Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jeppis-Kokko Games 2013    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Pietarsaari, Kokkola    Tulostusaika  20:29   
  Järjestäjä  JS-PU, KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2013         
 
 
Laji 1, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    377  33.51        1:10.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nea Nygård  2002    323  36.69        1:14.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Elisa Vakkuri  2002    287  38.03        1:17.33   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Mirja Alanko  2002    285  37.07        1:17.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tara Korkiakoski  2003    266  37.11        1:19.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wilma Elenius  2002    264  38.05        1:19.50   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Sofia Kotkaniemi  2002    257  38.61        1:20.20   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Viivi Koivisto  2002    244  38.40        1:21.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kiira Kangasniemi  2003    236  38.71        1:22.54   
  Lapuan Virkiä                   
                     
10  Emma Mustonen  2002    230  38.55        1:23.20   
  Lapuan Virkiä                   
                     
11  Jessica Peltokangas  2002    228  39.12        1:23.47   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
12  Heta Veikkola  2003    226  40.22        1:23.73   
  Lapuan Virkiä                   
                     
13  Emma Haglund  2003    225  39.79        1:23.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Olivia Nurkkala  2002    219  39.99        1:24.50   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Aada Mikkilä  2003    218  40.54        1:24.67   
  Lapuan Virkiä                   
                     
16  Emma Laatikainen  2003    200  41.31        1:27.18   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
17  Emma Hämäläinen  2003    192  41.76        1:28.28   
  Vieskan Uimarit                   
                     
18  Liina Salin  2002    192  43.08        1:28.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Jessica Ingalsuo  2002    191  42.25        1:28.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
20  Veera Lahtinen  2002    187  42.63        1:29.17   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
21  Arna Seres  2003    175  42.66        1:31.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Aada Kivi  2003    175  43.55        1:31.19   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
23  Maiju Rajaniemi  2002    174  42.74        1:31.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
24  Minna Ingi  2002    174  42.55        1:31.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
25  Sofia Nurkkala  2004    171  42.92        1:31.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Nea Palomäki  2002    170  42.64        1:31.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Emily Majors  2002    169  41.62        1:32.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
28  Anniina Haarala  2004    161  45.71        1:33.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
29  Iris Koskela  2002    160  42.88        1:33.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
30  Tinja Harju  2002    155  45.50        1:34.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
31  Jenny Grangärd  2003    155  45.41        1:34.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
32  Petra Kivi  2003    151  45.93        1:35.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
33  Maija Björkholm  2003    139  47.05        1:38.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
34  Tiia-Maria Hautamäki  2002    133  47.58        1:39.69   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
35  Oona Ojanperä  2003    131  46.41        1:40.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
36  Aino Jerohin  2003    129  47.60        1:40.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
37  Kaisa Pylväs  2002    128  47.71        1:41.21   
  Vieskan Uimarit                   
                     
38  Linnéa Nygård  2002    124  47.91        1:42.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
39  Anisa Seres  2004    121  48.38        1:43.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
40  Paula Kivi  2002    116  49.73        1:44.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
41  Joanna Lehto  2002    115  49.82        1:44.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
42  Noora Kekola  2004    110  48.57        1:46.29   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
43  Ella Hulkki  2004    109  51.50        1:46.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
44  Riikka Viitasalo  2004    102  51.16        1:48.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
45  Jennifer Hietala  2003    100  52.52        1:49.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
46  Viivi Kylkisalo  2004    99  52.04        1:50.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
47  Ella Jämsä  2003    97  51.54        1:50.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
48  Salla-Maaria Kauppinen  2002    96  52.51        1:51.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
49  Siiri Tiilikka  2004    94  51.50        1:52.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
50  Jasmine Vikström  2002    79  53.93        1:58.76   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
51  Aamu Kannosto  2005    67  55.88        2:05.43   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
52  Helen Hiltunen  2003    61  1:02.34        2:09.57   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Viivi Nurmela  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    495  30.74        1:04.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Renvall  2000    459  30.98        1:06.09   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Petra Äkkinen  2000    450  31.44        1:06.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heidi Kivioja  2000    437  32.17        1:07.19   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Heta Järvenpää  2001    379  33.57        1:10.43   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    375  33.29        1:10.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    356  34.46        1:11.94   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Julia Latva-Pirilä  2000    355  34.51        1:12.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Vierikko  2000    344  34.20        1:12.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Olivia Viitala  2000    326  35.44        1:14.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Enna Hanka  2000    318  35.44        1:14.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Netta Korhonen  2001    289  36.37        1:17.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Emilia Kinnunen  2000    285  37.95        1:17.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Noora Kuhna  2000    281  37.60        1:17.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Tiia Kivi  2000    237  39.38        1:22.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Emilia Härkönen  2001    229  40.46        1:23.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Stina Roth  2001    221  40.75        1:24.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Sara-Sofia Tapio  2000    219  39.63        1:24.57   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
19  Anniina Kylkisalo  2001    218  40.70        1:24.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Jessika Kaunisvesi  2000    208  41.02        1:26.04   
  Vieskan Uimarit                   
                     
21  Karolina Arola  2001    206  39.70        1:26.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Julia Hietala  2001    203  42.52        1:26.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Pipsa Remes  2001    199  41.61        1:27.32   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
24  Jasmine Kaunisvesi  2000    197  41.89        1:27.58   
  Vieskan Uimarit                   
                     
25  Iris Halmelinna  2000    188  40.92        1:28.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
26  Ellinore Karp  2000    183  41.43        1:29.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Lumi Storm  2001    182  41.76        1:29.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
28  Ellen Vuollet  2001    169  43.04        1:32.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
29  Mikaela Mäki  2001    158  44.22        1:34.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
30  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    157  44.37        1:34.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
31  Fanny Koivisto  2001    149  44.94        1:36.15   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
32  Lotta Kurunsaari  2000    106  51.83        1:47.60   
  Lapuan Virkiä                   
                     
33  Emma Loukasmäki  2000    97  50.13        1:50.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
34  Linnea Mannil  2001    86  52.95        1:55.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 1, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Lähdesmäki  1999    549  29.76        1:02.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    516  30.60        1:03.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    452  31.61        1:06.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Milja Lahtinen  1999    448  32.02        1:06.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jonna Laukkanen  1998    448  32.09        1:06.65   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Emma Nikula  1998    405  32.81        1:08.90   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Olivia Jokinen  1998    403  32.22        1:09.05   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    377  33.76        1:10.58   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    371  33.90        1:10.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Sini Keinänen  1999    365  34.26        1:11.32   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Laura Sammatti  1998    364  33.67        1:11.40   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
12  Iiris Saranpää  1999    360  35.27        1:11.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Marie Fjellström  1999    356  35.03        1:11.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Milja Korpela  1999    352  34.21        1:12.23   
  Lapuan Virkiä                   
                     
15  Kia Pollari  1999    347  35.10        1:12.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Jenna Miettinen  1999    333  34.19        1:13.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Jenni Kylkisalo  1999    331  35.34        1:13.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Iiris Paasiviita  1998    294  35.79        1:16.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Sylvi Björk  1999    285  36.75        1:17.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Annika Mäenpää  1999    283  37.02        1:17.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Suvi Kannosto  1999    278  37.76        1:18.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
22  Riina Huotari  1998    264  37.50        1:19.45   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
23  Iida Lesell  1999    253  39.10        1:20.62   
  Vieskan Uimarit                   
                     
24  Saara Haapamäki  1998    243  38.95        1:21.65   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
25  Emilia Runnakko  1999    218  40.33        1:24.65   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
Laji 1, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Marjakangas  1996    490  30.97        1:04.70   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Miia Tattari  1996    408  32.59        1:08.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claes Fjellström  2001    296  32.34        1:07.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Porkkala  2001    270  33.77        1:09.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ronny Brännkärr  2002    225  35.55        1:13.84   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Ivar Malm  2001    212  35.86        1:15.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Nurmi  2001    203  37.82        1:16.39   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Felix Kallio  2001    197  37.73        1:17.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Otto Saarimaa  2002    190  37.78        1:18.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jimi Jerohin  2001    161  38.77        1:22.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ali Khalili  2001    160  39.69        1:22.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Vilho Honkamaa  2002    154  40.11        1:23.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Mikael Nurmela  2002    150  40.84        1:24.47   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Carl-Eric Lindbäck  2001    147  41.01        1:25.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Alex Lydman  2003    141  38.17        1:26.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Kalle Tankka  2001    140  40.99        1:26.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Kalle Karhunen  2001    134  41.66        1:27.80   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
16  Leevi Kortesoja  2003    133  42.27        1:27.92   
  Lapuan Virkiä                   
                     
17  Robin Söderholm  2002    132  41.92        1:28.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Pekka Lönnrot  2002    124  42.77        1:30.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Anton Pulkkis  2001    114  45.51        1:32.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Emil Saha  2003    112  43.91        1:33.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Otto Luokkala  2001    109  44.87        1:33.82   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
22  Antti Ahola  2001    107  46.23        1:34.45   
  Lapuan Virkiä                   
                     
22  Henri Korpela  2001    107  43.96        1:34.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Juhani Tapio  2002    104  45.40        1:35.30   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
25  Tuukka Nissilä  2001    104  44.60        1:35.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
26  Juuso Syrjälä  2001    104  45.24        1:35.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Valtteri Korkeakoski  2003    101  45.94        1:36.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
28  Juho Jämsä  2001    100  44.54        1:36.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
29  Joonas Järvi  2002    99  46.32        1:36.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
30  Casper Loo  2002    96  46.58        1:38.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
31  Miro Nurmela  2002    95  46.70        1:38.20   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
32  Niko Kuhna  2002    94  47.69        1:38.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
33  Kalle Juupaluoma  2002    91  46.51        1:39.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
34  Elias Vainio  2001    82  49.14        1:43.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
35  Matias Ylipelkonen  2003    66  52.59        1:50.71   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
36  Oskari Vainio  2002    53  53.67        1:58.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
37  Elias Kalliokoski  2003    51  55.75        2:00.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rasmus Kullas  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
                     
 
Laji 2, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Laatikainen  1999    411  29.12        1:00.44   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Miika Nurmi  1999    400  29.45        1:00.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    347  30.97        1:03.92   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Taneli Juutinen  2000    346  30.63        1:03.99   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Ossi Nikula  2000    338  31.29        1:04.48   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jere Kekola  2000    330  31.26        1:05.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Hermanni Taimisto  2000    320  32.12        1:05.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mika Palovuori  2000    318  31.69        1:05.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aarni Ekorre  2000    310  30.52        1:06.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Kosti Kaaresvirta  1999    291  33.36        1:07.74   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
11  Juuso Mäki  1999    291  34.15        1:07.81   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Altti Ekorre  1999    272  33.15        1:09.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Elmeri Ekström  2000    271  33.42        1:09.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Mikko Luopajärvi  1999    259  34.59        1:10.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Joona Oksakari  2000    253  34.18        1:11.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Felix Ollus  1999    249  33.80        1:11.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Valtteri Joensuu  1999    249  34.37        1:11.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Viktor Thodin  2000    245  34.51        1:11.73   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
19  Vesa-Pekka Rikala  2000    207  35.90        1:15.97   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
20  Elias Ruuska  2000    176  38.10        1:20.10   
  Vieskan Uimarit                   
                     
21  Martin Jylhä  2000    139  40.79        1:26.63   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
22  Antton Pörtfors  2000    129  42.73        1:28.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Arttu Kojonen  2000    114  44.45        1:32.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Aaro Lassila  2000    106  43.33        1:34.77   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
Laji 2, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    532  26.69        55.46   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Jere Kotomäki  1997    531  26.96        55.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Riku Raikio  1997    444  28.11        58.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joel Tarvainen  1998    405  30.21        1:00.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joni Hemminki  1998    380  29.68        1:02.01   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Peetu Väänänen  1997    364  30.28        1:02.91   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jonas Solvin  1997    334  31.24        1:04.72   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    334  31.85        1:04.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Olli Kapiainen  1997    330  31.60        1:05.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Janne Hyttinen  1998    276  34.15        1:08.95   
  Lapuan Virkiä                   
                     
11  Joose Mustonen  1998    243  33.64        1:11.95   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
Laji 2, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Thodin  1995    490  26.80        56.97   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Anton Kallio  1996    415  29.37        1:00.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nikholas Peart  1996    396  29.81        1:01.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Arttu Viertola  1991    342  30.84        1:04.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
André Backlund  1995    341  30.43        1:04.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Robin Johansson  1996    317  31.88        1:05.85   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 3, 50m Rintauinti N, T-10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Haglund  2003    236          46.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Heta Veikkola  2003    190          50.03   
  Lapuan Virkiä                   
Emma Hämäläinen  2003    174          51.49   
  Vieskan Uimarit                   
Jenny Grangärd  2003    172          51.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Sofia Nurkkala  2004    146          54.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
Anisa Seres  2004    144          54.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Petra Kivi  2003    139          55.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Arna Seres  2003    135          56.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Maija Björkholm  2003    118          58.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Aino Jerohin  2003    117          58.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Aada Kivi  2003    115          59.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Jennifer Hietala  2003    110          1:00.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Ella Jämsä  2003    108          1:00.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Noora Kekola  2004    106          1:00.71   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Anniina Haarala  2004    106          1:00.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Oona Ojanperä  2003    102          1:01.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Siiri Tiilikka  2004    94          1:03.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Ella Hulkki  2004    80          1:06.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Riikka Viitasalo  2004    79          1:06.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Aamu Kannosto  2005    70          1:09.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
21  Helen Hiltunen  2003    53          1:16.44   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Janina Valkola  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Tara Korkiakoski  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Tessa Tattari  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Viivi Kylkisalo  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Vilma Rintala  2005              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
 
Laji 3, 50m Rintauinti N, T-10, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Palo  1996    522          35.76   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Milja Mielty  2000    494          36.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Salla Jokio  1998    456          37.41   
  Vieskan Uimarit                   
Henna Häkki  1997    431          38.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jonna Laukkanen  1998    426          38.25   
  Swimming Club Vuokatti                   
Milla Koivuluoma  1999    401          39.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Laura Sammatti  1998    382          39.67   
  Alavuden Urheilijat                   
Sonja Marjakangas  1996    379          39.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Fanny Vuollet  1999    364          40.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Tiia Pudas  1999    279          44.06   
  Vieskan Uimarit                   
11  Saara Haapamäki  1998    220          47.66   
  Alavuden Urheilijat                   
12  Viivi Koivisto  2002    200          49.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Sofia Runnakko  2002    105          1:00.93   
  Alavuden Urheilijat                   
14  Linnea Mannil  2001    67          1:10.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Lotta Kurunsaari  2000    56          1:15.06   
  Lapuan Virkiä                   
16  Salla-Maaria Kauppinen  2002    53          1:16.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
Ellinore Karp  2000              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Sanniina Korpi  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
 
Laji 4, 50m Rintauinti M, P-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    190          43.89   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jesse Anttila  2002    132          49.56   
  Kokkolan Uimaseura                   
Santeri Karppinen  2002    130          49.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Robin Söderholm  2002    125          50.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Leevi Kortesoja  2003    114          51.96   
  Lapuan Virkiä                   
Otto Saarimaa  2002    110          52.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mikael Nurmela  2002    108          52.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Alex Lydman  2003    108          53.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Vilho Honkamaa  2002    105          53.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Joonas Järvi  2002    99          54.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Kirill Helsing  2002    97          54.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Niko Kuhna  2002    97          54.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Rasmus Kullas  2002    82          57.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Elias Kalliokoski  2003    68          1:01.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Valtteri Korkeakoski  2003    68          1:01.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Casper Loo  2002    48          1:09.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Miro Nurmela  2002    41          1:12.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
18  Matias Ylipelkonen  2003    30          1:20.59   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Eeli Hanka  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Emil Saha  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Kalle Juupaluoma  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 50m Rintauinti M, P-11, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Ojakippola  1999    346          35.95   
  Vieskan Uimarit                   
Kosti Kaaresvirta  1999    313          37.15   
  Swimming Club Vuokatti                   
Robin Johansson  1996    301          37.65   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Juho Laatikainen  1999    285          38.35   
  Swimming Club Vuokatti                   
Saku Mäki-Ikola  1998    251          39.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Miikka Huotari  2000    234          40.93   
  Swimming Club Vuokatti                   
Arttu Kojonen  2000    96          54.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elias Vainio  2001    96          55.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aaro Lassila  2000              DSQ   
  Alavuden Urheilijat                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Juuso Syrjälä  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 5, 100m Rintauinti T-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nelle Ojakippola  2001    379  41.07        1:26.62   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    317  43.19        1:31.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    292  44.74        1:34.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heta Järvenpää  2001    290  44.76        1:34.72   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Sofia Kotkaniemi  2002    282  46.62        1:35.55   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Netta Korhonen  2001    267  45.62        1:37.26   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Nea Nygård  2002    259  45.52        1:38.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Minna Ingi  2002    225  47.97        1:42.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jessica Peltokangas  2002    214  49.38        1:44.72   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
10  Emily Majors  2002    208  49.98        1:45.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Emilia Härkönen  2001    199  50.88        1:47.37   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Heta Veikkola  2003    190  52.33        1:49.00   
  Lapuan Virkiä                   
                     
13  Stina Roth  2001    186  52.27        1:49.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Ellen Vuollet  2001    186  52.31        1:49.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Suvi Kettunen  2001    172  53.74        1:52.65   
  Vieskan Uimarit                   
                     
16  Tinja Harju  2002    163  54.51        1:54.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Iris Koskela  2002    159  53.38        1:55.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Linnéa Nygård  2002    156  56.31        1:56.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Veera Lahtinen  2002    153  53.93        1:57.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
20  Lumi Storm  2001    151  55.87        1:57.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Mikaela Mäki  2001    148  56.54        1:58.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Karolina Arola  2001    137  56.58        2:01.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Liina Salin  2002    121  1:00.40        2:06.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
24  Senja Aho  2002    114  59.02        2:09.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
25  Aamu Kannosto  2005    78  1:09.21        2:26.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Anniina Kylkisalo  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Jessica Ingalsuo  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Mirja Alanko  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
Olivia Nurkkala  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
Tiia-Maria Hautamäki  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti P-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Oksakari  2000    347  36.99        1:19.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Hermanni Taimisto  2000    328  38.50        1:20.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Kekola  2000    273  40.61        1:25.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Aarni Ekorre  2000    234  41.88        1:30.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Miikka Huotari  2000    218  42.67        1:32.26   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Claes Fjellström  2001    211  44.42        1:33.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Porkkala  2001    186  46.56        1:37.40   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Viktor Thodin  2000    179  45.68        1:38.67   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Antton Pörtfors  2000    134  51.18        1:48.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Carl-Eric Lindbäck  2001    132  52.22        1:49.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Jimi Jerohin  2001    125  51.95        1:51.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Ali Khalili  2001    124  51.73        1:51.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Tuukka Nissilä  2001    120  53.42        1:52.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Kalle Karhunen  2001    114  53.56        1:54.42   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
15  Anton Pulkkis  2001    109  54.49        1:56.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Martin Jylhä  2000    98  56.80        2:00.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
17  Pekka Lönnrot  2002    98  58.86        2:00.32   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Juho Jämsä  2001    71  1:03.95        2:13.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henri Korpela  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Kalle Tankka  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
Otto Luokkala  2001              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti N, T-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    468  36.14  1:15.38  1:55.24    2:34.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milja Lahtinen  1999    393  39.34  1:20.60  2:02.88    2:43.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Heidi Kivioja  2000    344  40.55  1:23.63  2:07.67    2:51.21   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Fanny Vuollet  1999    332  41.43  1:25.42  2:09.74    2:53.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kia Pollari  1999    318  40.79  1:25.86  2:11.58    2:55.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ina Pollari  2002    317  41.38  1:26.10  2:12.69    2:56.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Marie Fjellström  1999    314  42.65  1:27.54  2:14.52    2:56.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Viitala  2000    292  43.26  1:29.42  2:16.70    3:00.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999    284  42.25  1:28.33  2:15.77    3:02.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Wilma Elenius  2002    215  47.74  1:38.46  2:31.06    3:20.18   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
11  Iida Lesell  1999    198  46.89  1:39.01  2:33.89    3:25.92   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Emily Majors  2002    197  47.91  1:40.94  2:34.25    3:26.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Mirja Alanko  2002    194  48.69  1:41.21  2:34.41    3:27.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Iris Koskela  2002    170  49.44  1:45.03  2:41.33    3:36.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kaisa Pylväs  2002              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sylvi Björk  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti N, T-14, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonna Laukkanen  1998    433  37.27  1:17.50  1:58.58    2:38.61   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Emma Nikula  1998    375  38.29  1:20.56  2:04.34    2:46.36   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 200m Selkäuinti M, P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    430  33.25  1:09.65  1:46.71    2:20.53   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Joni Hemminki  1998    359  34.74  1:11.91  1:50.83    2:29.22   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joel Tarvainen  1998    337  35.52  1:13.84  1:53.85    2:32.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Tuomas Saari  1999    337  36.55  1:15.08  1:54.42    2:32.43   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jere Kekola  2000    280  37.81  1:19.58  2:01.39    2:42.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Oskari Aurala  1998    280  37.29  1:18.47  2:00.08    2:42.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Taneli Juutinen  2000    242  38.44  1:20.56  2:02.99    2:50.13   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Joose Mustonen  1998    204  42.45  1:28.92  2:15.49    3:00.09   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Felix Kallio  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 200m Selkäuinti M, P-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    410  32.29  1:08.95  1:46.51    2:22.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
André Backlund  1995    250  38.43  1:20.83  2:05.33    2:48.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 9, 100m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    463  33.97        1:14.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Renvall  2000    383  35.95        1:19.48   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Julia Latva-Pirilä  2000    351  37.78        1:21.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Vierikko  2000    339  38.35        1:22.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heta Järvenpää  2001    323  39.79        1:24.12   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    304  41.35        1:25.82   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Olivia Viitala  2000    288  41.59        1:27.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emilia Kinnunen  2000    283  42.57        1:27.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Enna Hanka  2000    272  40.97        1:29.05   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Sofia Kotkaniemi  2002    260  43.10        1:30.45   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Noora Kuhna  2000    233  45.93        1:33.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Stina Roth  2001    203  46.11        1:38.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Pipsa Remes  2001    202  46.75        1:38.33   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
14  Iris Halmelinna  2000    198  46.98        1:39.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Sara-Sofia Tapio  2000    191  46.10        1:40.09   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
16  Anniina Kylkisalo  2001    188  47.42        1:40.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Karolina Arola  2001    187  45.84        1:40.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Julia Hietala  2001    181  45.61        1:41.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Lumi Storm  2001    173  48.24        1:43.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Mikaela Mäki  2001    159  49.20        1:46.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Ellinore Karp  2000    156  50.68        1:47.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Fanny Koivisto  2001    140  54.99        1:50.96   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
23  Emma Loukasmäki  2000    113  58.28        1:59.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ellen Vuollet  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Emilia Härkönen  2001              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Tiia Kivi  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 9, 100m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Lähdesmäki  1999    500  33.20        1:12.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Salla Jokio  1998    480  33.94        1:13.72   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    434  34.58        1:16.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wilma Kiviaho  1998    425  35.39        1:16.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    407  36.20        1:17.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Milja Lahtinen  1999    384  38.14        1:19.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Olivia Jokinen  1998    368  36.05        1:20.53   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Iiris Saranpää  1999    359  38.25        1:21.22   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    357  37.89        1:21.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Tiia Pudas  1999    330  40.40        1:23.54   
  Vieskan Uimarit                   
                     
11  Sini Keinänen  1999    324  40.52        1:24.00   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
12  Iiris Paasiviita  1998    295  40.25        1:26.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Suvi Kannosto  1999    266  42.61        1:29.71   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Annika Mäenpää  1999    247  46.13        1:31.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Riina Huotari  1998    239  42.49        1:33.00   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
16  Iida Lesell  1999    219  47.09        1:35.77   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Miina Korpela  1999              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Hannila  1996    414  36.00        1:17.44   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Miia Tattari  1996    380  36.61        1:19.69   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Sonja Marjakangas  1996    375  38.75        1:20.06   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Henna Häkki  1997    331  39.04        1:23.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    419  31.61        1:07.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Joki  1999    366  32.91        1:10.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ossi Nikula  2000    322  34.28        1:13.96   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jere Kekola  2000    295  35.98        1:16.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Mika Palovuori  2000    291  36.57        1:16.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Ekström  2000    273  37.26        1:18.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aarni Ekorre  2000    250  38.36        1:20.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Valtteri Joensuu  1999    248  38.70        1:20.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Miikka Huotari  2000    248  38.26        1:20.71   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
10  Juuso Mäki  1999    247  39.04        1:20.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Altti Ekorre  1999    246  38.26        1:20.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Mikko Luopajärvi  1999    244  38.87        1:21.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Juho Porkkala  2001    217  38.83        1:24.32   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Viktor Thodin  2000    202  38.55        1:26.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
15  Vesa-Pekka Rikala  2000    128  50.63        1:40.48   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
16  Arttu Kojonen  2000    104  51.79        1:47.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Antton Pörtfors  2000              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Elias Ruuska  2000              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Martin Jylhä  2000              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 10, 100m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Solvin  1997    317  34.00        1:14.30   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    300  35.92        1:15.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Janne Hyttinen  1998    250  38.38        1:20.48   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
Laji 10, 100m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikholas Peart  1996    307  35.28        1:15.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Arttu Viertola  1991    302  36.35        1:15.51   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Robin Johansson  1996    274  37.84        1:18.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Robin Thodin  1995              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 11, 50m Selkäuinti N, T-10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiira Kangasniemi  2003    221          42.48   
  Lapuan Virkiä                   
Heta Veikkola  2003    206          43.45   
  Lapuan Virkiä                   
Emma Haglund  2003    205          43.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emma Laatikainen  2003    175          45.88   
  Swimming Club Vuokatti                   
Arna Seres  2003    168          46.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tara Korkiakoski  2003    164          46.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aada Mikkilä  2003    153          47.97   
  Lapuan Virkiä                   
Petra Kivi  2003    153          48.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emma Hämäläinen  2003    146          48.78   
  Vieskan Uimarit                   
10  Jenny Grangärd  2003    141          49.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Anniina Haarala  2004    140          49.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Maija Björkholm  2003    115          52.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Ella Hulkki  2004    105          54.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Viivi Nurmela  2004    104          54.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Oona Ojanperä  2003    103          54.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Aino Jerohin  2003    100          55.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Aada Kivi  2003    99          55.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Siiri Tiilikka  2004    94          56.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Janina Valkola  2003    85          58.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Riikka Viitasalo  2004    80          59.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Noora Kekola  2004    77          1:00.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
22  Anisa Seres  2004    69          1:02.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Ella Jämsä  2003    62          1:04.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Minttu Korhonen  2005    52          1:08.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
25  Vilma Rintala  2005    51          1:09.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
26  Elin Thodin  2005    45          1:11.84   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
27  Helen Hiltunen  2003    38          1:15.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aamu Kannosto  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jennifer Hietala  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
Viivi Kylkisalo  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 11, 50m Selkäuinti N, T-10, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    402          34.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jonna Laukkanen  1998    389          35.20   
  Swimming Club Vuokatti                   
Sofia Haglund  2000    379          35.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emmi Hannila  1996    333          37.06   
  Lapuan Virkiä                   
Iiris Saranpää  1999    311          37.90   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Suvi Kannosto  1999    232          41.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Riina Huotari  1998    199          44.00   
  Swimming Club Vuokatti                   
Emilia Härkönen  2001    189          44.78   
  Kokkolan Uimaseura                   
Netta Korhonen  2001    183          45.20   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Emilia Runnakko  1999    176          45.78   
  Alavuden Urheilijat                   
11  Tiia Kivi  2000    162          47.12   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Paula Kivi  2002    149          48.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Viivi Koivisto  2002    130          50.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Ellinore Karp  2000    127          51.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Suvi Kettunen  2001    121          51.92   
  Vieskan Uimarit                   
16  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    117          52.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Senja Aho  2002    93          56.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Joanna Lehto  2002    67          1:03.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Linnea Mannil  2001    54          1:07.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kaisa Pylväs  2002              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Nea Palomäki  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 10.5 Seisominen / käveleminen altaan pohjassa               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti M, P-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    173          40.57   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jesse Anttila  2002    141          43.36   
  Kokkolan Uimaseura                   
Alex Lydman  2003    134          44.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Otto Saarimaa  2002    134          44.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Vilho Honkamaa  2002    106          47.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eemi Korpela  2002    106          47.75   
  Lapuan Virkiä                   
Juhani Tapio  2002    98          49.01   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Robin Söderholm  2002    95          49.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kalle Juupaluoma  2002    78          52.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Niko Kuhna  2002    77          52.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Santeri Karppinen  2002    77          53.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Emil Saha  2003    76          53.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Casper Loo  2002    76          53.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Joonas Järvi  2002    73          53.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Eeli Hanka  2003    66          55.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Elias Kalliokoski  2003    59          58.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Kirill Helsing  2002    56          58.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Matias Ylipelkonen  2003    49          1:01.59   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
19  Oskari Vainio  2002    45          1:03.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Rasmus Kekola  2006    35          1:08.66   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Leevi Kortesoja  2003              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Valtteri Korkeakoski  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti M, P-11, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    437          29.79   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
André Backlund  1995    292          34.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Oskari Aurala  1998    266          35.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elias Nurmi  2001    178          40.17   
  Alavuden Urheilijat                   
Felix Ollus  1999    168          40.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Juuso Syrjälä  2001    87          50.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elias Vainio  2001    69          54.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Arttu Kojonen  2000    60          57.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 13, 200m Rintauinti N, T-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    412  41.37  1:27.56  2:14.62    3:00.76   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jenna Miettinen  1999    356  41.96  1:29.60  2:20.37    3:09.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Vuollet  1999    351  43.29  1:32.02  2:21.54    3:10.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Julia Latva-Pirilä  2000    337  44.81  1:34.56  2:24.88    3:13.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ina Pollari  2002    316  45.59  1:36.34  2:27.57    3:17.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sanniina Korpi  1999    294  44.77  1:37.05  2:29.43    3:22.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Vierikko  2000    289  45.43  1:37.41  2:31.40    3:23.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mirja Alanko  2002    274  46.82  1:40.31  2:34.49    3:27.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emilia Kinnunen  2000    265  47.45  1:41.11  2:36.40    3:29.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Nea Nygård  2002    257  48.62  1:43.36  2:38.35    3:31.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Noora Kuhna  2000    242  48.17  1:44.45  2:41.62    3:35.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Annika Mäenpää  1999    225  51.81  1:48.94  2:45.31    3:40.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Iris Halmelinna  2000    177  54.36  1:56.06  2:59.29    3:59.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 13, 200m Rintauinti N, T-14, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Palo  1996    469  39.53  1:23.31  2:07.84    2:53.18   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    430  39.79  1:24.74  2:10.89    2:58.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Sammatti  1998    367  42.76  1:31.10  2:19.26    3:07.92   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
Laji 14, 200m Rintauinti M, P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aaron Joki  1999    361  36.38  1:19.93  2:04.93    2:49.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuomas Saari  1999    360  38.64  1:21.96  2:05.72    2:49.56   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Hermanni Taimisto  2000    318  40.74  1:26.30  2:11.53    2:56.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    313  40.47  1:25.87  2:12.02    2:57.71   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Juho Laatikainen  1999    301  40.43  1:26.85  2:14.00    2:59.88   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Valtteri Joensuu  1999    236  43.98  1:34.39  2:25.67    3:15.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ivar Malm  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 14, 200m Rintauinti M, P-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kapiainen  1997    353  37.98  1:21.56  2:06.59    2:50.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Robin Johansson  1996    269  40.24  1:28.10  2:18.66    3:06.84   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 15, 100m Perh.uinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    389  33.41        1:15.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sofia Haglund  2000    367  34.90        1:16.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Petra Äkkinen  2000    359  35.29        1:17.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    332  37.36        1:19.44   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Fanny Renvall  2000    314  36.91        1:20.99   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Heidi Kivioja  2000    254  38.85        1:26.83   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Sofia Kotkaniemi  2002    171  45.74        1:39.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Julia Hietala  2001    139  50.47        1:46.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sara-Sofia Tapio  2000    125  49.04        1:49.87   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
10  Netta Korhonen  2001    111  49.96        1:54.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 15, 100m Perh.uinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Denize Korkiakoski  1999    434  34.17        1:12.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wilma Kiviaho  1998    385  34.79        1:15.61   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Olivia Jokinen  1998    305  35.65        1:21.77   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Emma Nikula  1998    290  37.18        1:23.16   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    287  38.01        1:23.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999    236  40.93        1:29.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Milja Lahtinen  1999    232  42.39        1:29.50   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    210  40.37        1:32.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Sylvi Björk  1999    142  48.73        1:45.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Iiris Saranpää  1999              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 15, 100m Perh.uinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miia Tattari  1996    316  37.12        1:20.76   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Perh.uinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    411  30.43        1:05.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mika Palovuori  2000    245  36.38        1:17.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Taneli Juutinen  2000    244  35.19        1:17.53   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Juho Porkkala  2001    219  37.79        1:20.40   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    216  37.64        1:20.71   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joona Oksakari  2000    211  37.27        1:21.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juuso Mäki  1999    187  40.98        1:24.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Viktor Thodin  2000    143  40.71        1:32.55   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Felix Ollus  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Jere Ojakippola  1999              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 16, 100m Perh.uinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    486  29.02        1:01.66   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Riku Raikio  1997    394  31.41        1:06.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Kotomäki  1997    335  32.10        1:09.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joel Tarvainen  1998    285  33.61        1:13.64   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jonas Solvin  1997    269  33.78        1:15.08   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    254  35.22        1:16.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Peetu Väänänen  1997              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 16, 100m Perh.uinti M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Thodin  1995    477  29.31        1:02.03   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Anton Kallio  1996    403  30.63        1:05.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Arttu Viertola  1991    297  33.33        1:12.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
André Backlund  1995    245  34.71        1:17.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Nikholas Peart  1996              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 17, 50m Perhosuinti T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    351          34.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elisa Vakkuri  2002    273          37.54   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Nea Nygård  2002    240          39.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jessica Peltokangas  2002    200          41.64   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Sofia Kotkaniemi  2002    195          42.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Kiira Kangasniemi  2003    188          42.54   
  Lapuan Virkiä                   
Emma Laatikainen  2003    165          44.39   
  Swimming Club Vuokatti                   
Emma Haglund  2003    159          44.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emma Mustonen  2002    151          45.71   
  Lapuan Virkiä                   
10  Heta Veikkola  2003    150          45.85   
  Lapuan Virkiä                   
11  Viivi Koivisto  2002    147          46.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Nea Palomäki  2002    140          46.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Wilma Elenius  2002    132          47.80   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
14  Olivia Nurkkala  2002    132          47.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Jenny Grangärd  2003    131          47.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Tara Korkiakoski  2003    126          48.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Mirja Alanko  2002    124          48.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
18  Emily Majors  2002    115          50.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Paula Kivi  2002    106          51.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Petra Kivi  2003    97          52.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Tinja Harju  2002    95          53.36   
  Kokkolan Uimaseura                   
22  Liina Salin  2002    93          53.65   
  Kokkolan Uimaseura                   
23  Arna Seres  2003    92          53.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Anniina Haarala  2004    92          53.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
25  Veera Lahtinen  2002    88          54.72   
  Kokkolan Uimaseura                   
26  Aino Jerohin  2003    76          57.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
27  Maija Björkholm  2003    74          58.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
28  Linnéa Nygård  2002    69          59.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
29  Sofia Runnakko  2002    57          1:03.16   
  Alavuden Urheilijat                   
Aada Mikkilä  2003              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Maiju Rajaniemi  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Minna Ingi  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Oona Ojanperä  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 18, 50m Perhosuinti P-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    273          33.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Claes Fjellström  2001    265          33.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ivar Malm  2001    190          37.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ronny Brännkärr  2002    141          41.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Ali Khalili  2001    139          42.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Vilho Honkamaa  2002    124          43.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elias Nurmi  2001    123          43.73   
  Alavuden Urheilijat                   
Alex Lydman  2003    115          44.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kalle Tankka  2001    98          47.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Otto Saarimaa  2002    96          47.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Carl-Eric Lindbäck  2001    92          48.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Felix Kallio  2001    89          48.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Jimi Jerohin  2001    79          50.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Robin Söderholm  2002    79          50.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Casper Loo  2002    63          54.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Henri Korpela  2001    53          57.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Juho Jämsä  2001    45          1:00.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Joonas Järvi  2002    45          1:01.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Anton Pulkkis  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Jesse Anttila  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Juhani Tapio  2002              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Leevi Kortesoja  2003              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Santeri Karppinen  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Tuukka Nissilä  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 19, 400m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Äkkinen  2000    436  1:20.17  2:42.20  4:24.99    5:44.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    324  1:33.13  3:07.82  4:55.77    6:19.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Enna Hanka  2000    222  1:43.42  3:34.12  5:36.93    7:10.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 19, 400m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Lähdesmäki  1999    447  1:18.22  2:45.65  4:24.41    5:41.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Milla Koivuluoma  1999    424  1:22.42  2:46.50  4:25.11    5:47.47   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Kia Pollari  1999    344  1:30.18  3:04.11  4:48.69    6:12.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wilma Kiviaho  1998    343  1:25.15  2:58.62  4:44.93    6:12.83   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Marie Fjellström  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 19, 400m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Marjakangas  1996    353  1:26.22  3:07.11  4:49.12    6:09.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 20, 400m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claes Fjellström  2001    316  1:22.07  2:47.45  4:30.78    5:45.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joona Oksakari  2000    285  1:24.18  3:00.64  4:36.21    5:57.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Ekström  2000    279  1:23.97  2:59.44  4:39.18    6:00.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mikko Luopajärvi  1999    268  1:28.60  3:00.87  4:43.32    6:05.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Altti Ekorre  1999    256  1:22.07  3:01.93  4:44.95    6:10.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 20, 400m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v