Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jeppisuinnit, 13.2.2016    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pietarsaari    Tulostusaika  22:28   
  Järjestäjä  Jakobstads Simmare - Pietarsaaren Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti N,T-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Giorgia Pascutti  2002    402  33.98  1:15.07  2:07.28    2:45.04   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Emma Mustonen  2002    362  37.66  1:23.44  2:10.97    2:50.86   
  Lapuan Virkiä  2:47.05                 
                     
Jenny Grangärd  2003    357  40.06  1:24.84  2:13.89    2:51.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.59                 
                     
Emily Majors  2002    353  37.44  1:23.47  2:11.35    2:52.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:58.51                 
                     
Wilma Elenius  2002    336  38.60  1:22.14  2:15.88    2:55.15   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  3:04.46                 
                     
Hanna Virtanen  2002    266  41.38  1:28.56  2:26.38    3:09.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:28.79                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    249  44.94  1:36.52  2:29.20    3:13.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:21.37                 
                     
Tessa Tattari  2004    247  45.75  1:34.75  2:31.25    3:14.18   
  Kokkolan Uimaseura  3:19.95                 
                     
Inger Isaksen  2005    240  43.66  1:34.29  2:32.00    3:15.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:26.80                 
                     
10  Sanna Rajamäki  2002    239  44.31  1:35.91  2:30.45    3:16.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:22.31                 
                     
11  Ella Luoma  2004    195  46.46  1:44.32  2:41.33    3:29.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:36.81                 
                     
12  Aamu Kannosto  2005    180  49.64  1:44.14  2:46.43    3:35.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:53.25                 
                     
13  Laura Sofia Oksakari  2005    159  51.05  1:46.79  2:54.21    3:44.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Pihla Äkkinen  2005    156  52.64  1:56.01  2:55.16    3:46.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Peppi Hölsö  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:13.29                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti N,T-14, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olivia Viitala  2000    425  35.64  1:17.57  2:04.87    2:42.01   
  Kokkolan Uimaseura  2:39.04                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    308  37.70  1:22.22  2:17.58    3:00.32   
  Kurikan Ryhti  3:04.43                 
                     
Iida Peltonen  2001    251  42.38  1:32.96  2:27.95    3:13.11   
  Kurikan Ryhti  3:10.50                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti M,P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kalle Juupaluoma  2002    175  43.68  1:34.41  2:31.57    3:15.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:25.92                 
                     
Lucas Lydman  2005    154  45.26  1:37.81  2:38.77    3:24.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Johannes Laihorinne  2003    86  1:00.50  2:03.51  3:16.01    4:07.63   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Nico Neder  2002              DSQ  150 m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.99                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti M,P-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viktor Thodin  2000    440  30.14  1:05.98  1:52.55    2:24.09   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:28.69                 
                     
Robin Thodin  1995    361  29.77  1:08.11  1:55.24    2:33.93   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 3, 100m VU N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kiira Kangasniemi  2003    441  31.70        1:06.99   
  Lapuan Virkiä  1:07.33                 
                     
Wilma Lakanen  2003    440  32.13        1:07.05   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.55                 
                     
Jenny Grangärd  2003    351  35.04        1:12.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.80                 
                     
Maija Björkholm  2003    330  35.24        1:13.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.78                 
                     
Anniina Haarala  2004    289  37.47        1:17.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.35                 
                     
Teea Jestoi  2005    261  36.47        1:19.74   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.85                 
                     
Minna Virtanen  2004    206  40.91        1:26.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:27.68                 
                     
Maria Hautala  2003    204  38.47        1:26.62   
  Kurikan Ryhti  1:25.79                 
                     
Maisa Berg  2003    192  40.44        1:28.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.46                 
                     
10  Veera Hautamäki  2005    177  41.42        1:30.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.90                 
                     
11  Tara Ojanperä  2005    169  42.68        1:32.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.25                 
                     
12  Nicole Malmsten  2003    165  43.32        1:32.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.30                 
                     
13  Emma Ala-Fossi  2004    157  44.13        1:34.47   
  Lapuan Virkiä  1:35.53                 
                     
14  Emilia Ehnström  2005    138  47.40        1:38.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.43                 
                     
15  Kristiina Edinger  2005    134  44.93        1:39.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.07                 
                     
16  Elisa Lehto  2006    133  49.23        1:39.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.44                 
                     
17  Emma Vanhala  2006    132  42.51        1:40.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.51                 
                     
18  Sanni Porkkala  2004    129  46.48        1:40.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.54                 
                     
19  Iina Hulkki  2006    118  50.75        1:43.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.73                 
                     
20  Meeri Tuikkanen  2005    111  48.54        1:45.93   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
21  Anna Villför  2004    93  52.84        1:52.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.72                 
                     
22  Iida-Isabella Pakka  2004    81  51.78        1:57.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:58.78                 
                     
Emilia Kivelä  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m VU N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Heta Järvenpää  2001    509  30.58        1:03.86   
  Haapajärven Kiilat  1:03.84                 
                     
Nea Nygård  2002    466  33.16        1:05.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.66                 
                     
Liina Salin  2002    453  32.78        1:06.37   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.81                 
                     
Senni Salonen  2001    443  32.15        1:06.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.40                 
                     
Emilia Söderlund  2001    428  32.36        1:07.68   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:06.93                 
                     
Viivi Koivisto  2002    408  33.78        1:08.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.06                 
                     
Veera Lahtinen  2002    404  33.23        1:08.98   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.82                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    400  33.59        1:09.23   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.19                 
                     
Stina Roth  2001    389  33.59        1:09.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.70                 
                     
10  Emilia Härkönen  2001    384  33.78        1:10.13   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.85                 
                     
11  Maiju Rajaniemi  2002    380  33.39        1:10.37   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.25                 
                     
12  Emily Majors  2002    366  33.60        1:11.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.41                 
                     
13  Anniina Kylkisalo  2001    357  34.22        1:11.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.61                 
                     
14  Matilda Lindholm  2001    338  35.52        1:13.16   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.88                 
                     
15  Ellen Vuollet  2001    316  37.40        1:14.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.22                 
                     
16  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    292  37.31        1:16.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.90                 
                     
17  Jasmine Vikström  2002    231  38.48        1:23.11   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.70                 
                     
18  Julia Lehtinen  2002    205  40.27        1:26.42   
  Kurikan Ryhti                   
                     
 
Laji 3, 100m VU N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milja Lahtinen  1999    491  31.36        1:04.64   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.99                 
                     
Fanny Renvall  2000    483  30.51        1:04.98   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:03.50                 
                     
Sofia Pascutti  2000    453  31.63        1:06.37   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:03.99                 
                     
Adolfina Lehtonen  1999    446  32.78        1:06.73   
  Kokkolan Uimaseura  1:02.22                 
                     
Janette Ylinen  2000    397  33.72        1:09.37   
  Kurikan Ryhti  1:11.02                 
                     
Miisa Kiviharju  2000    348  33.94        1:12.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.79                 
                     
Emma Yli-Yrjänäinen  1991    339  35.10        1:13.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Noora Kuhna  2000    318  35.42        1:14.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.37                 
                     
Roosa Raiskila  1998    311  35.59        1:15.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.46                 
                     
10  Elina Koskela  2000    272  37.61        1:18.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.97                 
                     
 
Laji 4, 100m VU M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jesse Anttila  2002    425  28.80        59.75   
  Kokkolan Uimaseura  59.30                 
                     
Valdemar Peltonen  2002    246  34.18        1:11.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.51                 
                     
Teppo Jestoi  2003    246  34.69        1:11.66   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.40                 
                     
Leevi Kortesoja  2003    235  35.75        1:12.80   
  Lapuan Virkiä  1:14.52                 
                     
Niko Kuhna  2002    234  35.10        1:12.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.91                 
                     
Ivar Nordman  2003    230  33.85        1:13.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:12.49                 
                     
Alexander Eklund  2002    216  35.70        1:14.80   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Oskari Ketonen  2002    213  36.00        1:15.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.07                 
                     
Frans Ekstrand  2002    204  35.97        1:16.33   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:16.50                 
                     
10  Henri-Pekka Iivonen  2004    189  37.72        1:18.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.87                 
                     
11  Kalle Juupaluoma  2002    181  36.50        1:19.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:17.38                 
                     
12  Eero Reinikka  2003    176  38.10        1:20.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.08                 
                     
13  Samuel Perälä  2002    169  37.28        1:21.14   
  Lapuan Virkiä  1:26.35                 
                     
14  Egor Konev  2003    167  39.84        1:21.60   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.99                 
                     
15  Eeli Hanka  2003    166  39.03        1:21.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:24.01                 
                     
16  Elmo Arvo  2003    165  40.71        1:21.83   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.49                 
                     
17  Adrian Kaslin  2005    147  40.85        1:25.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.76                 
                     
18  Lassi Lahtinen  2004    141  41.38        1:26.20   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.25                 
                     
19  Nuutti Nissilä  2004    139  42.16        1:26.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.39                 
                     
20  Roope Oijennus  2003    134  40.98        1:27.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:27.97                 
                     
21  Arttu Niemi  2003    133  41.07        1:28.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.80                 
                     
22  Visa Nissinen  2004    123  42.31        1:30.23   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.85                 
                     
23  Olli Alanko  2004    110  46.55        1:33.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Tuomo Salomaa  2005    103  44.93        1:35.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.17                 
                     
25  Johannes Laihorinne  2003    91  47.19        1:39.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.81                 
                     
26  Adam Björkstrand  2005    83  46.48        1:43.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.90                 
                     
27  Mikko Karjalainen  2004    81  47.54        1:43.65   
  Kokkolan Uimaseura  1:39.49                 
                     
28  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    80  48.25        1:43.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.54                 
                     
29  Iisakki Laihorinne  2003    76  49.17        1:45.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.51                 
                     
30  Totti Laukkala  2004    70  50.75        1:48.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.98                 
                     
Luukas Salin  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:32.60                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 4, 100m VU M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viktor Thodin  2000    490  27.22        57.00   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  58.14                 
                     
Hugo Mattola  2001    315  31.42        1:06.04   
  Haapajärven Kiilat  1:06.06                 
                     
Ali Khalili  2001    305  32.25        1:06.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.42                 
                     
Eero Kokkonen  2000    283  32.70        1:08.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.49                 
                     
Martin Jylhä  2000    268  33.23        1:09.68   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:08.91                 
                     
Jere Kontiola  2001    260  33.59        1:10.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.92                 
                     
Niklas Nygård  2001    257  34.02        1:10.62   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.25                 
                     
Kalle Tankka  2001    242  34.54        1:12.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.24                 
                     
 
Laji 4, 100m VU M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jere Kotomäki  1997    565  26.35        54.33   
  Kokkolan Uimaseura  53.44                 
                     
Kaj Smeds  1998    565  26.02        54.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.76                 
                     
Joel Tarvainen  1998    522  27.51        55.79   
  Kokkolan Uimaseura  54.05                 
                     
Yosuke Togawa  1998    330  30.40        1:05.02   
  Kurikan Ryhti  1:04.78                 
                     
 
Laji 5, 50m Vapaauinti T-11,9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Albertiina Kotkaniemi  2008    90          51.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.94                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti T-11,9, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teea Jestoi  2005    289          35.12   
  Kokkolan Uimaseura  37.07                 
Vilma Rintala  2005    234          37.68   
  Kokkolan Uimaseura  40.18                 
Minea Sacklén  2005    196          40.00   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  41.27                 
Laura Koskela  2006    183          40.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.40                 
Alina Kangas  2005    157          43.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
Tuuli Tala  2006    152          43.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.15                 
Elin Thodin  2005    147          44.02   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  43.74                 
Mea Lahtinen  2005    141          44.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.64                 
Anni Finnilä  2006    137          45.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.74                 
10  Eeva Finnilä  2006    79          54.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.26                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti P-12,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ivar Eklund  2006    66          50.05   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Jussi Karjalainen  2007    58          52.07   
  Kokkolan Uimaseura  52.46                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti P-12,10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Filip Jåfs  2004    221          33.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.58                 
Elmeri Aho  2004    197          34.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.40                 
Henri-Pekka Iivonen  2004    193          35.04   
  Kokkolan Uimaseura  33.90                 
Linus Vuollet  2004    149          38.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.50                 
Lassi Lahtinen  2004    146          38.45   
  Kokkolan Uimaseura  38.60                 
Kasperi Brandt  2004    124          40.61   
  Kokkolan Uimaseura  41.63                 
Santeri Orpana  2005    115          41.61   
  Kokkolan Uimaseura  43.69                 
Riku Määttälä  2005    112          41.94   
  Kokkolan Uimaseura  41.09                 
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    83          46.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.14                 
10  Totti Laukkala  2004    76          47.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.83                 
Arttu Syrjä  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.04                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 100m PU N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kiira Kangasniemi  2003    381  34.09        1:15.28   
  Lapuan Virkiä  1:14.13                 
                     
Maija Björkholm  2003    251  39.17        1:26.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.80                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    226  41.85        1:29.59   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.03                 
                     
Wilma Lakanen  2003    212  42.20        1:31.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.68                 
                     
Peppi Hölsö  2003    207  40.33        1:32.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.68                 
                     
Tessa Tattari  2004    159  47.22        1:40.67   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m PU N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Liina Salin  2002    336  37.42        1:18.54   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.81                 
                     
Senni Salonen  2001    330  35.94        1:18.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.83                 
                     
Heta Järvenpää  2001    328  36.75        1:19.11   
  Haapajärven Kiilat  1:17.09                 
                     
Viivi Koivisto  2002    270  36.84        1:24.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.87                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    270  37.00        1:24.47   
  Kurikan Ryhti                   
                     
Ellen Vuollet  2001    268  40.11        1:24.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.72                 
                     
Anniina Kylkisalo  2001    259  38.91        1:25.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.41                 
                     
Matilda Lindholm  2001    237  39.80        1:28.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.22                 
                     
Veera Lahtinen  2002    213  42.57        1:31.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.10                 
                     
 
Laji 7, 100m PU N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Janette Ylinen  2000    253  38.11        1:26.27   
  Kurikan Ryhti                   
                     
Elina Koskela  2000    183  42.32        1:36.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:42.04                 
                     
 
Laji 8, 100m PU M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jesse Anttila  2002    275  33.91        1:14.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.12                 
                     
Nico Neder  2002    214  37.66        1:20.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.23                 
                     
Teppo Jestoi  2003    154  41.86        1:30.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.44                 
                     
Egor Konev  2003    107  48.00        1:42.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Roope Oijennus  2003    86  49.75        1:49.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:55.25                 
                     
 
Laji 8, 100m PU M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viktor Thodin  2000    394  30.76        1:06.04   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:08.14                 
                     
Hugo Mattola  2001    196  35.38        1:23.27   
  Haapajärven Kiilat  1:22.77                 
                     
 
Laji 8, 100m PU M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Robin Thodin  1995    451  29.31        1:03.13   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:00.40                 
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teea Jestoi  2005    208          41.11   
  Kokkolan Uimaseura  43.29                 
Inger Isaksen  2005    202          41.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.52                 
Aamu Kannosto  2005    111          50.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.40                 
Pihla Äkkinen  2005    99          52.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.06                 
Laura Sofia Oksakari  2005    93          53.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.72                 
Laura Koskela  2006    58          1:02.63   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 10, 50m Perhosuinti P-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elmeri Aho  2004    131          42.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.88                 
Henri-Pekka Iivonen  2004    124          43.61   
  Kokkolan Uimaseura  42.59                 
Luukas Salin  2005    59          55.91   
  Kokkolan Uimaseura  58.72                 
Kasperi Brandt  2004    58          56.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
Adam Björkstrand  2005    56          56.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Olli Alanko  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Visa Nissinen  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  48.56                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 11, 100m Rintauinti N,T-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Mustonen  2002    422  39.53        1:23.09   
  Lapuan Virkiä  1:21.18                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    406  40.12        1:24.20   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.66                 
                     
Emily Majors  2002    379  39.61        1:26.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.70                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    350  41.64        1:28.43   
  Lapuan Virkiä  1:29.35                 
                     
Jenny Grangärd  2003    324  43.17        1:30.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.84                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    288  45.20        1:34.39   
  Kokkolan Uimaseura  1:32.99                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    279  46.16        1:35.37   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.20                 
                     
Viivi Koivisto  2002    274  45.84        1:35.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.18                 
                     
Sanna Rajamäki  2002    272  45.87        1:36.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.26                 
                     
10  Wilma Elenius  2002    272  44.43        1:36.20   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:46.08                 
                     
11  Vilma Rintala  2005    246  46.45        1:39.49   
  Kokkolan Uimaseura  1:40.34                 
                     
12  Viivi Lehtonen  2004    242  47.55        1:40.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.30                 
                     
13  Tessa Tattari  2004    226  48.40        1:42.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.19                 
                     
14  Nicole Malmsten  2003    202  50.25        1:46.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.22                 
                     
15  Julia Lehtinen  2002    201  50.33        1:46.38   
  Kurikan Ryhti                   
                     
16  Jasmine Vikström  2002    199  50.16        1:46.66   
  Kokkolan Uimaseura  1:58.44                 
                     
17  Hanna Virtanen  2002    197  49.90        1:47.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:42.26                 
                     
18  Anniina Haarala  2004    164  53.80        1:53.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.89                 
                     
Emilia Kivelä  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Riina Uimonen  2003              DSQ   
  Kurikan Ryhti                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Sanni Porkkala  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.75                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti N,T-14, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Adolfina Lehtonen  1999    383  41.50        1:25.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.85                 
                     
Fanny Renvall  2000    383  40.26        1:25.82   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:29.17                 
                     
Sofia Pascutti  2000    356  41.40        1:27.93   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:26.30                 
                     
Emma Yli-Yrjänäinen  1991    354  40.76        1:28.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.60                 
                     
Roosa Raiskila  1998    340  42.20        1:29.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.61                 
                     
Emilia Söderlund  2001    321  42.80        1:31.00   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:27.84                 
                     
Miisa Kiviharju  2000    308  42.98        1:32.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.29                 
                     
Ellen Vuollet  2001    287  45.27        1:34.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.40                 
                     
Noora Kuhna  2000    286  44.18        1:34.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.08                 
                     
10  Pauliina Haarala  2000    280  44.62        1:35.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.88                 
                     
11  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    268  44.59        1:36.62   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.56                 
                     
12  Iida Peltonen  2001    239  48.09        1:40.48   
  Kurikan Ryhti  1:41.99                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti M,P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ali Khalili  2001    275  40.92        1:25.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.90                 
                     
Hugo Mattola  2001    275  41.09        1:25.49   
  Haapajärven Kiilat  1:27.09                 
                     
Jere Kontiola  2001    268  41.53        1:26.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.91                 
                     
Niklas Nygård  2001    259  40.90        1:27.15   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.03                 
                     
Niko Kuhna  2002    249  40.49        1:28.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.99                 
                     
Oskari Ketonen  2002    232  42.93        1:30.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.65                 
                     
Valdemar Peltonen  2002    224  42.57        1:31.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.30                 
                     
Nico Neder  2002    215  44.59        1:32.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.70                 
                     
Leevi Kortesoja  2003    170  46.41        1:40.34   
  Lapuan Virkiä  1:36.60                 
                     
10  Elmo Arvo  2003    164  49.39        1:41.45   
  Kokkolan Uimaseura  1:41.75                 
                     
11  Kalle Juupaluoma  2002    144  49.19        1:45.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:53.08                 
                     
12  Eeli Hanka  2003    118  53.74        1:53.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:51.33                 
                     
13  Samuel Perälä  2002    116  53.03        1:53.82   
  Lapuan Virkiä  1:56.09                 
                     
Alexander Eklund  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Frans Ekstrand  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:36.48                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Kalle Tankka  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.93                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti M,P-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kaj Smeds  1998    501  32.83        1:09.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.63                 
                     
Jere Kotomäki  1997    500  33.61        1:10.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.92                 
                     
Joel Tarvainen  1998    374  36.62        1:17.12   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.46                 
                     
Viktor Thodin  2000    359  36.57        1:18.24   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:19.28                 
                     
Robin Thodin  1995    356  36.26        1:18.46   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:16.53                 
                     
Eero Kokkonen  2000    217  44.35        1:32.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.73                 
                     
 
Laji 13, 50m Rintauinti T-12,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Vanhala  2006    154          53.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.20                 
Tuuli Tala  2006    125          57.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.85                 
Iina Hulkki  2006    121          58.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.53                 
Anni Finnilä  2006    112          59.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.32                 
Elisa Lehto  2006    101          1:01.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.66                 
Laura Koskela  2006    88          1:04.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.84                 
Albertiina Kotkaniemi  2008    79          1:07.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.01                 
Eeva Finnilä  2006    61          1:13.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.09                 
 
Laji 13, 50m Rintauinti T-12,10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Nurkkala  2004    305          42.74   
  Kokkolan Uimaseura  43.73                 
Vilma Rintala  2005    264          44.85   
  Kokkolan Uimaseura  45.66                 
Teea Jestoi  2005    261          45.05   
  Kokkolan Uimaseura  44.89                 
Ella Luoma  2004    234          46.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.03                 
Minea Sacklén  2005    167          52.21   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  53.29                 
Minna Virtanen  2004    159          53.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.48                 
Emma Ala-Fossi  2004    151          54.05   
  Lapuan Virkiä  55.17                 
Alina Kangas  2005    139          55.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
Meeri Tuikkanen  2005    133          56.36   
  Kokkolan Uimaseura  54.01                 
10  Iida-Isabella Pakka  2004    115          59.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.97                 
11  Anna Villför  2004    113          59.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Linnea Rönn  2004    84          1:05.67   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:03.64                 
Elin Thodin  2005              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  59.49                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Mea Lahtinen  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.96                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 14, 50m Rintauinti P-13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lucas Lydman  2005    148          47.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.33                 
Luukas Salin  2005    100          54.32   
  Kokkolan Uimaseura  54.35                 
Santeri Orpana  2005    79          58.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
Riku Määttälä  2005    53          1:06.88   
  Kokkolan Uimaseura                   
Arttu Syrjä  2005    49          1:08.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.07                 
Adrian Kaslin  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jussi Karjalainen  2007              DSQ  25m 
  Kokkolan Uimaseura  1:18.03                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Tuomo Salomaa  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 14, 50m Rintauinti P-13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ivar Nordman  2003    209          42.53   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  42.33                 
Leevi Kortesoja  2003    174          45.21   
  Lapuan Virkiä  45.43                 
Elmo Arvo  2003    156          46.82   
  Kokkolan Uimaseura  47.44                 
Eeli Hanka  2003    136          49.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.87                 
Mikko Karjalainen  2004    111          52.43   
  Kokkolan Uimaseura  53.61                 
Eero Reinikka  2003    101          54.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.69                 
Roope Oijennus  2003    99          54.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.81                 
Arttu Niemi  2003    89          56.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.52                 
Iisakki Laihorinne  2003    82          57.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.78                 
10  Nuutti Nissilä  2004    80          58.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.86                 
11  Johannes Laihorinne  2003    74          59.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.19                 
12  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    59          1:04.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.47                 
13  Totti Laukkala  2004    47          1:09.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.98                 
 
Laji 15, 100m Selkäuinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Wilma Lakanen  2003    348  38.98        1:18.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.17                 
                     
Maija Björkholm  2003    243  42.77        1:28.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.30                 
                     
Anniina Haarala  2004    228  45.40        1:29.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.16                 
                     
Peppi Hölsö  2003    206  46.69        1:33.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.20                 
                     
Riina Uimonen  2003    190  47.34        1:35.63   
  Kurikan Ryhti  1:41.72                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    177  48.44        1:37.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.04                 
                     
Maisa Berg  2003    152  50.47        1:42.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nicole Malmsten  2003    133  53.24        1:47.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.86                 
                     
Emilia Ehnström  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Kristiina Edinger  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.95                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Maria Hautala  2003              DSQ   
  Kurikan Ryhti  1:31.53                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 15, 100m Selkäuinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Salonen  2001    397  36.53        1:14.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:17.01                 
                     
Liina Salin  2002    390  37.44        1:15.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.27                 
                     
Giorgia Pascutti  2002    351  38.26        1:17.96   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:19.14                 
                     
Heta Järvenpää  2001    350  37.05        1:18.06   
  Haapajärven Kiilat  1:17.07                 
                     
Nea Nygård  2002    332  40.51        1:19.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.87                 
                     
Emilia Söderlund  2001    331  37.99        1:19.55   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:19.26                 
                     
Emilia Härkönen  2001    323  39.62        1:20.17   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.85                 
                     
Stina Roth  2001    318  39.68        1:20.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.24                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    311  38.79        1:21.22   
  Kurikan Ryhti  1:24.84                 
                     
10  Wilma Elenius  2002    310  39.95        1:21.23   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:20.39                 
                     
11  Veera Lahtinen  2002    285  41.33        1:23.57   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.02                 
                     
12  Maiju Rajaniemi  2002    279  41.25        1:24.19   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.48                 
                     
13  Anniina Kylkisalo  2001    237  43.84        1:28.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.96                 
                     
14  Sanna Rajamäki  2002    190  46.57        1:35.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.86                 
                     
 
Laji 15, 100m Selkäuinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milja Lahtinen  1999    410  36.50        1:14.03   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.39                 
                     
Olivia Viitala  2000    406  36.30        1:14.29   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.14                 
                     
Fanny Renvall  2000    343  37.55        1:18.61   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:21.54                 
                     
Emma Yli-Yrjänäinen  1991    301  40.29        1:22.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Pauliina Haarala  2000    241  43.20        1:28.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.32                 
                     
Miisa Kiviharju  2000              DNF   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.29                 
                     
Elina Koskela  2000              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.01                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jesse Anttila  2002    330  34.54        1:10.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.21                 
                     
Nico Neder  2002    214  40.88        1:21.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.02                 
                     
Teppo Jestoi  2003    208  39.72        1:22.51   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.81                 
                     
Niko Kuhna  2002    201  40.21        1:23.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.47                 
                     
Egor Konev  2003    172  43.63        1:27.90   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.93                 
                     
Valdemar Peltonen  2002    168  42.07        1:28.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.26                 
                     
Filip Jåfs  2004    149  44.53        1:32.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.88                 
                     
Oskari Ketonen  2002    140  46.47        1:34.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.97                 
                     
Elmeri Aho  2004    139  46.24        1:34.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.65                 
                     
10  Kalle Juupaluoma  2002    126  46.49        1:37.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.83                 
                     
11  Linus Vuollet  2004    125  47.89        1:37.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.79                 
                     
12  Lassi Lahtinen  2004    111  50.44        1:41.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Visa Nissinen  2004    106  51.32        1:43.31   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.46                 
                     
14  Roope Oijennus  2003    86  52.72        1:50.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:48.86                 
                     
15  Johannes Laihorinne  2003    73  56.78        1:56.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:07.30                 
                     
Olli Alanko  2004              DSQ  75m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viktor Thodin  2000    422  31.56        1:05.21   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:06.30                 
                     
Hugo Mattola  2001    329  35.55        1:10.88   
  Haapajärven Kiilat  1:08.32                 
                     
Ali Khalili  2001    217  40.37        1:21.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.95                 
                     
Martin Jylhä  2000    206          1:22.75   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:18.27                 
                     
Kalle Tankka  2001    177  42.43        1:27.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.81                 
                     
Eero Kokkonen  2000    159  43.88        1:30.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.11                 
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Yosuke Togawa  1998    241  38.55        1:18.61   
  Kurikan Ryhti                   
                     
 
Laji 17, 50m Selkäuinti T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Rintala  2005    205          43.52   
  Kokkolan Uimaseura  47.38                 
Tara Ojanperä  2005    172          46.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.69                 
Aamu Kannosto  2005    153          47.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.06                 
Emma Vanhala  2006    146          48.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.60                 
Veera Hautamäki  2005    138          49.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.06                 
Anni Finnilä  2006    110          53.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.09                 
Tuuli Tala  2006    107          53.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.05                 
Iina Hulkki  2006    104          54.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.43                 
Mea Lahtinen  2005    96          55.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.91                 
10  Elisa Lehto  2006    86          58.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.89                 
11  Albertiina Kotkaniemi  2008    82          58.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.34                 
Eeva Finnilä  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.81                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Laura Koskela  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.68                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 18, 50m Selkäuinti P-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Filip Jåfs  2004    151          41.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.50                 
Elmeri Aho  2004    143          42.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.93                 
Henri-Pekka Iivonen  2004    141          42.61   
  Kokkolan Uimaseura  43.22                 
Linus Vuollet  2004    102          47.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.77                 
Totti Laukkala  2004    72          53.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.40                 
Adam Björkstrand  2005    72          53.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.55                 
Ivar Eklund  2006    68          54.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Arttu Syrjä  2005    41          1:04.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.77                 
 
Laji 19, 4X50m Vapaauinti T-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kus-Gss Tytöt-Valkoinen  2003    327          2:16.72   
  Kokkolan Uimaseura  2:18.00                 
  Wilma Lakanen  2003      31.23        31.23   
  Tessa Tattari  2004      35.04        1:06.27   
  Sofia Nurkkala  2004      35.07        1:41.34   
  Teea Jestoi  2005      35.38        2:16.72   
                     
Vus-Vss E  2003    296          2:21.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.82                 
  Anniina Haarala  2004      36.69        36.69   
  Ella Luoma  2004      38.30        1:14.99   
  Maija Björkholm  2003      33.65        1:48.64   
  Jenny Grangärd  2003      32.72        2:21.36   
                     
Vus-Vss H  2003    216          2:36.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.84                 
  Peppi Hölsö  2003      36.35        36.35   
  Nicole Malmsten  2003      44.18        1:20.53   
  Viivi Lehtonen  2004      37.88        1:58.41   
  Maisa Berg  2003      38.48        2:36.89   
                     
 
Laji 20, 4X50m Vapaauinti P-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kus-Gss Sininen-Pojat  2002    235          2:13.73   
  Kokkolan Uimaseura  2:12.14                 
  Jesse Anttila  2002      27.98        27.98   
  Egor Konev  2003      37.05        1:05.03   
  Elmo Arvo  2003      35.94        1:40.97   
  Teppo Jestoi  2003      32.76        2:13.73   
                     
Vus-Vss H  2002    179          2:26.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Linus Vuollet  2004      40.41        40.41   
  Filip Jåfs  2004      33.60        1:14.01   
  Arttu Niemi  2003      37.29        1:51.30   
  Lucas Lydman  2005      35.00        2:26.30   
                     
Js-Pu P-14  2002    170          2:28.99   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:35.00                 
  Ivar Nordman  2003      32.89        32.89   
  Alexander Eklund  2002      34.42        1:07.31   
  Ivar Eklund  2006      47.51        1:54.82   
  Frans Ekstrand  2002      34.17        2:28.99   
                     
Kus-Gss Junnut  2004    138          2:39.80   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Visa Nissinen  2004      41.78        41.78   
  Luukas Salin  2005      42.46        1:24.24   
  Lassi Lahtinen  2004      39.13        2:03.37   
  Henri-Pekka Iivonen  2004      36.43        2:39.80   
                     
 
Laji 21, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kus-Gss Naiset  1999    444          2:16.28   
  Kokkolan Uimaseura  2:11.91                 
  Milja Lahtinen  1999      34.82        34.82   
  Adolfina Lehtonen  1999      37.75        1:12.57   
  Olivia Viitala  2000      32.36        1:44.93   
  Emilia Härkönen  2001      31.35        2:16.28   
                     
Js-Pu Naiset    418          2:19.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:19.27                 
  Wilma Elenius  2002      37.63        37.63   
  Sofia Pascutti  2000      39.85        1:17.48   
  Giorgia Pascutti  2002      33.17        1:50.65   
  Fanny Renvall  2000      28.41        2:19.06   
                     
Vus-Vss E1    366          2:25.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.43                 
  Ellen Vuollet  2001      39.26        39.26   
  Emily Majors  2002      38.92        1:18.18   
  Viivi Koivisto  2002      35.16        1:53.34   
  Jenny Grangärd  2003      32.08        2:25.42   
                     
Vus-Vss D    311          2:33.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.62                 
  Stina Roth  2001      38.52        38.52   
  Anniina Kylkisalo  2001      42.98        1:21.50   
  Pauliina Haarala  2000      38.26        1:59.76   
  Noora Kuhna  2000      33.66        2:33.42   
                     
Kury Naiset    286          2:37.78   
  Kurikan Ryhti                   
  Milla Laiteenmäki  2001      36.81        36.81   
  Iida Peltonen  2001      47.79        1:24.60   
  Riina Uimonen  2003      42.62        2:07.22   
  Janette Ylinen  2000      30.56        2:37.78   
                     
Vus-Vss E2    195          2:59.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.88                 
  Pihla Äkkinen  2005      55.84        55.84   
  Veera Hautamäki  2005      49.67        1:45.51   
  Inger Isaksen  2005      40.07        2:25.58   
  Maija Björkholm  2003      33.77        2:59.35   
                     
 
Laji 22, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Js-Pu Miehet    306          2:14.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:14.00                 
  Viktor Thodin  2000      32.70        32.70   
  John Smeds  1998      39.63        1:12.33   
  Robin Thodin  1995      28.94        1:41.27   
  Martin Jylhä  2000      32.99        2:14.26   
                     
Seui Pojat Orange Z              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:50.00                 
  Iisakki Laihorinne  2003      53.28        53.28   
  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004      58.54        1:51.82   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  22:28