Kokkolan Uimaseura  3:02.27                 
                     
Emma Jormanainen  2003    416  41.61  1:27.65  2:14.01    3:00.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:02.13                 
                     
Jenny Grangärd  2003    406  41.05  1:28.01  2:15.73    3:01.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.25                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    380  42.79  1:30.18  2:18.85    3:05.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Viivi Kylkisalo  2004    355  42.57  1:30.37  2:19.90    3:10.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:21.11                 
                     
Petra Kivi  2003    349  43.88  1:32.62  2:21.84    3:11.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tinja Harju  2002    311  45.56  1:36.95  2:28.69    3:18.53   
  Kokkolan Uimaseura  3:14.94                 
                     
Joanna Lehto  2002    307  45.29  1:37.24  2:28.56    3:19.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:31.50                 
                     
Noora Kekola  2004    304  46.09  1:38.15  2:30.49    3:20.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:36.07                 
                     
10  Maiju Rajaniemi  2002    303  46.01  1:38.15  2:30.46    3:20.31   
  Kokkolan Uimaseura  3:24.56                 
                     
11  Maija Björkholm  2003    294  45.61  1:36.20  2:28.58    3:22.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Linnéa Nygård  2002    274  48.08  1:40.96  2:34.86    3:27.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:25.75                 
                     
13  Gitta Nukala  2004    266  46.58  1:39.93  2:35.76    3:29.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Sara Ikonen  2002    218  48.64  1:45.83  2:45.59    3:43.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:15.09                 
                     
15  Veera Varsanpää  2004    181  51.48  1:51.72  2:55.45    3:57.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Anna Villför  2004    157  56.56  2:00.46  3:05.83    4:09.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Emma Kauppinen  2005    150  57.48  2:02.41  3:08.77    4:12.89   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
18  Elli Rantatalo  2004    147  57.04  2:04.13  3:10.44    4:14.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Iida-Isabella Pakka  2004    146  58.04  2:02.58  3:08.05    4:15.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Lång  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 12, 200m Rintauinti N,T-14, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandra Pihlajamäki  1998    504  37.76  1:20.94  2:05.18    2:49.09   
  Kokkolan Uimaseura  2:47.75                 
                     
Noora Kuhna  2000    291  44.70  1:37.09  2:30.18    3:22.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:13.10                 
                     
 
Laji 13, 100m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Anttila  2002    420  31.41        1:07.64   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.54                 
                     
Simon Ravals  2003    329  33.83        1:13.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.96                 
                     
Alexander Eklund  2002    271  38.16        1:18.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:19.34                 
                     
Teppo Jestoi  2003    267  38.14        1:18.63   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.05                 
                     
Frans Ekstrand  2002    250  37.97        1:20.34   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:17.75                 
                     
Viktor Byggmästar  2002    217  39.66        1:24.18   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:29.43                 
                     
Miro Nurmela  2002    207  40.90        1:25.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:22.53                 
                     
Johannes Laihorinne  2003    105  52.94        1:47.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.75                 
                     
Aatu Mäkinen  2005              DNS   
  Nivalan Saukot                   
                     
Egor Konev  2003              DNS   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.46                 
                     
Herman Salmela  2003              DNS   
  Nivalan Saukot                   
                     
Iisakki Laihorinne  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 13, 100m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivar Malm  2001    358  34.14        1:11.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.84                 
                     
Eero Kokkonen  2000    283  36.83        1:17.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.57                 
                     
Elmeri Ekström  2000    272  34.64        1:18.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.79                 
                     
Martin Jylhä  2000    258  36.60        1:19.49   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:19.88                 
                     
 
Laji 13, 100m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaj Smeds  1998    614  27.65        59.60  Uusi halliennätys 
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  57.77                 
                     
Aaron Joki  1999    382  31.74        1:09.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.84                 
                     
 
Laji 14, 100m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Lakanen  2003    353  37.15        1:20.15   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.51                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    312  38.90        1:23.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.04                 
                     
Tessa Tattari  2004    306  40.55        1:24.03   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.06                 
                     
Maria Hautala  2003    208  43.05        1:35.59   
  Kurikan Ryhti  1:34.06                 
                     
Tilde Löfqvist  2004    200  43.40        1:36.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.87                 
                     
Erika Korva  2004    191  47.43        1:38.36   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.32                 
                     
Minea Sacklén  2005    181  46.78        1:40.04   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Elli Hakola  2006    105  56.25        1:59.81   
  Kempeleen Pyrintö  1:57.19                 
                     
Jenna Hemminki  2006    94  59.52        2:04.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:06.89                 
                     
Annukka Jouppila  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.22                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 14, 100m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Nygård  2002    427  35.72        1:15.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.29                 
                     
Liina Salin  2002    427  34.51        1:15.25   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.71                 
                     
Veera Lahtinen  2002    358  38.37        1:19.81   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.35                 
                     
Emilia Härkönen  2001    346  38.59        1:20.67   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.43                 
                     
Viivi Koivisto  2002    346  37.92        1:20.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.59                 
                     
Anniina Kylkisalo  2001    344  38.03        1:20.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.97                 
                     
Ellen Vuollet  2001    317  40.09        1:23.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.73                 
                     
Wilma Elenius  2002    306  39.27        1:24.05   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:21.64                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    304  39.65        1:24.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.42                 
                     
10  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    302  41.69        1:24.41   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.65                 
                     
 
Laji 14, 100m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Renvall  2000    432  34.27        1:14.91   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:11.15                 
                     
Enni Heikkinen  1997    398  35.72        1:17.00   
  Kajaanin Uimaseura  1:17.23                 
                     
 
Laji 15, 50m Rintauinti M,P-13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Toiviainen  2005    128          50.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.11                 
Ville Ikola  2005    117          51.48   
  Kokkolan Uimaseura  51.86                 
Ilari Hatunen  2006    115          51.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.03                 
Samu Herronen  2007    93          55.69   
  Kokkolan Uimaseura  56.61                 
Jussi Karjalainen  2007    69          1:01.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.94                 
Arttu Syrjä  2005    63          1:03.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.41                 
Adam Björkstrand  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.80                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Ivar Eklund  2006              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Rasmus Kekola  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.40                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 15, 50m Rintauinti M,P-13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivar Nordman  2003    241          40.54   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  41.57                 
Eeli Hanka  2003    162          46.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.07                 
Mikko Karjalainen  2004    161          46.33   
  Kokkolan Uimaseura  46.39                 
Simo Kangasmaa  2003    161          46.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.88                 
Arttu Niemi  2003    150          47.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.64                 
Sohneel Mandpe  2004    102          53.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Matias Ylipelkonen  2003    93          55.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.11                 
Alex Koskela  2004    90          56.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.37                 
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    87          56.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.50                 
Akseli Klutas  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.86                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
 
Laji 15, 50m Rintauinti M,P-13,11, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jakob Nordman  1996    615          29.69  Uusi halliennätys 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.63                 
Joonatan Mustonen  1997    407          34.07   
  Lapuan Virkiä  34.28                 
Jere Kontiola  2001    294          37.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.97                 
Valdemar Peltonen  2002    293          38.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.88                 
Eero Kokkonen  2000    255          39.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.54                 
Ahti Alavillamo  2002    255          39.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.30                 
Joose Mustonen  1998    247          40.24   
  Lapuan Virkiä  42.50                 
Oskari Ketonen  2002    238          40.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.15                 
Antti Ahola  2001    162          46.24   
  Lapuan Virkiä  46.82                 
10  Joni Kontu  2002    159          46.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.90                 
11  Atte Lehto  2002    154          47.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.33                 
 
Laji 16, 50m Rintauinti N,T-12,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006    200          49.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.49                 
Olivia Kivelä  2006    193          49.75   
  Kokkolan Uimaseura  52.22                 
Iina Hulkki  2006    174          51.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.24                 
Joanna Högback  2007    174          51.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.13                 
Fia Stenman  2006    169          52.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.47                 
Hannah Lamminmäki  2006    164          52.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.07                 
Riialiina Kiljala  2008    160          53.05   
  Vieskan Uimarit  54.88                 
Saaga Kähkönen  2006    151          53.98   
  Vieskan Uimarit  52.37                 
Peppi Ojakippola  2006    146          54.68   
  Vieskan Uimarit  55.43                 
10  Laura Koskela  2006    143          54.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.09                 
11  Albertiina Kotkaniemi  2008    121          58.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.80                 
12  Elli Hakola  2006    118          58.56   
  Kempeleen Pyrintö  1:02.64                 
13  Malla Hämäläinen  2008    116          58.97   
  Vieskan Uimarit  59.76                 
14  Amanda Ahinko  2007    112          59.61   
  Ålands Simförening                   
15  Neela Hiekka  2006    85          1:05.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Jenna Hemminki  2006    79          1:06.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.70                 
17  Iida-Carita Niskanen  2008    69          1:09.96   
  Vieskan Uimarit                   
18  Minea Kynnäs  2007    54          1:15.86   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.38                 
Aava Näykki  2007              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  57.40                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Emilia Katajamäki  2007              DSQ   
  Lapuan Virkiä  1:35.39                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Emma Vanhala  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.51                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Linnea Korva  2006              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  56.76                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Nella Hämäläinen  2008              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:16.65                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
 
Laji 16, 50m Rintauinti N,T-12,10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    386          39.53   
  Kokkolan Uimaseura  40.10                 
Viivi Nurmela  2004    316          42.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.14                 
Vilma Rintala  2005    282          43.89   
  Kokkolan Uimaseura  44.06                 
Gitta Nukala  2004    279          44.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.41                 
Noora Kekola  2004    275          44.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.66                 
Aamu Kannosto  2005    214          48.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.00                 
Pirita Hautala  2004    214          48.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.11                 
Maja Söderlund  2005    214          48.12   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  52.93                 
Veera Välivainio  2005    210          48.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.14                 
10  Alina Kangas  2005    180          50.95   
  Kokkolan Uimaseura  49.17                 
11  Veera Varsanpää  2004    172          51.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.01                 
12  Elviira Kotkaniemi  2005    163          52.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.43                 
13  Anna Villför  2004    150          54.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.14                 
14  Elli Rantatalo  2004    141          55.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.35                 
15  Ottiilia Sandkulla  2005    137          55.80   
  Kokkolan Uimaseura  56.74                 
16  Emma Kauppinen  2005    132          56.52   
  Kempeleen Pyrintö                   
17  Emma Lång  2004    130          56.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.74                 
18  Iida-Isabella Pakka  2004    122          58.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.97                 
19  Jenna Korpilahti  2005    118          58.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.01                 
20  Elizaveta Salmela  2005    106          1:00.67   
  Vieskan Uimarit  1:03.13                 
Pinja Saranen  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 16, 50m Rintauinti N,T-12,10, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Nikula  1998    379          39.77   
  Vieskan Uimarit  39.69                 
Emilia Härkönen  2001    359          40.51   
  Kokkolan Uimaseura  39.31                 
Laura Känsäkangas  1999    349          40.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.67                 
Maiju Rajaniemi  2002    329          41.70   
  Kokkolan Uimaseura  43.65                 
Tinja Harju  2002    327          41.80   
  Kokkolan Uimaseura  42.60                 
Ellen Vuollet  2001    312          42.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.40                 
Joanna Lehto  2002    295          43.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.09                 
Noora Kuhna  2000    295          43.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.80                 
Maria Hautala  2003    207          48.62   
  Kurikan Ryhti  48.83                 
10  Salla Lehtimäki  2002    198          49.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.24                 
11  Sara Ruotsalainen  2003    178          51.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.09                 
Linnéa Nygård  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.21                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Sara Ikonen  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.09                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 17, 400m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Saha  2003    252  1:29.64  3:04.17  4:52.10    6:12.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 18, 400m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    343  1:28.77  3:05.44      6:10.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viivi Kylkisalo  2004    337  1:30.17  3:07.09  4:47.39    6:12.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Maija Björkholm  2003    322  1:31.10  3:06.36  4:56.73    6:18.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:14.39                 
                     
Emma Jormanainen  2003    317  1:42.87  3:17.91  4:55.48    6:20.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Siiri Tiilikka  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 18, 400m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Luokkanen  1999    460  1:13.04  2:36.75  4:19.47    5:35.95   
  Kempeleen Pyrintö  5:29.39                 
                     
 
Laji 19, 4X50m VUV M,P-14,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Seui Orange  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:54.75                 
  Akseli Klutas  2004      44.25        44.25   
  Arttu Syrjä  2005      53.93        1:38.18   
  Rasmus Kekola  2006      44.16        2:22.34   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 19, 4X50m VUV M,P-14,12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Seui Pink  2002    297          2:03.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:05.35                 
  Miro Nurmela  2002      32.11        32.11   
  Elmeri Aho  2004      32.15        1:04.26   
  Eeli Hanka  2003      31.47        1:35.73   
  Mikael Nurmela  2002      28.05        2:03.78   
                     
Kus-Gss [2002]  2002    267          2:08.15   
  Kokkolan Uimaseura  2:09.65                 
  Teppo Jestoi  2003      31.81        31.81   
  Ville Ikola  2005      35.78        1:07.59   
  Egor Konev  2003      34.85        1:42.44   
  Jesse Anttila  2002      25.71        2:08.15   
                     
Vus-Vss H  2002    225          2:15.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.19                 
  Simo Kangasmaa  2003      31.86        31.86   
  Arttu Niemi  2003      33.12        1:04.98   
  Adam Björkstrand  2005      38.26        1:43.24   
  Emil Saha  2003      32.53        2:15.77   
                     
Js-Pu P-14  2002    221          2:16.46   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:20.25                 
  Viktor Byggmästar  2002      32.60        32.60   
  Alexander Eklund  2002      30.46        1:03.06   
  Ivar Eklund  2006      41.96        1:45.02   
  Frans Ekstrand  2002      31.44        2:16.46   
                     
 
Laji 19, 4X50m VUV M,P-14,12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Js-Pu Miehet    347          1:57.52   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:58.86                 
  Martin Jylhä  2000      32.01        32.01   
  John Smeds  1998      30.45        1:02.46   
  Ivar Nordman  2003      31.27        1:33.73   
  Kaj Smeds  1998      23.79        1:57.52   
                     
 
Laji 20, 4X50m VUV N,T-15,13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kus-Gss Tytsät [2005]  2005    311          2:18.99   
  Kokkolan Uimaseura  2:21.03                 
  Teea Jestoi  2005      33.67        33.67   
  Alina Kangas  2005      37.11        1:10.78   
  Vilma Rintala  2005      34.68        1:45.46   
  Tuulia Harju  2005      33.53        2:18.99   
                     
Vus-Vss I 1  2005    269          2:25.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.64                 
  Emma Vanhala  2006      37.17        37.17   
  Fia Stenman  2006      36.50        1:13.67   
  Veera Välivainio  2005      37.62        1:51.29   
  Anni Turunen  2006      34.59        2:25.88   
                     
Vus-Vss I 2  2005    192          2:43.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.64                 
  Joanna Högback  2007      40.81        40.81   
  Jenna Korpilahti  2005      39.35        1:20.16   
  Hannah Lamminmäki  2006      40.80        2:00.96   
  Iina Hulkki  2006      42.12        2:43.08   
                     
Kempy Naiset R1  2005    172          2:49.26   
  Kempeleen Pyrintö                   
  Pinja Saranen  2005      42.07        42.07   
  Elli Hakola  2006      44.85        1:26.92   
  Linnea Korva  2006      39.60        2:06.52   
  Aava Näykki  2007      42.74        2:49.26   
                     
Viesu Junnut 08  2005    103          3:20.53   
  Vieskan Uimarit  3:14.55                 
  Malla Hämäläinen  2008      49.06        49.06   
  Nella Hämäläinen  2008      57.61        1:46.67   
  Iida-Carita Niskanen  2008      52.77        2:39.44   
  Riialiina Kiljala  2008      41.09        3:20.53   
                     
Viesu Naiset [2005]  2005              DSQ  SW 10.14 
  Vieskan Uimarit  2:45.23                 
                     
 
Laji 20, 4X50m VUV N,T-15,13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus-Vss E 1 [2003]  2003    393          2:08.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:08.29                 
  Petra Kivi  2003      32.06        32.06   
  Jenny Grangärd  2003      31.41        1:03.47   
  Siiri Tiilikka  2004      32.72        1:36.19   
  Ella Hulkki  2004      32.41        2:08.60   
                     
Kus-Gss Pimut [2003]  2003    392          2:08.73   
  Kokkolan Uimaseura  2:08.99                 
  Sofia Nurkkala  2004      32.85        32.85   
  Tessa Tattari  2004      32.83        1:05.68   
  Henna Känsäkangas  2004      32.72        1:38.40   
  Wilma Lakanen  2003      30.33        2:08.73   
                     
Vus-Vss E 2 [2003]  2003    341          2:14.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.73                 
  Maija Björkholm  2003      32.65        32.65   
  Viivi Kylkisalo  2004      33.00        1:05.65   
  Emma Jormanainen  2003      32.77        1:38.42   
  Tilde Löfqvist  2004      36.34        2:14.76   
                     
Seui Pink  2003    301          2:20.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:21.40                 
  Noora Kekola  2004      35.37        35.37   
  Annukka Jouppila  2003      34.90        1:10.27   
  Aamu Kannosto  2005      37.68        1:47.95   
  Viivi Nurmela  2004      32.57        2:20.52   
                     
 
Laji 20, 4X50m VUV N,T-15,13,11, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kus-Gss Sininen  2001    488          1:59.69   
  Kokkolan Uimaseura  2:00.19                 
  Emilia Härkönen  2001      30.96        30.96   
  Liina Salin  2002      30.24        1:01.20   
  Veera Lahtinen  2002      29.84        1:31.04   
  Nea Nygård  2002      28.65        1:59.69   
                     
Vus D-Tytöt  2001    441          2:03.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:06.06                 
  Ellen Vuollet  2001      31.92        31.92   
  Juliana Niinisalo  2002      31.41        1:03.33   
  Anniina Kylkisalo  2001      30.95        1:34.28   
  Viivi Koivisto  2002      29.50        2:03.78   
                     
Kus-Gss Valkoinen  2001    402          2:07.59   
  Kokkolan Uimaseura  2:06.38                 
  Erika Yli-Yrjänäinen  2001      33.10        33.10   
  Tinja Harju  2002      32.23        1:05.33   
  Olivia Nurkkala  2002      31.57        1:36.90   
  Maiju Rajaniemi  2002      30.69        2:07.59   
                     
Vus-Vss H  2001    310          2:19.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.38                 
  Pirita Hautala  2004      35.26        35.26   
  Salla Lehtimäki  2002      36.29        1:11.55   
  Sara Ruotsalainen  2003      35.72        1:47.27   
  Gitta Nukala  2004      31.88        2:19.15   
                     
 
Laji 20, 4X50m VUV N,T-15,13,11, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Js-Pu Naiset    482          2:00.15   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:59.01                 
  Wilma Elenius  2002      32.91        32.91   
  Sofia Pascutti  2000      30.19        1:03.10   
  Giorgia Pascutti  2002      29.74        1:32.84   
  Fanny Renvall  2000      27.31        2:00.15   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  18:44 
 
Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jeppis-Kokko Games 2016    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pietarsaari/Kokkola    Tulostusaika  16:09   
  Järjestäjä  JS-PU / KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2016         
 
 
Laji 21, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    171          41.83   
  Vieskan Uimarit  40.96                 
Aava Näykki  2007    156          43.08   
  Kempeleen Pyrintö  41.78                 
Albertiina Kotkaniemi  2008    142          44.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.62                 
Sini Saari  2007    135          45.28   
  Vieskan Uimarit                   
Enni Ala-Fossi  2008    117          47.49   
  Lapuan Virkiä                   
Amanda Ahinko  2007    117          47.51   
  Ålands Simförening  46.79                 
Eeva Luomaranta  2007    114          47.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.97                 
Elsa Pelkonen  2007    112          48.21   
  Vieskan Uimarit  50.55                 
Nana Murtomäki  2008    108          48.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.51                 
10  Minea Kynnäs  2007    95          50.80   
  Kokkolan Uimaseura  58.79                 
11  Iida-Carita Niskanen  2008    90          51.81   
  Vieskan Uimarit  49.73                 
12  Anna Korpi  2008    53          1:01.73   
  Ilmajoen Kisailijat  1:00.72                 
Nina Kinnunen  2007              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.88                 
 
Laji 21, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    369          32.40   
  Kokkolan Uimaseura  35.12                 
Tuulia Harju  2005    304          34.53   
  Kokkolan Uimaseura  33.71                 
Alina Kangas  2005    241          37.34   
  Kokkolan Uimaseura  37.84                 
Minea Sacklén  2005    223          38.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  40.00                 
Tiia Mielonen  2006    213          38.89   
  Nivalan Saukot  39.35                 
Oosa Paavola  2005    210          39.07   
  Kokkolan Uimaseura  38.67                 
Saaga Kähkönen  2006    205          39.36   
  Vieskan Uimarit  40.27                 
Linnea Korva  2006    203          39.49   
  Kempeleen Pyrintö  41.61                 
Vanessa Nukari  2005    199          39.80   
  Vieskan Uimarit  40.07                 
10  Noora-Maria Linna  2006    186          40.65   
  Vieskan Uimarit  40.93                 
11  Emma Kauppinen  2005    186          40.70   
  Kempeleen Pyrintö  51.82                 
12  Olivia Kivelä  2006    177          41.38   
  Kokkolan Uimaseura  43.19                 
13  Elizaveta Salmela  2005    173          41.65   
  Vieskan Uimarit  40.34                 
14  Pinja Saranen  2005    170          41.89   
  Kempeleen Pyrintö                   
15  Maja Söderlund  2005    165          42.32   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  46.77                 
16  Jenna Hemminki  2006    153          43.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.84                 
17  Noora Koivulahti  2006    150          43.67   
  Lapuan Virkiä                   
18  Elviira Kotkaniemi  2005    149          43.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.19                 
19  Paula Pyykkönen  2005    147          43.99   
  Nivalan Saukot                   
20  Peppi Ojakippola  2006    123          46.69   
  Vieskan Uimarit  43.89                 
21  Anna Välimäki  2006    104          49.31   
  Nivalan Saukot  48.05                 
22  Ottiilia Sandkulla  2005    102          49.70   
  Kokkolan Uimaseura  52.22                 
23  Neela Hiekka  2006    61          58.82   
  Kokkolan Uimaseura  57.77                 
 
Laji 21, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Lakanen  2003    441          30.53   
  Kokkolan Uimaseura  30.19                 
Sofia Nurkkala  2004    381          32.04   
  Kokkolan Uimaseura  33.06                 
Henna Känsäkangas  2004    377          32.16   
  Kokkolan Uimaseura  32.77                 
Viivi Kylkisalo  2004    369          32.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.22                 
Viivi Nurmela  2004    366          32.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.47                 
Tessa Tattari  2004    365          32.50   
  Kokkolan Uimaseura  32.97                 
Siiri Tiilikka  2004    363          32.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.43                 
Gitta Nukala  2004    356          32.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.25                 
Maija Björkholm  2003    353          32.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.82                 
10  Ella Hulkki  2004    346          33.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.50                 
11  Senni Eklund  2003    314          34.19   
  Alavuden Urheilijat  34.48                 
12  Noora Kekola  2004    303          34.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.65                 
13  Annukka Jouppila  2003    297          34.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.98                 
14  Maria Hautala  2003    295          34.91   
  Kurikan Ryhti  36.36                 
15  Henna Koponen  2004    241          37.31   
  Kempeleen Pyrintö  37.63                 
16  Siina Eklund  2004    236          37.59   
  Alavuden Urheilijat  37.85                 
17  Tilde Löfqvist  2004    231          37.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.56                 
18  Emma Ala-Fossi  2004    212          38.97   
  Lapuan Virkiä  37.84                 
19  Erika Korva  2004    209          39.12   
  Kempeleen Pyrintö  37.56                 
20  Veera Varsanpää  2004    207          39.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.97                 
21  Hanna Saarela  2003    195          40.01   
  Vieskan Uimarit  41.22                 
22  Katarina Lönnbäck  2003    185          40.73   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
23  Charlotta Sandkulla  2004    168          42.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
24  Emma Lång  2004    157          43.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.81                 
25  Elli Rantatalo  2004    154          43.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.46                 
26  Iida-Isabella Pakka  2004    152          43.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.44                 
27  Anna Villför  2004    128          46.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.78                 
 
Laji 21, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Nygård  2002    503          29.21   
  Kokkolan Uimaseura  29.99                 
Giorgia Pascutti  2002    480          29.68   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  29.48                 
Veera Lahtinen  2002    463          30.03   
  Kokkolan Uimaseura  30.11                 
Emilia Härkönen  2001    448          30.37   
  Kokkolan Uimaseura  29.91                 
Emily Majors  2002    444          30.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.04                 
Juliana Niinisalo  2002    441          30.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.63                 
Viivi Koivisto  2002    440          30.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.74                 
Milla Laiteenmäki  2001    437          30.62   
  Kurikan Ryhti  30.54                 
Emma Mustonen  2002    423          30.94   
  Lapuan Virkiä  30.77                 
10  Anniina Kylkisalo  2001    421          30.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.39                 
11  Olivia Nurkkala  2002    400          31.54   
  Kokkolan Uimaseura  31.76                 
12  Sara Ikonen  2002    348          33.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.92                 
13  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    334          33.49   
  Kokkolan Uimaseura  34.87                 
14  Joanna Lehto  2002    323          33.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.94                 
15  Sofia Runnakko  2002    256          36.57   
  Alavuden Urheilijat  35.30                 
16  Linnéa Nygård  2002    248          36.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.38                 
17  Salla Lehtimäki  2002    238          37.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.03                 
 
Laji 21, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Nikula  1998    433          30.70   
  Vieskan Uimarit  30.43                 
Annika Niemi  2000    422          30.97   
  Simmis Wanda  30.62                 
Laura Vierikko  2000    407          31.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.60                 
Maria Välimäki  1982    401          31.51   
  Nivalan Saukot  31.41                 
Noora Kuhna  2000    354          32.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.77                 
 
Laji 22, 50m VU M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samu Herronen  2007    156          37.58   
  Kokkolan Uimaseura  40.07                 
Lauri Korpi  2006    148          38.27   
  Ilmajoen Kisailijat  36.86                 
Rasmus Kekola  2006    129          40.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.89                 
Torsti Saarela  2006    120          41.07   
  Vieskan Uimarit  41.54                 
Ivar Eklund  2006    109          42.41   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  44.75                 
Jussi Karjalainen  2007    93          44.62   
  Kokkolan Uimaseura  49.53                 
 
Laji 22, 50m VU M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    241          32.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.89                 
Joona Kinnunen  2004    223          33.39   
  Alavuden Urheilijat  35.51                 
Henri-Pekka Iivonen  2004    222          33.45   
  Kokkolan Uimaseura  33.32                 
Mikko Karjalainen  2004    154          37.72   
  Kokkolan Uimaseura  37.22                 
Luukas Salin  2005    149          38.20   
  Kokkolan Uimaseura  36.82                 
Adam Björkstrand  2005    145          38.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.62                 
Valtteri Pinola  2004    131          39.85   
  Kokkolan Uimaseura  42.42                 
Aatu Mäkinen  2005    126          40.32   
  Nivalan Saukot  39.12                 
Riku Määttälä  2005    124          40.59   
  Kokkolan Uimaseura  41.09                 
10  Sohneel Mandpe  2004    122          40.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.23                 
11  Joakim Pöllänen  2004    115          41.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.66                 
12  Akseli Mikkola  2005    108          42.52   
  Kokkolan Uimaseura  42.32                 
13  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    104          42.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.92                 
14  Akseli Klutas  2004    97          44.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.72                 
15  Alex Koskela  2004    93          44.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.54                 
16  Arttu Syrjä  2005    63          50.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.22                 
 
Laji 22, 50m VU M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Anttila  2002    474          25.98   
  Kokkolan Uimaseura  25.78                 
Valdemar Peltonen  2002    353          28.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.52                 
Eemi Korpela  2002    294          30.45   
  Lapuan Virkiä  32.08                 
Teppo Jestoi  2003    289          30.64   
  Kokkolan Uimaseura  32.39                 
Teemu Pihlajamäki  2003    281          30.90   
  Lapuan Virkiä  33.13                 
Alexander Eklund  2002    280          30.95   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  31.61                 
Frans Ekstrand  2002    269          31.37   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  31.08                 
Viktor Byggmästar  2002    268          31.42   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  32.81                 
Oskari Ketonen  2002    252          32.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.69                 
10  Ahti Alavillamo  2002    250          32.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.89                 
11  Joni Kontu  2002    237          32.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.28                 
12  Arttu Niemi  2003    223          33.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.17                 
13  Atte Lehto  2002    193          35.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.56                 
14  Egor Konev  2003    191          35.13   
  Kokkolan Uimaseura  35.07                 
15  Johannes Laihorinne  2003    146          38.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.42                 
16  Iisakki Laihorinne  2003    139          39.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.62                 
17  Matias Ylipelkonen  2003    134          39.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.13                 
Herman Salmela  2003              DSQ   
  Nivalan Saukot  36.14                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 22, 50m VU M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivar Malm  2001    410          27.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.43                 
Samu Peltonen  2000    399          27.51   
  Kokkolan Uimaseura  26.87                 
Elias Nurmi  2001    373          28.13   
  Alavuden Urheilijat  28.71                 
Elmeri Ekström  2000    335          29.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.99                 
Eero Kokkonen  2000    331          29.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.97                 
Jere Kontiola  2001    305          30.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.36                 
Antti Ahola  2001    297          30.35   
  Lapuan Virkiä  29.66                 
Martin Jylhä  2000    266          31.49   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  30.90                 
Vesa-Pekka Rikala  2000    242          32.47   
  Alavuden Urheilijat  31.83                 
 
Laji 22, 50m VU M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaj Smeds  1998    610          23.88   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  23.08                 
Aaron Joki  1999    535          24.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  24.05                 
Joel Tarvainen  1998    492          25.65   
  Kokkolan Uimaseura  24.47                 
Antti Korri  1992    451          26.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Joose Mustonen  1998    338          29.08   
  Lapuan Virkiä  29.98                 
 
Laji 23, 200m SKU N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Rintala  2005    265  46.73  1:34.59  2:27.75    3:09.65   
  Kokkolan Uimaseura  3:22.63                 
                     
Aamu Kannosto  2005    235  47.48  1:38.41  2:34.84    3:17.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:17.82                 
                     
 
Laji 23, 200m SKU N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Grangärd  2003    408  37.68  1:18.83  2:06.20    2:44.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.08                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    352  38.96  1:21.66  2:13.67    2:52.44   
  Kokkolan Uimaseura  2:51.88                 
                     
Senni Eklund  2003    260  43.24  1:30.84  2:26.49    3:10.86   
  Alavuden Urheilijat  3:15.03                 
                     
Noora Kekola  2004    256  43.34  1:34.21  2:27.44    3:11.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:15.67                 
                     
Pirita Hautala  2004    242  44.11  1:33.87  2:30.38    3:15.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:11.66                 
                     
Maria Hautala  2003    204  45.51  1:37.99  2:39.52    3:26.90   
  Kurikan Ryhti  3:24.79                 
                     
 
Laji 23, 200m SKU N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002    437  34.02  1:13.08  2:04.22    2:40.56   
  Kokkolan Uimaseura  2:41.14                 
                     
Ellen Vuollet  2001    356  38.25  1:25.88  2:14.48    2:51.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.09                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    346  37.18  1:22.99  2:15.15    2:53.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.33