Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  SFSI mästerskapen 2013    Utskriftsdatum  12 april 2013   
  Tävlingsort  Jakobstad    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  SFSI, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 april 2013         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Renvall  Språkbadsskolan, Jakobstad            29.74   
Sofia Haglund  Sundom Skola, Vasa            30.63   
Julia Latva-Pirilä  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            31.96   
Inkeri Pöllänen  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            33.09   
Wendela Vuorinen  Helsingby Skola, Korsholm            33.21   
Lotta Auvanen  Lagstads Skola, Esbo            33.60   
Madeleine Berglund  Österby Skola, Raseborg            34.08   
Ina Pollari  Vasa Övningsskola            34.52   
Olivia Landén  Seminarieskolan I Ekenäs            34.93   
10  Emilie Pärnänen  Seminarieskolan I Ekenäs            35.12   
11  Pauliina Haarala  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            35.40   
12  Ida Slöör  Seminarieskolan I Ekenäs            35.62   
13  Patricia Sandell  Seminarieskolan I Ekenäs            36.47   
14  Laura Lähteenmäki  Vasa Övningsskola            36.63   
15  Siiri Auvanen  Lagstads Skola, Esbo            37.28   
16  Minna Ingi  Gerby Skola, Vasa            37.42   
17  Jessica Peltokangas  Edsevö Skola, Pedersöre            37.64   
18  Stina Roth  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            38.47   
19  Julia Hietala  Gerby Skola, Vasa            38.96   
20  Emma Lähteenmäki  Vasa Övningsskola            39.28   
21  Wilma Elenius  Purmo Skola, Pedersöre            39.87   
22  Frida Johansson  Österby Skola, Raseborg            40.15   
23  Iris Järvi  Mattlidens Skola, Esbo            40.32   
24  Ellen Vuollet  Vasa Övningsskola            41.57   
25  Lumi Storm  Vasa Övningsskola            41.87   
26  Camilla Johansson  Katarinaskolan, Raseborg            42.42   
27  Emma Haglund  Sundom Skola, Vasa            42.99   
28  Erika Yli-Yrjänäinen  Chydenius Skola, Karleby            44.51   
Elin Sahlstén  Vestersundsby Skola, Jakobstad            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Pojkar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Wiberg  Österby Skola, Raseborg            31.02   
Casper Carlsson  Österby Skola, Raseborg            31.33   
Joona Oksakari  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            32.31   
Claes Fjellström  Vikinga Skola, Vasa            32.40   
Viktor Thodin  Purmo Skola, Pedersöre            32.65   
Alexander Ahlgren  Strandnäs Skola, Mariehamn            32.70   
Robin Sundsten  Sundom Skola, Vasa            32.75   
Jens Karjanlahti  Österby Skola, Raseborg            34.96   
Ivar Nordman  Lagmans Skola, Jakobstad            36.62   
10  Eemeli Vehkakoski  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            37.31   
11  Felix Kallio  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            37.33   
12  Kevin Ekqvist  Vikinga Skola, Vasa            39.48   
13  Emil Saha  Vasa Övningsskola            42.67   
14  Anton Pulkkis  Vikinga Skola, Vasa            44.30   
15  Martin Jylhä  Oxhamns Skola, Jakobstad            44.89   
16  Casper Loo  Gerby Skola, Vasa            46.05   
17  Mio Munsterhjelm  Mattlidens Skola, Esbo            47.34   
18  Linus Vuollet  Vasa Övningsskola            58.17   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Wahlstedt  Hagelstamska Skolan, Grankulla            29.05   
Janina Viitanen  Borgaregatans Skola, Vasa            29.07   
Emma Långström  Munksnäs Högstadieskola H:fors            29.85   
Jenny Ek  Godby Högstadieskola            30.00   
May Vannasmaa  Sökövikens Skola, Esbo            31.13   
Ronja Nummelin  Övernäs Skola, Mariehamn            31.13   
Micaela Andersin  Lagstads Skola, Esbo            31.29   
Fanny Ek  Godby Högstadieskola            31.60   
Ella Auvinen  Lagstads Skola, Esbo            32.35   
10  Marie Fjellström  Vasa Övningsskola            32.91   
11  Andrea Villbacka  Sursik Skola, Pedersöre            34.28   
12  Mikaela Söderberg  Kyrkby Högstadieskola, Jomala            34.40   
13  Beatrice Corander  Sökövikens Skola, Esbo            34.53   
14  Fanny Vuollet  Vasa Övningsskola            34.62   
15  Sandra Qvist  Borgaregatans Skola, Vasa            34.71   
16  Annika Mäenpää  Korsholms Högstadium            36.03   
17  Celina Mangs  Mattlidens Skola, Esbo            37.57   
18  Frida Fagerström  Karis Svenska Högstadium            39.18   
Fanny Åkerlund  Lagstads Skola, Esbo            DNF   
Lisa Holm  Oxhamns Skola, Jakobstad            DNF   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kaj Smeds  Oxhamns Skola, Jakobstad            24.84   
Pontus Kaisti  Lagstads Skola, Esbo            25.17   
Jonas Solvin  Sursik Skola, Pedersöre            27.80   
Leo Renman  Kyrkby Högstadieskola, Jomala            27.92   
Jonas Fellman  Övernäs Skola, Mariehamn            28.50   
Miika Nurmi  Vasa Övningsskola            28.62   
Robin Nabb  Korsholms Högstadium            29.03   
Robin Bucher  Lagstads Skola, Esbo            29.63   
Eddie Eriksson  Övernäs Skola, Mariehamn            30.15   
10  Joel af Hellström  Sökövikens Skola, Esbo            30.20   
11  Mathias Karjalainen  Korsholms Högstadium            30.96   
11  Zacharias Moliis  Korsholms Högstadium            30.96   
13  Mikael Boman  Munksnäs Högstadieskola H:fors            31.62   
14  Melker Lundberg  Övernäs Skola, Mariehamn            31.76   
15  Victor Skog  Ekenäs Högstadieskola            31.89   
16  Casper Lindström  Ekenäs Högstadieskola            32.50   
17  Tobias Englund  Ekenäs Högstadieskola            32.82   
18  Daniel Wiberg  Ekenäs Högstadieskola            33.94   
19  Felix Ollus  Vasa Övningsskola            34.09   
20  Dennis Bucher  Lagstads Skola, Esbo            39.09   
Mikael Rintaniemi  Oxhamns Skola, Jakobstad            DNS   
Oskar Jutila  Oxhamns Skola, Jakobstad            DNF   
Yahor Mynka  Korsholms Högstadium            DSQ   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Karjalainen  Korsholms Gymnasium            29.33   
Emma Malmsten  Ekenäs Gymnasium            31.81   
Ronja Karlsson  Ekenäs Gymnasium            31.92   
Cecilia Granroth  Ekenäs Gymnasium            32.26   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Vik  Jakobstads Gymnasium            24.56   
Martin Kartau  Mattlidens Gymnasium, Esbo            25.08   
Eetu Piiroinen  Gymnasiet Grankulla Samskola            25.63   
Jakob Nordman  Jakobstads Gymnasium            25.83   
Alex Nygård  Vasa Gymnasium            26.14   
Calle Mohn  Gymnasiet Lärkan, Helsingfors            26.59   
Rasmus Penttinen  Gymnasiet Lärkan, Helsingfors            26.74   
Robin Thodin  Optima, Jakobstad            27.09   
Oskar Nygård  Vasa Gymnasium            27.13   
10  Lassi Vilhomaa  Gymnasiet Lärkan, Helsingfors            28.50   
11  Robin Johansson  Jakobstads Gymnasium            28.64   
12  Anton Kallio  Vasa Gymnasium            29.08   
13  Vincent Hellman  Vasa Gymnasium            29.30   
14  André Backlund  Pedersöre Gymnasium            29.37   
15  Axel Vikström  Jakobstads Gymnasium            36.24   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Haglund  Sundom Skola, Vasa            41.87   
Fanny Renvall  Språkbadsskolan, Jakobstad            42.78   
Ina Pollari  Vasa Övningsskola            42.82   
Julia Latva-Pirilä  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            43.03   
Laura Lähteenmäki  Vasa Övningsskola            43.58   
Lotta Auvanen  Lagstads Skola, Esbo            44.65   
Emilie Pärnänen  Seminarieskolan I Ekenäs            45.75   
Pauliina Haarala  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            45.84   
Inkeri Pöllänen  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            46.36   
10  Madeleine Berglund  Österby Skola, Raseborg            46.90   
11  Wendela Vuorinen  Helsingby Skola, Korsholm            47.71   
12  Ida Slöör  Seminarieskolan I Ekenäs            48.34   
13  Pinja Paulomo  Mattlidens Skola, Esbo            48.37   
14  Olivia Landén  Seminarieskolan I Ekenäs            49.10   
15  Minna Ingi  Gerby Skola, Vasa            49.58   
16  Jessica Peltokangas  Edsevö Skola, Pedersöre            50.97   
17  Carolina Bäckström  Mattlidens Skola, Esbo            51.38   
18  Siiri Auvanen  Lagstads Skola, Esbo            51.47   
19  Frida Johansson  Österby Skola, Raseborg            51.77   
20  Ellen Vuollet  Vasa Övningsskola            52.02   
21  Stina Roth  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            52.65   
22  Erika Yli-Yrjänäinen  Chydenius Skola, Karleby            53.58   
23  Emma Lähteenmäki  Vasa Övningsskola            54.96   
24  Lumi Storm  Vasa Övningsskola            55.10   
25  Camilla Johansson  Katarinaskolan, Raseborg            59.75   
26  Wilma Elenius  Purmo Skola, Pedersöre            1:00.93   
Emma Haglund  Sundom Skola, Vasa            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joona Oksakari  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            36.34   
Claes Fjellström  Vikinga Skola, Vasa            44.19   
Robin Sundsten  Sundom Skola, Vasa            46.24   
Casper Carlsson  Österby Skola, Raseborg            46.56   
Viktor Thodin  Purmo Skola, Pedersöre            46.88   
Ivar Nordman  Lagmans Skola, Jakobstad            48.84   
Eemeli Vehkakoski  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            52.57   
Jens Karjanlahti  Österby Skola, Raseborg            52.69   
Felix Kallio  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            56.15   
10  Anton Pulkkis  Vikinga Skola, Vasa            58.41   
11  Emil Saha  Vasa Övningsskola            1:04.78   
Alexander Ahlgren  Strandnäs Skola, Mariehamn            DNF   
Linus Vuollet  Vasa Övningsskola            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Martin Wiberg  Österby Skola, Raseborg            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Wahlstedt  Hagelstamska Skolan, Grankulla            35.38   
Emma Långström  Munksnäs Högstadieskola H:fors            37.62   
May Vannasmaa  Sökövikens Skola, Esbo            39.31   
Jenny Ek  Godby Högstadieskola            41.25   
Micaela Andersin  Lagstads Skola, Esbo            41.92   
Fanny Vuollet  Vasa Övningsskola            42.16   
Beatrice Corander  Sökövikens Skola, Esbo            43.66   
Ella Auvinen  Lagstads Skola, Esbo            44.58   
Fanny Ek  Godby Högstadieskola            45.11   
10  Marie Fjellström  Vasa Övningsskola            45.36   
11  Ronja Nummelin  Övernäs Skola, Mariehamn            46.03   
12  Andrea Villbacka  Sursik Skola, Pedersöre            47.02   
13  Celina Mangs  Mattlidens Skola, Esbo            47.62   
14  Annika Mäenpää  Korsholms Högstadium            48.94   
15  Sandra Qvist  Borgaregatans Skola, Vasa            49.12   
16  Mikaela Söderberg  Kyrkby Högstadieskola, Jomala            50.46   
Frida Fagerström  Karis Svenska Högstadium            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kaj Smeds  Oxhamns Skola, Jakobstad            32.80   
Pontus Kaisti  Lagstads Skola, Esbo            34.43   
Leo Renman  Kyrkby Högstadieskola, Jomala            34.75   
Joel af Hellström  Sökövikens Skola, Esbo            36.00   
Miika Nurmi  Vasa Övningsskola            36.35   
Jonas Solvin  Sursik Skola, Pedersöre            38.87   
Mikael Boman  Munksnäs Högstadieskola H:fors            38.95   
Daniel Wiberg  Ekenäs Högstadieskola            39.25   
Robin Nabb  Korsholms Högstadium            39.46   
10  Robin Bucher  Lagstads Skola, Esbo            39.99   
11  Jonas Fellman  Övernäs Skola, Mariehamn            40.00   
12  Zacharias Moliis  Korsholms Högstadium            40.71   
13  Eddie Eriksson  Övernäs Skola, Mariehamn            40.87   
14  Mathias Karjalainen  Korsholms Högstadium            41.14   
15  Tobias Englund  Ekenäs Högstadieskola            43.69   
16  Yahor Mynka  Korsholms Högstadium            47.52   
17  Melker Lundberg  Övernäs Skola, Mariehamn            48.10   
18  Felix Ollus  Vasa Övningsskola            48.85   
Mikael Rintaniemi  Oxhamns Skola, Jakobstad            DNS   
Dennis Bucher  Lagstads Skola, Esbo            DSQ   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Karjalainen  Korsholms Gymnasium            36.44   
Ronja Karlsson  Ekenäs Gymnasium            41.96   
Cecilia Granroth  Ekenäs Gymnasium            42.45   
Emma Malmsten  Ekenäs Gymnasium            43.82   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Nordman  Jakobstads Gymnasium            30.06   
Adam Vik  Jakobstads Gymnasium            30.67   
Calle Mohn  Gymnasiet Lärkan, Helsingfors            31.38   
Oskar Nygård  Vasa Gymnasium            33.59   
Alex Nygård  Vasa Gymnasium            34.20   
Eetu Piiroinen  Gymnasiet Grankulla Samskola            34.84   
Martin Kartau  Mattlidens Gymnasium, Esbo            34.87   
Robin Thodin  Optima, Jakobstad            35.49   
Robin Johansson  Jakobstads Gymnasium            37.66   
10  Lassi Vilhomaa  Gymnasiet Lärkan, Helsingfors            37.90   
11  Vincent Hellman  Vasa Gymnasium            38.56   
12  André Backlund  Pedersöre Gymnasium            39.26   
13  Anton Kallio  Vasa Gymnasium            41.21   
Axel Vikström  Jakobstads Gymnasium            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Haglund  Sundom Skola, Vasa            36.81   
Wendela Vuorinen  Helsingby Skola, Korsholm            37.68   
Fanny Renvall  Språkbadsskolan, Jakobstad            37.72   
Julia Latva-Pirilä  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            38.35   
Inkeri Pöllänen  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            39.10   
Emilie Pärnänen  Seminarieskolan I Ekenäs            39.73   
Ida Slöör  Seminarieskolan I Ekenäs            40.16   
Lotta Auvanen  Lagstads Skola, Esbo            40.40   
Ina Pollari  Vasa Övningsskola            42.86   
10  Pauliina Haarala  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            43.40   
11  Siiri Auvanen  Lagstads Skola, Esbo            45.08   
12  Stina Roth  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            45.26   
13  Frida Johansson  Österby Skola, Raseborg            45.64   
14  Wilma Elenius  Purmo Skola, Pedersöre            45.79   
15  Jessica Peltokangas  Edsevö Skola, Pedersöre            45.85   
16  Madeleine Berglund  Österby Skola, Raseborg            46.25   
17  Olivia Landén  Seminarieskolan I Ekenäs            46.60   
18  Minna Ingi  Gerby Skola, Vasa            46.78   
19  Pinja Paulomo  Mattlidens Skola, Esbo            47.37   
20  Ellen Vuollet  Vasa Övningsskola            48.70   
21  Lumi Storm  Vasa Övningsskola            48.78   
22  Iris Järvi  Mattlidens Skola, Esbo            49.89   
23  Emma Lähteenmäki  Vasa Övningsskola            50.10   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Claes Fjellström  Vikinga Skola, Vasa            36.38   
Casper Carlsson  Österby Skola, Raseborg            37.87   
Alexander Ahlgren  Strandnäs Skola, Mariehamn            38.76   
Joona Oksakari  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            38.94   
Viktor Thodin  Purmo Skola, Pedersöre            41.21   
Felix Kallio  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            45.77   
Ivar Nordman  Lagmans Skola, Jakobstad            48.38   
Emil Saha  Vasa Övningsskola            50.34   
Martin Jylhä  Oxhamns Skola, Jakobstad            50.37   
10  Mio Munsterhjelm  Mattlidens Skola, Esbo            52.96   
11  Anton Pulkkis  Vikinga Skola, Vasa            53.60   
12  Casper Loo  Gerby Skola, Vasa            54.86   
Jens Karjanlahti  Österby Skola, Raseborg            DNS   
Martin Wiberg  Österby Skola, Raseborg            DNS   
Linus Vuollet  Vasa Övningsskola            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Janina Viitanen  Borgaregatans Skola, Vasa            32.79   
Jenny Ek  Godby Högstadieskola            34.54   
Rebecca Wahlstedt  Hagelstamska Skolan, Grankulla            34.58   
Emma Långström  Munksnäs Högstadieskola H:fors            35.53   
Micaela Andersin  Lagstads Skola, Esbo            37.20   
May Vannasmaa  Sökövikens Skola, Esbo            37.58   
Fanny Ek  Godby Högstadieskola            37.77   
Beatrice Corander  Sökövikens Skola, Esbo            38.53   
Ronja Nummelin  Övernäs Skola, Mariehamn            39.14   
10  Fanny Vuollet  Vasa Övningsskola            39.69   
11  Marie Fjellström  Vasa Övningsskola            39.96   
12  Ella Auvinen  Lagstads Skola, Esbo            40.25   
13  Andrea Villbacka  Sursik Skola, Pedersöre            40.36   
14  Mikaela Söderberg  Kyrkby Högstadieskola, Jomala            42.68   
15  Annika Mäenpää  Korsholms Högstadium            44.53   
16  Sandra Qvist  Borgaregatans Skola, Vasa            44.78   
17  Frida Fagerström  Karis Svenska Högstadium            51.94   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kaj Smeds  Oxhamns Skola, Jakobstad            29.71   
Pontus Kaisti  Lagstads Skola, Esbo            31.42   
Jonas Fellman  Övernäs Skola, Mariehamn            32.47   
Jonas Solvin  Sursik Skola, Pedersöre            34.19   
Miika Nurmi  Vasa Övningsskola            34.28   
Robin Bucher  Lagstads Skola, Esbo            36.28   
Robin Nabb  Korsholms Högstadium            36.59   
Mathias Karjalainen  Korsholms Högstadium            36.68   
Joel af Hellström  Sökövikens Skola, Esbo            37.13   
10  Eddie Eriksson  Övernäs Skola, Mariehamn            37.20   
11  Melker Lundberg  Övernäs Skola, Mariehamn            38.28   
12  Zacharias Moliis  Korsholms Högstadium            40.72   
13  Felix Ollus  Vasa Övningsskola            43.59   
14  Tobias Englund  Ekenäs Högstadieskola            45.13   
Dennis Bucher  Lagstads Skola, Esbo            DNS   
Yahor Mynka  Korsholms Högstadium            DSQ   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Karlsson  Ekenäs Gymnasium            36.92   
Sarah Karjalainen  Korsholms Gymnasium            37.18   
Cecilia Granroth  Ekenäs Gymnasium            38.25   
Emma Malmsten  Ekenäs Gymnasium            39.56   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Kartau  Mattlidens Gymnasium, Esbo            27.52   
Adam Vik  Jakobstads Gymnasium            28.86   
Eetu Piiroinen  Gymnasiet Grankulla Samskola            30.75   
Calle Mohn  Gymnasiet Lärkan, Helsingfors            31.77   
Alex Nygård  Vasa Gymnasium            31.89   
Oskar Nygård  Vasa Gymnasium            32.14   
Rasmus Penttinen  Gymnasiet Lärkan, Helsingfors            32.29   
Robin Thodin  Optima, Jakobstad            32.95   
Lassi Vilhomaa  Gymnasiet Lärkan, Helsingfors            34.95   
10  André Backlund  Pedersöre Gymnasium            35.22   
11  Vincent Hellman  Vasa Gymnasium            35.82   
12  Anton Kallio  Vasa Gymnasium            38.25   
13  Robin Johansson  Jakobstads Gymnasium            39.21   
                     
 
Gren 19, 4X25m Frisim Mixed C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Vaasan Keskuskoulu Språkbad  Vaasan Keskuskoulu Språkbad            1:01.23   
  Pauliina Haarala                 
  Eemeli Vehkakoski                 
  Joona Oksakari                 
  Inkeri Pöllänen      1:01.23        1:01.23   
                     
Österby Skola Lag 1  Österby Skola, Raseborg            1:01.30   
  Martin Wiberg                 
  Madeleine Berglund                 
  Jens Karjanlahti                 
  Casper Carlsson      1:01.30        1:01.30   
                     
Vasa Övningsskola  Vasa Övningsskola            1:12.68   
  Emma Lähteenmäki                 
  Lumi Storm                 
  Emil Saha                 
  Ina Pollari      1:12.68        1:12.68   
                     
Vikinga Skola  Vikinga Skola, Vasa            1:13.82   
  Anton Pulkkis                 
  Kevin Ekqvist                 
  Cilla Dahlqvist                 
  Claes Fjellström      1:13.82        1:13.82   
                     
Smedsby-Böle Skola  Smedsby-Böle Skola, Korsholm            1:20.69   
  Julia Latva-Pirilä                 
  Jonathan Latva-Pirilä                 
  Stina Roth                 
  Felix Kallio      1:20.69        1:20.69   
                     
Purmo Skola  Purmo Skola, Pedersöre            1:25.91   
  Wilma Elenius                 
  Linn Ahlskog                 
  Julia Ahlskog                 
  Viktor Thodin      1:25.91        1:25.91   
                     
Mattliden  Mattlidens Skola, Esbo            DSQ   
  Mio Munsterhjelm                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
Gren 20, 4X25m Frisim Flickor B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sursik Skola  Sursik Skola, Pedersöre            1:16.85   
  Andrea Villbacka                 
  Hanna Sundkvist                 
  Erica Byskata                 
  Erica Backlund      1:16.85        1:16.85   
                     
Lagstads Skola  Lagstads Skola, Esbo            1:02.42  EXTRA 
  Ella Auvinen                 
  Siiri Auvanen                 
  Lotta Auvanen                 
  Micaela Andersin      1:02.42        1:02.42   
                     
Team Åland  Team Åland            58.33  EXTRA 
  Fanny Ek                 
  Jenny Ek                 
  Mikaela Söderberg                 
  Ronja Karlsson      58.33        58.33   
                     
                     
 
Gren 21, 4X25m Frisim Pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ox-Unicorns  Oxhamns Skola, Jakobstad            55.43   
  Kaj Smeds                 
  Mikael Rintaniemi                 
  Oliver Elenius                 
  Victor Eklund      55.43        55.43   
                     
Ekenäs Högstadieskola  Ekenäs Högstadieskola            58.45   
  Casper Lindström                 
  Victor Skog                 
  Tobias Englund                 
  Daniel Wiberg      58.45        58.45   
                     
Korsholms Högstadium  Korsholms Högstadium            58.54   
  Mathias Karjalainen                 
  Robin Nabb                 
  Zacharias Moliis                 
  Yahor Mynka      58.54        58.54   
                     
Lagstads Skola  Lagstads Skola, Esbo            59.04   
  Robin Bucher                 
  Benjamin Ketola                 
  Arthur von Weissenberg                 
  Pontus Kaisti      59.04        59.04   
                     
Team Åland  Team Åland            53.47  EXTRA 
  Leo Renman                 
  Eddie Eriksson                 
  Melker Lundberg                 
  Jonas Fellman      53.47        53.47   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Frisim Flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ekenäs Gymnasium  Ekenäs Gymnasium            2:12.43   
  Cecilia Granroth      32.36        32.36   
  Elin Sjölund      34.93        1:07.29   
  Ronja Karlsson      33.27        1:40.56   
  Emma Malmsten      31.87        2:12.43   
                     
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Pojkar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vasa Gymnasium  Vasa Gymnasium            1:48.08   
  Vincent Hellman      28.76        28.76   
  Alex Nygård      25.37        54.13   
  Oskar Nygård      26.04        1:20.17   
  Anton Kallio      27.91        1:48.08   
                     
Gymnasiet Lärkan  Gymnasiet Lärkan, Helsingfors            1:48.74   
  Calle Mohn      26.25        26.25   
  Lassi Vilhomaa      28.26        54.51   
  Rasmus Penttinen      25.63        1:20.14   
  Björn Lönnfors      28.60        1:48.74   
                     
Jg - Prinsessat  Jakobstads Gymnasium            1:55.39   
  Jakob Nordman      25.44        25.44   
  Axel Vikström      35.93        1:01.37   
  Adam Vik      24.52        1:25.89   
  Robin Johansson      29.50        1:55.39   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  12 april 2013 
Licensierad till: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Utskriftstid  17:48