Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jeppis-Kokko Games 2013    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Pietarsaari, Kokkola    Tulostusaika  18:52   
  Järjestäjä  JS-PU, KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2013         
 
 
Laji 23, 50m VU M,P-16,14,12,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Lydman  2003    169          36.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Leevi Kortesoja  2003    139          39.13   
  Lapuan Virkiä                   
Emil Saha  2003    115          41.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Valtteri Korkeakoski  2003    110          42.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eeli Hanka  2003    109          42.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Teppo Jestoi  2003    94          44.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
Onni Haikonen  2003    88          45.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elias Kalliokoski  2003    78          47.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Matias Ylipelkonen  2003    75          48.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Lassi Lahtinen  2004    75          48.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Linus Vuollet  2004    58          52.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Visa Nissinen  2004    55          53.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Hannes Hägglund  2004    47          55.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Kasperi Brandt  2004    46          56.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Rasmus Kekola  2006    36          1:01.47   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Lauri Juupaluoma  2006    19          1:15.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 23, 50m VU M,P-16,14,12,10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claes Fjellström  2001    280          31.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Juho Porkkala  2001    248          32.29   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Ronny Brännkärr  2002    240          32.65   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Ivar Malm  2001    236          32.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jesse Anttila  2002    217          33.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
Otto Saarimaa  2002    203          34.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Toivo Haikonen  2002    192          35.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elias Nurmi  2001    189          35.35   
  Alavuden Urheilijat                   
Jimi Jerohin  2001    183          35.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Hugo Mattola  2001    175          36.24   
  Haapajärven Kiilat                   
11  Felix Kallio  2001    163          37.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Mikael Nurmela  2002    163          37.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Ali Khalili  2001    155          37.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Vilho Honkamaa  2002    151          38.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Carl-Eric Lindbäck  2001    149          38.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Robin Söderholm  2002    144          38.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Niklas Nygård  2001    144          38.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Pekka Lönnrot  2002    142          38.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
19  Kalle Tankka  2001    141          38.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Kalle Karhunen  2001    140          39.05   
  Kemin Työväen Uimarit                   
21  Tuukka Nissilä  2001    140          39.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Antti Ahola  2001    135          39.49   
  Lapuan Virkiä                   
23  Anton Pulkkis  2001    135          39.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Juhani Tapio  2002    128          40.22   
  Kemin Työväen Uimarit                   
25  Santeri Karppinen  2002    128          40.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
26  Otto Luokkala  2001    124          40.64   
  Kemin Työväen Uimarit                   
27  Juuso Syrjälä  2001    119          41.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
28  Miro Nurmela  2002    112          41.99   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
29  Henri Korpela  2001    110          42.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
30  Casper Loo  2002    109          42.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
31  Joonas Järvi  2002    105          42.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
32  Juho Jämsä  2001    103          43.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
33  Kirill Helsing  2002    101          43.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
34  Elias Vainio  2001    87          45.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
35  Rasmus Kullas  2002    80          46.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 23, 50m VU M,P-16,14,12,10, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    417          27.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aaron Joki  1999    406          27.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Juho Laatikainen  1999    398          27.59   
  Swimming Club Vuokatti                   
Tuomas Saari  1999    359          28.54   
  Vieskan Uimarit                   
Ossi Nikula  2000    336          29.19   
  Vieskan Uimarit                   
Tuomas Ylipelkonen  2000    321          29.63   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aarni Ekorre  2000    320          29.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Juuso Mäki  1999    315          29.81   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Hermanni Taimisto  2000    272          31.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Elmeri Ekström  2000    261          31.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Kosti Kaaresvirta  1999    259          31.81   
  Swimming Club Vuokatti                   
12  Altti Ekorre  1999    253          32.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Viktor Thodin  2000    242          32.57   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
14  Mikko Luopajärvi  1999    236          32.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Miikka Huotari  2000    222          33.51   
  Swimming Club Vuokatti                   
16  Valtteri Joensuu  1999    213          33.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Vesa-Pekka Rikala  2000    204          34.47   
  Alavuden Urheilijat                   
18  Elias Ruuska  2000    198          34.81   
  Vieskan Uimarit                   
19  Samu Peltonen  2000    179          35.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
20  Aaro Lassila  2000    136          39.39   
  Alavuden Urheilijat                   
21  Martin Jylhä  2000    127          40.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
22  Arttu Kojonen  2000    118          41.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Antton Pörtfors  2000    118          41.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Panu Keränen  2000    116          41.52   
  Nivalan Saukot                   
25  Sami Salo  1999    115          41.64   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 23, 50m VU M,P-16,14,12,10, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    535          25.00   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Jere Kotomäki  1997    509          25.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
Joel Tarvainen  1998    440          26.68   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jaakko Koivunen  1997    396          27.63   
  Lapuan Virkiä                   
Peetu Väänänen  1997    369          28.28   
  Vieskan Uimarit                   
Jonas Solvin  1997    368          28.32   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Joni Hemminki  1998    353          28.70   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Julius Laitila  1998    346          28.90   
  Haapajärven Kiilat                   
Olli Kapiainen  1997    318          29.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 23, 50m VU M,P-16,14,12,10, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Thodin  1995    473          26.05   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Arttu Viertola  1991    391          27.74   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Anton Kallio  1996    385          27.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
André Backlund  1995    336          29.19   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Robin Johansson  1996    312          29.92   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
 
Laji 24, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Nurkkala  2004    183          40.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
Anniina Haarala  2004    174          41.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Noora Kekola  2004    146          44.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Viivi Nurmela  2004    129          45.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Anisa Seres  2004    126          46.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Riikka Viitasalo  2004    121          46.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tuulia Harju  2005    119          47.16   
  Kokkolan Uimaseura                   
Ella Hulkki  2004    112          48.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Viivi Kylkisalo  2004    108          48.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Teea Jestoi  2005    102          49.64   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Siiri Tiilikka  2004    98          50.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Henna Känsäkangas  2004    90          51.86   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Sanni Porkkala  2004    88          52.23   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Tessa Tattari  2004    81          53.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Elin Thodin  2005    76          54.88   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
16  Aamu Kannosto  2005    64          58.05   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
17  Elina Lönnrot  2004    62          58.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
18  Vilma Rintala  2005    52          1:02.21   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
19  Iida Leskinen  2004    38          1:08.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 24, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    369          32.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Nea Nygård  2002    323          33.86   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jessica Peltokangas  2002    286          35.25   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Elisa Vakkuri  2002    275          35.75   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Emma Mustonen  2002    272          35.88   
  Lapuan Virkiä                   
Minna Ingi  2002    264          36.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Viivi Koivisto  2002    263          36.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Wilma Elenius  2002    262          36.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Tara Korkiakoski  2003    260          36.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Sofia Kotkaniemi  2002    256          36.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Mirja Alanko  2002    255          36.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Aada Mikkilä  2003    252          36.79   
  Lapuan Virkiä                   
13  Emma Haglund  2003    249          36.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Emma Laatikainen  2003    240          37.41   
  Swimming Club Vuokatti                   
15  Emma Hämäläinen  2003    235          37.65   
  Vieskan Uimarit                   
16  Olivia Nurkkala  2002    223          38.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Arna Seres  2003    219          38.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Liina Salin  2002    204          39.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
19  Emily Majors  2002    198          39.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Iris Koskela  2002    197          39.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Veera Lahtinen  2002    192          40.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
22  Jenny Grangärd  2003    176          41.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Tinja Harju  2002    175          41.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
24  Aada Kivi  2003    174          41.58   
  Kokkolan Uimaseura                   
25  Petra Kivi  2003    167          42.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
26  Nea Palomäki  2002    151          43.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
27  Janina Valkola  2003    147          43.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
28  Oona Ojanperä  2003    147          44.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
29  Aino Jerohin  2003    142          44.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
30  Senja Aho  2002    141          44.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
31  Maija Björkholm  2003    140          44.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
32  Sofia Runnakko  2002    134          45.36   
  Alavuden Urheilijat                   
33  Linnéa Nygård  2002    130          45.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
34  Joanna Lehto  2002    129          45.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
35  Paula Kivi  2002    121          46.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
36  Jennifer Hietala  2003    110          48.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
37  Ella Jämsä  2003    97          50.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
38  Jasmine Vikström  2002    73          55.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
39  Helen Hiltunen  2003    70          56.29   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 24, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    506          29.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Sofia Haglund  2000    464          30.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Heidi Kivioja  2000    419          31.07   
  Vieskan Uimarit                   
Nelle Ojakippola  2001    395          31.67   
  Vieskan Uimarit                   
Emmi Vakimo  2000    376          32.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Laura Vierikko  2000    376          32.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Heta Järvenpää  2001    371          32.34   
  Haapajärven Kiilat                   
Julia Latva-Pirilä  2000    362          32.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Olivia Viitala  2000    305          34.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Tiia Kivi  2000    266          36.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Emilia Härkönen  2001    253          36.76   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Karolina Arola  2001    253          36.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Anniina Kylkisalo  2001    237          37.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Matilda Lindholm  2001    233          37.78   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Stina Roth  2001    230          37.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Viivi Pakkala  2001    227          38.06   
  Nivalan Saukot                   
17  Sara-Sofia Tapio  2000    224          38.23   
  Kemin Työväen Uimarit                   
18  Jessika Kaunisvesi  2000    223          38.29   
  Vieskan Uimarit                   
19  Kaisa-Maria Kujala  2000    219          38.55   
  Nivalan Saukot                   
20  Jasmine Kaunisvesi  2000    203          39.50   
  Vieskan Uimarit                   
21  Ellinore Karp  2000    200          39.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Mikaela Mäki  2001    199          39.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Lumi Storm  2001    199          39.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Julia Hietala  2001    195          40.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
25  Fanny Koivisto  2001    193          40.22   
  Kokkolan Uimaseura                   
26  Pipsa Remes  2001    186          40.70   
  Kemin Työväen Uimarit                   
27  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    183          40.94   
  Kokkolan Uimaseura                   
28  Ellen Vuollet  2001    179          41.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
29  Lea Nuosmaa  2000    166          42.23   
  Nivalan Saukot                   
30  Noora Vainio  2001    166          42.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
31  Marjaana Taskinen  2001    156          43.13   
  Nivalan Saukot                   
32  Suvi Kettunen  2001    143          44.40   
  Vieskan Uimarit                   
33  Emma Loukasmäki  2000    123          46.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
34  Linnea Mannil  2001    87          52.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emmi Hautakangas  2001              DSQ   
  Haapajärven Kiilat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Inkeri Pöllänen  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 24, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Lähdesmäki  1999    537          28.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Denize Korkiakoski  1999    466          29.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Olivia Jokinen  1998    465          29.99   
  Kempeleen Pyrintö                   
Adolfina Lehtonen  1999    439          30.57   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jonna Laukkanen  1998    435          30.67   
  Swimming Club Vuokatti                   
Milja Lahtinen  1999    429          30.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
Wilma Kiviaho  1998    423          30.95   
  Kempeleen Pyrintö                   
Emma Nikula  1998    413          31.20   
  Vieskan Uimarit                   
Iiris Saranpää  1999    385          31.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Sini Keinänen  1999    378          32.13   
  Kemin Työväen Uimarit                   
11  Fanny Vuollet  1999    361          32.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Kia Pollari  1999    356          32.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Laura Sammatti  1998    354          32.86   
  Alavuden Urheilijat                   
14  Laura Känsäkangas  1999    351          32.95   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Alexandra Pihlajamäki  1998    350          32.97   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Tiia Pudas  1999    337          33.39   
  Vieskan Uimarit                   
17  Marie Fjellström  1999    328          33.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Jenna Miettinen  1999    319          34.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Sylvi Björk  1999    308          34.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Iiris Paasiviita  1998    303          34.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Sanniina Korpi  1999    288          35.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Saara Haapamäki  1998    286          35.25   
  Alavuden Urheilijat                   
23  Annika Mäenpää  1999    286          35.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Emilia Runnakko  1999    243          37.21   
  Alavuden Urheilijat                   
Riina Huotari  1998              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 24, 50m VU N,T-15,13,11,9, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Marjakangas  1996    466          29.97   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Miia Tattari  1996    421          31.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
Saara Palo  1996    357          32.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Henna Häkki  1997    348          33.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 25, 400m Vapaauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999    419  1:05.16  2:17.51  3:30.27    4:43.48   
  Lahden Kaleva                   
                     
Mika Palovuori  2000    397  1:09.02  2:22.24  3:35.56    4:48.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    360  1:11.02  2:28.20  3:45.13    4:58.31   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Taneli Juutinen  2000    326  1:11.29  2:30.17  3:50.11    5:08.16   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Juho Porkkala  2001    310  1:15.04  2:34.32  3:55.18    5:13.32   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joona Oksakari  2000    303  1:11.73  2:32.18  3:54.19    5:15.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Perttu Somero  2001    284  1:16.06  2:37.18  3:59.45    5:22.67   
  Lahden Kaleva                   
                     
Felix Ollus  1999    275  1:13.01  2:36.84  4:02.24    5:26.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Alex Lydman  2003    153  1:26.21  3:09.65  4:52.41    6:36.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Martin Jylhä  2000    146  1:34.33  3:20.27  5:05.28    6:42.85   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Casper Loo  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 25, 400m Vapaauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    483  1:06.08  2:18.27  3:25.06    4:30.44   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    316  1:15.13  2:34.41  3:53.71    5:11.44   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joose Mustonen  1998    279  1:15.47  2:40.09  4:04.37    5:24.67   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
Laji 26, 400m Vapaauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Järvenpää  2001    368  1:13.95  2:40.09  4:04.80    5:27.64   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    358  1:15.23  2:40.53  4:07.33    5:30.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Viitala  2000    289  1:21.22  2:53.36  4:26.00    5:54.88   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Enna Hanka  2000    278  1:22.26  2:53.22  4:27.21    5:59.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tara Korkiakoski  2003    266  1:27.00  2:59.99  4:31.89    6:05.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Noora Kuhna  2000    258  1:24.46  2:59.31  4:33.79    6:08.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emilia Kinnunen  2000    247  1:26.90  3:04.03  4:41.04    6:13.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heta Veikkola  2003    237  1:28.39  3:05.24  4:43.15    6:19.17   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
Laji 26, 400m Vapaauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Lahtinen  1999    436  1:11.87  2:31.00  3:52.09    5:09.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999    342  1:19.00  2:45.51  4:11.05    5:35.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Suvi Kannosto  1999    288  1:22.15  2:52.49  4:24.33    5:55.53   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 26, 400m Vapaauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Marjakangas  1996    486  1:07.16  2:23.37  3:42.18    4:58.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Miia Tattari  1996    429  1:11.23  2:30.78  3:52.37    5:11.24   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Saara Palo  1996    331  1:21.20  2:48.79  4:15.23    5:39.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Imke Höfling  1970    325  1:20.18  2:45.84  4:13.58    5:41.47   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 27, 100m Sekauinti P-12,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    203  41.47        1:26.27   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Jesse Anttila  2002    170  43.54        1:31.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Otto Saarimaa  2002    152  45.06        1:35.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Vilho Honkamaa  2002    146  43.84        1:36.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Toivo Haikonen  2002    144  44.92        1:36.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Alex Lydman  2003    140  44.18        1:37.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Robin Söderholm  2002    130  49.73        1:39.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mikael Nurmela  2002    125  50.31        1:41.18   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Leevi Kortesoja  2003    110  52.03        1:45.52   
  Lapuan Virkiä                   
                     
10  Juhani Tapio  2002    105  48.57        1:47.40   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Kalle Juupaluoma  2002    90  53.35        1:52.87   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Joonas Järvi  2002    88  57.45        1:53.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Emil Saha  2003    84  53.67        1:55.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Casper Loo  2002    81  53.32        1:57.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Onni Haikonen  2003    78  56.50        1:58.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Eeli Hanka  2003    57  1:05.08        2:11.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Matias Ylipelkonen  2003    47  1:09.09        2:20.11   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Pekka Lönnrot  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Santeri Karppinen  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 27, 100m Sekauinti P-12,11, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claes Fjellström  2001    271  34.85        1:18.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ivar Malm  2001    242  38.22        1:21.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Porkkala  2001    222  38.67        1:23.70   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Hugo Mattola  2001    155  42.02        1:34.22   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Ali Khalili  2001    149  47.88        1:35.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Felix Kallio  2001    146  44.68        1:36.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Carl-Eric Lindbäck  2001    138  47.27        1:38.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kalle Karhunen  2001    123  49.09        1:41.72   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Tuukka Nissilä  2001    122  48.29        1:42.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Jimi Jerohin  2001    121  47.72        1:42.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Niklas Nygård  2001    118  51.17        1:43.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Anton Pulkkis  2001    100  52.34        1:49.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Henri Korpela  2001    91  53.67        1:52.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Jämsä  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Kalle Tankka  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Otto Luokkala  2001              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 28, 100m Sekauinti T-11,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiira Kangasniemi  2003    240  42.68        1:32.88   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Emma Laatikainen  2003    236  45.03        1:33.38   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Heta Veikkola  2003    231  44.31        1:34.02   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Aada Mikkilä  2003    206  45.38        1:37.76   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    202  47.24        1:38.39   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Petra Kivi  2003    181  48.53        1:41.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sofia Nurkkala  2004    148  53.70        1:49.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Maija Björkholm  2003    146  49.41        1:49.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anniina Haarala  2004    142  50.87        1:50.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Aada Kivi  2003    135  55.85        1:52.37   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Aino Jerohin  2003    129  55.25        1:54.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Oona Ojanperä  2003    126  54.16        1:55.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Ella Hulkki  2004    112  55.16        1:59.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Jennifer Hietala  2003    108  59.04        2:01.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Noora Kekola  2004    91  1:01.30        2:08.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Viivi Kylkisalo  2004    78  1:10.09        2:14.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 28, 100m Sekauinti T-11,10, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    367  37.63        1:20.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elisa Vakkuri  2002    300  40.44        1:26.20   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Nea Nygård  2002    286  42.07        1:27.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Mirja Alanko  2002    275  43.37        1:28.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emma Mustonen  2002    221  45.75        1:35.40   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Emily Majors  2002    220  43.07        1:35.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Minna Ingi  2002    203  44.57        1:38.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viivi Koivisto  2002    202  47.15        1:38.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wilma Elenius  2002    187  49.50        1:40.94   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
10  Liina Salin  2002    169  49.04        1:44.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Veera Lahtinen  2002    168  51.34        1:44.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Tinja Harju  2002    156  53.90        1:47.12   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Nea Palomäki  2002    153  48.48        1:47.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Iris Koskela  2002    147  51.20        1:49.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Linnéa Nygård  2002    125  59.33        1:55.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jessica Ingalsuo  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jessica Peltokangas  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Maiju Rajaniemi  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Paula Kivi  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 29, 200m Perhosuinti M, P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskari Aurala  1998    321  35.32  1:17.28  1:58.33    2:39.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joni Hemminki  1998    275  36.73  1:18.82  2:04.57    2:47.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Elmeri Ekström  2000    172  40.43  1:31.61  2:23.54    3:16.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 29, 200m Perhosuinti M, P-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Thodin  1995              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 30, 200m Perhosuinti N, T-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iiris Saranpää  1999    264  42.50  1:32.51  2:21.88    3:08.20   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    233  41.43  1:31.50  2:24.95    3:16.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 30, 200m Perhosuinti N, T-14, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Thodin  1968    367  35.08  1:14.56  1:59.84    2:48.55   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 31, 100m Rintauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Oksakari  2000    391  35.65        1:16.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuomas Saari  1999    365  36.64        1:17.76   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    322  38.83        1:21.10   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Valtteri Joensuu  1999    234  42.94        1:30.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aarni Ekorre  2000    233  42.01        1:30.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Altti Ekorre  1999    229  43.94        1:30.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Niklas Nygård  2001    152  47.90        1:44.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Juuso Syrjälä  2001    139  50.25        1:47.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Robin Söderholm  2002    135  52.45        1:48.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Santeri Karppinen  2002    127  51.14        1:50.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Aaro Lassila  2000    119  53.19        1:52.93   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
12  Kirill Helsing  2002    105  54.12        1:57.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Arttu Kojonen  2000    105  56.73        1:57.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Joonas Järvi  2002    103  56.33        1:58.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Elias Vainio  2001    98  57.24        2:00.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Elias Kalliokoski  2003    76  1:01.03        2:10.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Valtteri Korkeakoski  2003    69  1:03.28        2:15.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Laatikainen  1999              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Teppo Jestoi  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 31, 100m Rintauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Koivunen  1997    359  36.97        1:18.18   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Olli Kapiainen  1997    354  37.11        1:18.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Julius Laitila  1998    287  38.62        1:24.24   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Joose Mustonen  1998    174  46.30        1:39.61   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 31, 100m Rintauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Johansson  1996    286  38.52        1:24.36   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 32, 100m Rintauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    475  37.02        1:20.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heidi Kivioja  2000    441  39.03        1:22.37   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Julia Latva-Pirilä  2000    330  43.87        1:30.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Vierikko  2000    302  44.78        1:33.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Enna Hanka  2000    272  44.53        1:36.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Olivia Nurkkala  2002    268  46.26        1:37.15   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emilia Kinnunen  2000    251  47.61        1:39.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Noora Kuhna  2000    241  48.19        1:40.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Matilda Lindholm  2001    221  50.24        1:43.69   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Jessika Kaunisvesi  2000    215  49.29        1:44.56   
  Vieskan Uimarit                   
                     
11  Emilia Härkönen  2001    205  51.09        1:46.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Emmi Vakimo  2000    198  49.87        1:47.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Jasmine Kaunisvesi  2000    192  51.19        1:48.55   
  Vieskan Uimarit                   
                     
14  Ellen Vuollet  2001    182  52.99        1:50.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    177  52.34        1:51.50   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Suvi Kettunen  2001    175  52.44        1:51.98   
  Vieskan Uimarit                   
                     
17  Tara Korkiakoski  2003    167  52.41        1:53.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Sara-Sofia Tapio  2000    157  54.30        1:56.01   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
19  Anisa Seres  2004    155  55.02        1:56.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Kaisa-Maria Kujala  2000    152  55.64        1:57.39   
  Nivalan Saukot                   
                     
21  Janina Valkola  2003    144  56.88        1:59.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Fanny Koivisto  2001    136  58.01        2:01.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
23  Ella Jämsä  2003    113  1:01.83        2:09.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Maiju Rajaniemi  2002    112  1:01.42        2:09.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
25  Noora Vainio  2001    107  1:00.58        2:11.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Joanna Lehto  2002    105  1:03.24        2:12.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Emma Loukasmäki  2000    104  1:03.86        2:13.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
28  Noora Kekola  2004    104  1:04.84        2:13.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
29  Sofia Runnakko  2002    101  1:03.54        2:14.58   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
30  Siiri Tiilikka  2004    96  1:04.47        2:16.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
31  Riikka Viitasalo  2004    94  1:05.28        2:17.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Marjaana Taskinen  2001              DSQ   
  Nivalan Saukot                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Viivi Kylkisalo  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Viivi Pakkala  2001              DSQ   
  Nivalan Saukot                   
  SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
                     
 
Laji 32, 100m Rintauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexandra Pihlajamäki  1998    442  39.14        1:22.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Nea Lähdesmäki  1999    426  39.62        1:23.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jonna Laukkanen  1998    424  39.21        1:23.44   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Laura Sammatti  1998    368  41.11        1:27.45   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Jenna Miettinen  1999    360  41.40        1:28.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wilma Kiviaho  1998    352  41.59        1:28.75   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Milja Lahtinen  1999    338  41.89        1:29.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    329  42.89        1:30.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Sini Keinänen  1999    319  42.86        1:31.71   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
10  Kia Pollari  1999    310  43.99        1:32.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Tiia Pudas  1999    309  43.84        1:32.67   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Marie Fjellström  1999    291  44.26        1:34.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Iiris Paasiviita  1998    286  45.02        1:35.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Annika Mäenpää  1999    243  48.33        1:40.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Saara Haapamäki  1998    213  50.83        1:44.89   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
Laji 32, 100m Rintauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Palo  1996    529  36.88        1:17.51   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Sonja Marjakangas  1996    351  40.99        1:28.83   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Henna Häkki  1997    338  40.59        1:30.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 33, 200m Vapaauinti M,P-15,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claes Fjellström  2001    312  32.78  1:10.48  1:48.92    2:26.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Porkkala  2001    270  35.36  1:14.75  1:54.93    2:33.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Perttu Somero  2001    246  36.20  1:16.97  1:58.50    2:38.52   
  Lahden Kaleva                   
                     
Ivar Malm  2001    228  36.88  1:18.57  2:01.02    2:42.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Felix Kallio  2001    203  39.51  1:23.02  2:07.39    2:48.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Otto Saarimaa  2002    200  39.13  1:22.52  2:05.72    2:49.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jimi Jerohin  2001    179  42.03  1:29.09  2:14.89    2:56.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Toivo Haikonen  2002    171  41.08  1:28.74  2:17.69    2:59.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Vilho Honkamaa  2002    152  41.81  1:31.05  2:21.25    3:05.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Pekka Lönnrot  2002    133  43.66  1:32.77  2:25.35    3:14.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Henri Korpela  2001    107  46.02  1:41.46  2:37.61    3:29.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 33, 200m Vapaauinti M,P-15,12, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    535  28.54  1:00.60  1:31.61    2:02.34   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Miika Nurmi  1999    436  29.76  1:02.39  1:36.26    2:10.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Joki  1999    384  29.90  1:04.87  1:41.29    2:16.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joel Tarvainen  1998    381  31.50  1:06.98  1:44.12    2:16.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Hermanni Taimisto  2000    368  31.43  1:06.53  1:42.68    2:18.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ossi Nikula  2000    337  32.12  1:08.63  1:47.01    2:22.77   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Juuso Mäki  1999    327  34.07  1:11.03  1:49.26    2:24.12   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Janne Hyttinen  1998    297  32.96  1:10.43  1:50.05    2:28.84   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Mikko Luopajärvi  1999    285  34.80  1:12.63  1:52.13    2:30.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Elmeri Ekström  2000    271  35.53  1:15.71  1:55.94    2:33.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Viktor Thodin  2000    223  35.81  1:17.57  2:01.86    2:43.84   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
12  Elias Ruuska  2000    169  39.59  1:27.82  2:15.42    2:59.55   
  Vieskan Uimarit                   
                     
13  Samu Peltonen  2000    156  40.01  1:25.30  2:15.44    3:04.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Antton Pörtfors  2000    108  45.12  1:37.76  2:33.35    3:28.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 33, 200m Vapaauinti M,P-15,12, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    520  28.55  1:00.31  1:32.72    2:03.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Anton Kallio  1996    457  29.62  1:02.81  1:36.36    2:08.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Peetu Väänänen  1997    388  30.10  1:04.80  1:41.25    2:16.18   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Arttu Viertola  1991    321  31.84  1:08.52  1:47.83    2:25.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
André Backlund  1995    321  31.94  1:08.84  1:47.40    2:25.09   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Jonas Solvin  1997    318  31.16  1:07.95  1:47.83    2:25.52   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 34, 200m Vapaauinti N,T-14,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    373  34.55  1:13.91  1:55.26    2:34.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sofia Kotkaniemi  2002    285  39.49  1:23.27  2:07.08    2:48.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Mirja Alanko  2002    272  39.71  1:24.06  2:09.58    2:51.40   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Wilma Elenius  2002    272  37.76  1:22.54  2:07.52    2:51.41   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Emma Mustonen  2002    232  40.83  1:27.43  2:14.70    3:00.75   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Jessica Peltokangas  2002    226  43.47  1:30.64  2:19.46    3:02.36   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Emma Haglund  2003    218  40.91  1:28.30  2:18.33    3:04.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Nurkkala  2002    218  43.71  1:31.28  2:19.51    3:04.68   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Kiira Kangasniemi  2003    213  40.40  1:28.18  2:18.25    3:05.86   
  Lapuan Virkiä                   
                     
10  Liina Salin  2002    201  43.35  1:33.04  2:23.81    3:09.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Viivi Koivisto  2002    196  42.57  1:32.48  2:25.01    3:11.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Jessica Ingalsuo  2002    181  41.83  1:32.39  2:26.05    3:16.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Arna Seres  2003    178  43.07  1:33.68  2:26.35    3:17.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Jenny Grangärd  2003    174  45.23  1:36.32  2:28.90    3:19.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Veera Lahtinen  2002    171  45.38  1:37.54  2:29.80    3:19.90   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Anniina Haarala  2004    166  46.23  1:39.28  2:31.71    3:22.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Minna Ingi  2002    158  44.31  1:39.40  2:33.44    3:25.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Nea Palomäki  2002    138  47.06  1:43.57  2:40.73    3:34.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Paula Kivi  2002    129  51.32  1:46.99  2:44.35    3:39.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 34, 200m Vapaauinti N,T-14,11, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Denize Korkiakoski  1999    485  30.91  1:06.36  1:43.80    2:21.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    452  33.90  1:11.11  1:48.84    2:24.84   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Milja Lahtinen  1999    390  33.34  1:10.80  1:51.44    2:32.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    378  34.91  1:14.47  1:55.31    2:33.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Iiris Saranpää  1999    347  36.93  1:18.42  1:59.72    2:38.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Fanny Vuollet  1999    336  35.88  1:16.29  1:58.37    2:39.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sanniina Korpi  1999    328  35.10  1:15.76  1:58.85    2:41.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sylvi Björk  1999    307  35.90  1:17.99  2:01.58    2:44.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Suvi Kannosto  1999    291  37.77  1:20.21  2:04.29    2:47.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Anniina Kylkisalo  2001    238  40.92  1:27.43  2:14.23    2:59.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Stina Roth  2001    237  41.05  1:28.33  2:15.59    2:59.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Emilia Härkönen  2001    229  39.65  1:26.38  2:15.47    3:01.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Emmi Hautakangas  2001    216  41.91  1:28.96  2:17.71    3:05.16   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
14  Tiia Kivi  2000    215  39.48  1:26.11  2:16.34    3:05.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Julia Hietala  2001    206  44.18  1:33.82  2:22.72    3:07.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Karolina Arola  2001    202  41.16  1:29.34  2:20.96    3:09.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Lumi Storm  2001    177  44.50  1:34.93  2:27.42    3:17.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Mikaela Mäki  2001    174  44.09  1:36.03  2:29.18    3:19.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Noora Vainio  2001    123  47.92  1:43.85  2:44.59    3:43.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 34, 200m Vapaauinti N,T-14,11, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Imke Höfling  1970    337  37.81  1:18.94  1:59.83    2:39.67   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Riina Huotari  1998    277  38.45  1:21.06  2:06.30    2:50.51   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
Laji 35, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Thodin  1995    461          28.20   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Benjamin Asplund  1996    455          28.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
Arttu Viertola  1991    372          30.31   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jaakko Koivunen  1997    326          31.66   
  Lapuan Virkiä                   
Juho Laatikainen  1999    322          31.80   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jonas Solvin  1997    313          32.08   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Joni Hemminki  1998    313          32.09   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Taneli Juutinen  2000    313          32.09   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Peetu Väänänen  1997    308          32.26   
  Vieskan Uimarit                   
10  Atte Somero  1999    301          32.52   
  Lahden Kaleva                   
11  Oskari Aurala  1998    259          34.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Kosti Kaaresvirta  1999    251          34.55   
  Swimming Club Vuokatti                   
13  Juuso Mäki  1999    246          34.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Saku Mäki-Ikola  1998    242          34.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Valtteri Joensuu  1999    202          37.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Vesa-Pekka Rikala  2000    127          43.31   
  Alavuden Urheilijat                   
17  Panu Keränen  2000    87          49.10   
  Nivalan Saukot                   
18  Antton Pörtfors  2000    56          56.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Robin Johansson  1996              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 36, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Haglund  2000    454          31.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Milja Mielty  2000    434          32.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Olivia Jokinen  1998    430          32.28   
  Kempeleen Pyrintö                   
Emmi Hannila  1996    369          33.99   
  Lapuan Virkiä                   
Iiris Saranpää  1999    343          34.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Saara Palo  1996    342          34.84   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Emma Nikula  1998    322          35.54   
  Vieskan Uimarit                   
Jenni Kylkisalo  1999    276          37.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Henna Häkki  1997    266          37.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Tiia Pudas  1999    257          38.32   
  Vieskan Uimarit                   
11  Enna Hanka  2000    215          40.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Karolina Arola  2001    139          47.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Lumi Storm  2001    115          50.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Lea Nuosmaa  2000              DSQ   
  Nivalan Saukot                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 37, 100m Selkäui.M,P-16,14,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claes Fjellström  2001    267  36.46        1:15.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Nurmi  2001    194  41.57        1:24.43   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Ivar Malm  2001    191  40.99        1:24.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Hugo Mattola  2001    186  41.27        1:25.61   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Juho Porkkala  2001    170  42.93        1:28.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jesse Anttila  2002    148  46.51        1:32.37   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Otto Saarimaa  2002    146  46.95        1:32.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Toivo Haikonen  2002    139  46.27        1:34.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Felix Kallio  2001    129  45.98        1:36.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Juhani Tapio  2002    128  47.35        1:37.05   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Tuukka Nissilä  2001    119  48.75        1:39.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Kalle Tankka  2001    118  49.29        1:39.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Ali Khalili  2001    103  50.39        1:44.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Robin Söderholm  2002    95  53.37        1:46.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Emil Saha  2003    92  54.06        1:48.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Juuso Syrjälä  2001    88  53.74        1:50.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Casper Loo  2002    87  52.22        1:50.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Onni Haikonen  2003    85          1:51.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Anton Pulkkis  2001    83  55.37        1:51.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Niklas Nygård  2001    82  55.31        1:52.58   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
21  Henri Korpela  2001    78  55.23        1:54.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Juho Jämsä  2001    77  55.22        1:54.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Joonas Järvi  2002    74  56.83        1:56.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Elias Vainio  2001    54  1:02.71        2:08.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
25  Matias Ylipelkonen  2003    43  1:08.78        2:19.26   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Carl-Eric Lindbäck  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Jimi Jerohin  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 37, 100m Selkäui.M,P-16,14,12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Saari  1999    329  34.72        1:10.84   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Aaron Joki  1999    305  35.28        1:12.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mika Palovuori  2000    292  36.11        1:13.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    291  36.90        1:13.83   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Viktor Thodin  2000    185  41.39        1:25.81   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Felix Ollus  1999    185  41.38        1:25.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joona Oksakari  2000    183  41.42        1:26.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Samu Peltonen  2000    123  47.83        1:38.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Antton Pörtfors  2000    79  55.36        1:54.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Arttu Kojonen  2000    62  58.99        2:03.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 37, 100m Selkäui.M,P-16,14,12, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    460  30.33        1:03.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joni Hemminki  1998    341  34.15        1:10.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Julius Laitila  1998    330  34.48        1:10.77   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Janne Hyttinen  1998    230  39.27        1:19.79   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
Laji 37, 100m Selkäui.M,P-16,14,12, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Benjamin Asplund  1996    392  31.34        1:06.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Anton Kallio  1996    309  35.30        1:12.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
André Backlund  1995    246  37.35        1:18.04   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 38, 100m Selkäui.N,T-15,13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    294  40.50        1:23.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elisa Vakkuri  2002    234  44.19        1:29.55   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Emily Majors  2002    230  43.45        1:30.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sofia Kotkaniemi  2002    221  43.99        1:31.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emma Haglund  2003    211  44.83        1:32.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heta Veikkola  2003    207  45.91        1:33.27   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Jessica Peltokangas  2002    206  45.85        1:33.42   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Kiira Kangasniemi  2003    201  46.89        1:34.23   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Mirja Alanko  2002    199  46.07        1:34.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Emma Mustonen  2002    188          1:36.29   
  Lapuan Virkiä                   
                     
11  Minna Ingi  2002    176  47.12        1:38.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Jessica Ingalsuo  2002    159  50.53        1:41.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Arna Seres  2003    156  49.04        1:42.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Petra Kivi  2003    155  50.30        1:42.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Iris Koskela  2002    152  50.74        1:43.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Paula Kivi  2002    145  50.25        1:44.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Tinja Harju  2002    140  53.21        1:46.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Liina Salin  2002    139  51.93        1:46.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Jenny Grangärd  2003    138  52.59        1:46.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Viivi Koivisto  2002    132  52.28        1:48.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Veera Lahtinen  2002    132  54.14        1:48.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
22  Nea Palomäki  2002    128  54.15        1:49.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Ella Hulkki  2004    123  52.80        1:50.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Aino Jerohin  2003    121  54.95        1:51.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
25  Maija Björkholm  2003    121  55.45        1:51.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
26  Linnéa Nygård  2002    111  56.30        1:54.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Aamu Kannosto  2005    82  1:01.13        2:06.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
28  Sanni Porkkala  2004    58  1:10.22        2:22.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
29  Helen Hiltunen  2003    57  1:08.02        2:22.92   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Anniina Haarala  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Jennifer Hietala  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Oona Ojanperä  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Senja Aho  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Wilma Elenius  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 38, 100m Selkäui.N,T-15,13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Latva-Pirilä  2000    332  38.87        1:19.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    328  38.31        1:20.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heidi Kivioja  2000    324  38.81        1:20.38   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Emmi Vakimo  2000    296  39.43        1:22.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Viitala  2000    272  41.86        1:25.24   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    267  42.21        1:25.77   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Laura Vierikko  2000    231  43.17        1:29.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emilia Kinnunen  2000    230  44.90        1:30.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Stina Roth  2001    210  45.87        1:32.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Jasmine Kaunisvesi  2000    206  46.09        1:33.49   
  Vieskan Uimarit                   
                     
11  Emilia Härkönen  2001    194  47.05        1:35.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Anniina Kylkisalo  2001    193  45.93        1:35.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Noora Kuhna  2000    182  48.01        1:37.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Ellen Vuollet  2001    176  49.21        1:38.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Pipsa Remes  2001    164  50.63        1:40.74   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
16  Tiia Kivi  2000    163  48.15        1:40.97   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Lumi Storm  2001    155  50.50        1:42.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Karolina Arola  2001    141  51.47        1:46.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Ellinore Karp  2000    137  49.97        1:47.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Mikaela Mäki  2001    127  52.57        1:49.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Noora Vainio  2001    107  55.53        1:56.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
22  Emma Loukasmäki  2000    90  1:01.02        2:03.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Linnea Mannil  2001    58  1:08.71        2:21.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Koivisto  2001              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Jessika Kaunisvesi  2000              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 38, 100m Selkäui.N,T-15,13,11, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Lähdesmäki  1999    470  34.53        1:10.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    361  37.67        1:17.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Milja Lahtinen  1999    358  38.37        1:17.72   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Wilma Kiviaho  1998    353  39.01        1:18.11   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    345  39.01        1:18.74   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    290  40.42        1:23.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jenna Miettinen  1999    261  42.04        1:26.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Iiris Paasiviita  1998    235  43.27        1:29.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Annika Mäenpää  1999    224  44.25        1:30.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Sylvi Björk  1999    215  45.24        1:32.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Sini Keinänen  1999    209  43.92        1:32.92   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
12  Emilia Runnakko  1999    182  47.82        1:37.43   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
Laji 38, 100m Selkäui.N,T-15,13,11, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miia Tattari  1996    330  38.77        1:19.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Saara Palo  1996    246  42.41        1:28.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 39, 200m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    418  30.42  1:08.13  1:52.41    2:26.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Atte Somero  1999    374  32.52  1:10.13  1:56.10    2:32.06   
  Lahden Kaleva                   
                     
Ossi Nikula  2000    325  34.47  1:13.95  2:01.89    2:39.43   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Hermanni Taimisto  2000    318  38.57  1:19.38  2:05.74    2:40.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joona Oksakari  2000    274  36.53  1:22.65  2:08.91    2:48.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mikko Luopajärvi  1999    267  40.52  1:23.51  2:12.91    2:50.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Altti Ekorre  1999    264  37.08  1:22.61  2:13.34    2:50.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Miikka Huotari  2000    250  38.52  1:24.24  2:12.79    2:53.86   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Juuso Mäki  1999    236  40.96  1:25.24  2:22.18    2:57.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Felix Ollus  1999    212  41.12  1:27.61  2:23.85    3:03.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Ronny Brännkärr  2002    194  44.64  1:33.44  2:27.12    3:09.37   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
12  Vilho Honkamaa  2002    143  44.05  1:41.28  2:43.31    3:29.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Alex Lydman  2003    140  46.99  1:41.23  2:46.14    3:31.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 39, 200m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    457  29.65  1:05.79  1:47.51    2:22.32   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Olli Kapiainen  1997    334  35.36  1:18.38  2:01.15    2:37.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Oskari Aurala  1998    318  35.93  1:17.58  2:04.57    2:40.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 40, 200m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    472  33.44  1:15.54  2:02.65    2:39.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    409  36.85  1:21.72  2:10.64    2:47.84   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Heta Järvenpää  2001    356  39.10  1:25.23  2:17.31    2:55.65   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    306  45.72  1:32.81  2:24.54    3:04.85   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Sofia Kotkaniemi  2002    283  44.94  1:32.33  2:25.78    3:09.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Nea Nygård  2002    276  44.77  1:35.74  2:30.10    3:11.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Olivia Viitala  2000    267  44.64  1:33.58  2:31.23    3:13.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Enna Hanka  2000    246  45.36  1:36.22  2:35.12    3:18.63   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Mirja Alanko  2002    244  49.98  1:40.41  2:35.19    3:19.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Heta Veikkola  2003    233  48.94  1:38.93  2:37.15    3:22.31   
  Lapuan Virkiä                   
                     
11  Tara Korkiakoski  2003    202  51.70  1:46.68  2:47.10    3:32.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Emily Majors  2002    183  50.43  1:43.23  2:43.15    3:39.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Mustonen  2002              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Julia Hietala  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Matilda Lindholm  2001              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 40, 200m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Adolfina Lehtonen  1999    404  36.17  1:19.71  2:09.85    2:48.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Olivia Jokinen  1998    390  35.95  1:20.53  2:13.24    2:50.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    364  40.27  1:27.06  2:15.44    2:54.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Marie Fjellström  1999    358  41.02  1:25.97  2:17.20    2:55.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kia Pollari  1999    356  40.69  1:25.42  2:16.98    2:55.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls