Deltagarlista Gren 1-23 
 
  Tävling  SFSI mästerskapen 2013    Utskriftsdatum  09 april 2013   
  Tävlingsort  Jakobstad    Utskriftstid  21:50   
  Arrangör  SFSI, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 april 2013         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
90  Haglund Sofia  SUNDOM    25 m  30.01  30.01   
16  Renvall Fanny  SPRÅKBAD J    25 m  31.99  31.99   
135  Latva-Pirilä Julia  SMEDSBY-BÖ    25 m  33.60  33.60   
112  Vuorinen Wendela  HELSINGBY    25 m  35.17  35.17   
68  Pöllänen Inkeri  VAASAN KK    25 m  35.71  35.71   
115  Berglund Madeleine  ÖSTERBY    25 m  36.00  36.00   
126  Pärnänen Emilie  SEMINARIE    25 m  36.00  36.00   
127  Slöör Ida  SEMINARIE    25 m  36.00  36.00   
124  Auvanen Lotta  LAGSTAD    25 m  36.21  36.21   
10  66  Haarala Pauliina  VAASAN KK    25 m  36.30  36.30   
11  58  Pollari Ina  ÖVIS    25 m  36.45  36.45   
12  128  Landén Olivia  SEMINARIE    25 m  37.00  37.00   
13  131  Lindholm Jessica  VIKINGAÅSE    25 m  37.25  37.25   
14  26  Hietala Julia  GERBY    25 m  38.00  38.00   
15  129  Sandell Patricia  SEMINARIE    25 m  38.00  38.00   
16  Peltokangas Jessica  EDSEVÖ    25 m  38.42  38.42   
17  114  Johansson Frida  ÖSTERBY    25 m  39.00  39.00   
18  125  Auvanen Siiri  LAGSTAD    25 m  39.38  39.38   
19  28  Ingi Minna  GERBY    25 m  40.08  40.08   
20  59  Lähteenmäki Laura  ÖVIS    25 m  41.00  41.00   
21  77  Elenius Wilma  PURMO    25 m  41.64  41.64   
22  64  Lähteenmäki Emma  ÖVIS    25 m  42.16  42.16   
23  61  Vuollet Ellen  ÖVIS    25 m  42.68  42.68   
24  134  Roth Stina  SMEDSBY-BÖ    25 m  43.52  43.52   
25  116  Westerlund Ida  ÖSTERBY    25 m  45.00  45.00   
26  60  Storm Lumi  ÖVIS    25 m  45.80  45.80   
27  91  Haglund Emma  SUNDOM    25 m  46.83  46.83   
28  117  Toivola Amanda  ÖSTERBY    25 m  49.00  49.00   
29  40  Järvi Iris  MATTLIDENS    25 m       
30  56  Yli-Yrjänäinen Erika  CHYDENIUS    25 m       
31  144  Johansson Camilla  KATARINA    25 m       
 
Gren 2, 50m Frisim Pojkar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
120  Wiberg Martin  ÖSTERBY    25 m  31.00  31.00   
121  Carlsson Casper  ÖSTERBY    25 m  31.00  31.00   
69  Ekorre Aarni  VAASAN KK    25 m  31.09  31.09   
139  Fjellström Claes  VIKINGA    25 m  33.01  33.01   
92  Sundsten Robin  SUNDOM    25 m  33.09  33.09   
67  Oksakari Joona  VAASAN KK    25 m  34.03  34.03   
130  Ahlgren Alexander  STRANDNÄS    25 m  34.15  34.15   
119  Karjanlahti Jens  ÖSTERBY    25 m  35.00  35.00   
76  Thodin Viktor  PURMO    25 m  35.57  35.57   
10  101  Nordman Ivar  LAGMANS    25 m  36.55  36.55   
11  136  Kallio Felix  SMEDSBY-BÖ    25 m  38.21  38.21   
12  57  Saha Emil  ÖVIS    25 m  41.36  41.36   
13  140  Pulkkis Anton  VIKINGA    25 m  44.98  44.98   
14  118  Forsström Karan  ÖSTERBY    25 m  45.00  45.00   
15  27  Loo Casper  GERBY    25 m  47.54  47.54   
16  38  Munsterhjelm Mio  MATTLIDENS    25 m  48.23  48.23   
17  62  Vuollet Linus  ÖVIS    25 m  1:12.00  1:12.00   
18  106  Jylhä Martin  OXHAMN    25 m       
19  141  Ekqvist Kevin  VIKINGA    25 m       
 
Gren 3, 50m Frisim Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
148  Wahlstedt Rebecca  HAGELSTAM    25 m  28.26  28.26   
Långström Emma  MUNKSNÄS    25 m  28.50  28.50   
96  Viitanen Janina  BORGAREGAT    25 m  28.75  28.75   
98  Ek Jenny  GODBY HS    25 m  29.60  29.60   
79  Pratch Hanni  LAGSTAD    25 m  30.44  30.44   
81  Andersin Micaela  LAGSTAD    25 m  30.70  30.70   
17  Vannasmaa May  SÖKÖVIKEN    25 m  30.80  30.80   
34  Nummelin Ronja  ÖVERNÄS    25 m  31.60  31.60   
80  Auvinen Ella  LAGSTAD    25 m  31.69  31.69   
10  99  Ek Fanny  GODBY HS    25 m  32.07  32.07   
11  100  Söderberg Mikaela  KYRKBY    25 m  33.50  33.50   
12  93  Villbacka Andrea  SURSIK    25 m  33.75  33.75   
13  97  Qvist Sandra  BORGAREGAT    25 m  33.91  33.91   
14  18  Corander Beatrice  SÖKÖVIKEN    25 m  34.10  34.10   
15  29  Inkeroinen Hilkka  BOTBY    25 m  36.67  36.67   
16  63  Vuollet Fanny  ÖVIS    25 m  37.02  37.02   
17  109  Fjellström Marie  ÖVIS    25 m  37.04  37.04   
18  107  Holm Lisa  OXHAMN    25 m  38.11  38.11   
19  13  Mäenpää Annika  KORSHOLM H    25 m  40.72  40.72   
20  30  Jukola Tiamaria  BOTBY    25 m       
21  31  Mangs Celina  MATTLIDENS    25 m       
22  45  Fagerström Frida  KARIS    25 m       
23  82  Åkerlund Fanny  LAGSTAD    25 m       
 
Gren 4, 50m Frisim Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
85  Kaisti Pontus  LAGSTAD    25 m  24.59  24.59   
102  Smeds Kaj  OXHAMN    25 m  25.29  25.29   
35  Fellman Jonas  ÖVERNÄS    25 m  28.49  28.49   
44  Renman Leo  KYRKBY    25 m  28.86  28.86   
20  af Hellström Joel  SÖKÖVIKEN    25 m  29.00  29.00   
111  Nurmi Miika  ÖVIS    25 m  29.02  29.02   
10  Nabb Robin  KORSHOLM H    25 m  29.11  29.11   
84  Bucher Robin  LAGSTAD    25 m  29.54  29.54   
94  Solvin Jonas  SURSIK    25 m  29.57  29.57   
10  33  Eriksson Eddie  ÖVERNÄS    25 m  30.56  30.56   
11  Karjalainen Mathias  KORSHOLM H    25 m  30.71  30.71   
12  37  Lundberg Melker  ÖVERNÄS    25 m  32.21  32.21   
13  51  Wiberg Daniel  EKENÄS HS    25 m  33.00  33.00   
14  11  Moliis Zacharias  KORSHOLM H    25 m  33.03  33.03   
15  12  Mynka Yahor  KORSHOLM H    25 m  34.00  34.00   
16  Boman Mikael  MUNKSNÄS    25 m  34.97  34.97   
17  54  Englund Tobias  EKENÄS HS    25 m  35.00  35.00   
18  103  Rintaniemi Mikael  OXHAMN    25 m  35.08  35.08   
19  110  Ollus Felix  ÖVIS    25 m  36.23  36.23   
20  53  Lindström Casper  EKENÄS HS    25 m  37.00  37.00   
21  147  Skog Victor  EKENÄS HS    25 m  39.00  39.00   
22  86  von Weissenberg Arthur  LAGSTAD    25 m       
23  105  Jutila Oskar  OXHAMN    25 m       
 
Gren 5, 50m Frisim Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
15  Karjalainen Sarah  KORSHOLM G    25 m  29.52  29.52   
46  Karlsson Ronja  EKENÄS GY    25 m  33.00  33.00   
47  Granroth Cecilia  EKENÄS GY    25 m  35.00  35.00   
48  Malmsten Emma  EKENÄS GY    25 m  35.00  35.00   
49  Sjölund Elin  EKENÄS GY    25 m  40.00  40.00   
 
Gren 6, 50m Frisim Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
32  Kartau Martin  MATTLIDENG    25 m  24.23  24.23   
19  Piiroinen Eetu  GRANKULLA    25 m  24.78  24.78   
23  Vik Adam  JSTAD GYMN    25 m  25.12  25.12   
Mohn Calle  LÄRKAN    25 m  25.29  25.29   
21  Nordman Jakob  JSTAD GYMN    25 m  25.30  25.30   
Penttinen Rasmus  LÄRKAN    25 m  26.16  26.16   
43  Thodin Robin  OPTIMA    25 m  26.37  26.37   
71  Nygård Oskar  VASA GY    25 m  26.90  26.90   
Segercrantz Christian  LÄRKAN    25 m  26.97  26.97   
10  73  Nygård Alex  VASA GY    25 m  27.37  27.37   
11  Vilhomaa Lassi  LÄRKAN    25 m  27.62  27.62   
12  95  Backlund André  P:ÖRE GY    25 m  28.71  28.71   
13  74  Hellman Vincent  VASA GY    25 m  28.84  28.84   
14  72  Kallio Anton  VASA GY    25 m  29.34  29.34   
15  22  Johansson Robin  JSTAD GYMN    25 m  29.72  29.72   
16  24  Vikström Axel  JSTAD GYMN    25 m       
 
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
58  Pollari Ina  ÖVIS    25 m  44.16  44.16   
135  Latva-Pirilä Julia  SMEDSBY-BÖ    25 m  44.67  44.67   
59  Lähteenmäki Laura  ÖVIS    25 m  45.00  45.00   
90  Haglund Sofia  SUNDOM    25 m  45.30  45.30   
16  Renvall Fanny  SPRÅKBAD J    25 m  45.50  45.50   
66  Haarala Pauliina  VAASAN KK    25 m  46.30  46.30   
68  Pöllänen Inkeri  VAASAN KK    25 m  46.36  46.36   
124  Auvanen Lotta  LAGSTAD    25 m  47.07  47.07   
131  Lindholm Jessica  VIKINGAÅSE    25 m  47.35  47.35   
10  126  Pärnänen Emilie  SEMINARIE    25 m  48.00  48.00   
11  127  Slöör Ida  SEMINARIE    25 m  48.00  48.00   
12  115  Berglund Madeleine  ÖSTERBY    25 m  49.00  49.00   
13  112  Vuorinen Wendela  HELSINGBY    25 m  49.06  49.06   
14  128  Landén Olivia  SEMINARIE    25 m  50.00  50.00   
15  39  Paulomo Pinja  MATTLIDENS    25 m  50.14  50.14   
16  61  Vuollet Ellen  ÖVIS    25 m  51.93  51.93   
17  114  Johansson Frida  ÖSTERBY    25 m  52.00  52.00   
18  Peltokangas Jessica  EDSEVÖ    25 m  52.60  52.60   
19  125  Auvanen Siiri  LAGSTAD    25 m  53.10  53.10   
20  28  Ingi Minna  GERBY    25 m  53.67  53.67   
21  133  Weurlander Juni  LAGSTAD    25 m  54.12  54.12   
22  56  Yli-Yrjänäinen Erika  CHYDENIUS    25 m  55.62  55.62   
23  134  Roth Stina  SMEDSBY-BÖ    25 m  55.63  55.63   
24  91  Haglund Emma  SUNDOM    25 m  57.31  57.31   
25  64  Lähteenmäki Emma  ÖVIS    25 m  57.36  57.36   
26  60  Storm Lumi  ÖVIS    25 m  57.86  57.86   
27  77  Elenius Wilma  PURMO    25 m  59.16  59.16   
28  41  Bäckström Carolina  MATTLIDENS    25 m       
29  144  Johansson Camilla  KATARINA    25 m       
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
120  Wiberg Martin  ÖSTERBY    25 m  39.00  39.00   
67  Oksakari Joona  VAASAN KK    25 m  39.15  39.15   
69  Ekorre Aarni  VAASAN KK    25 m  43.54  43.54   
139  Fjellström Claes  VIKINGA    25 m  44.03  44.03   
130  Ahlgren Alexander  STRANDNÄS    25 m  44.41  44.41   
121  Carlsson Casper  ÖSTERBY    25 m  46.00  46.00   
92  Sundsten Robin  SUNDOM    25 m  48.61  48.61   
101  Nordman Ivar  LAGMANS    25 m  49.68  49.68   
119  Karjanlahti Jens  ÖSTERBY    25 m  50.00  50.00   
10  76  Thodin Viktor  PURMO    25 m  51.17  51.17   
11  140  Pulkkis Anton  VIKINGA    25 m  56.62  56.62   
12  136  Kallio Felix  SMEDSBY-BÖ    25 m  57.73  57.73   
13  57  Saha Emil  ÖVIS    25 m  1:05.16  1:05.16   
14  62  Vuollet Linus  ÖVIS    25 m  1:18.00  1:18.00   
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
148  Wahlstedt Rebecca  HAGELSTAM    25 m  34.37  34.37   
Långström Emma  MUNKSNÄS    25 m  36.47  36.47   
17  Vannasmaa May  SÖKÖVIKEN    25 m  39.22  39.22   
18  Corander Beatrice  SÖKÖVIKEN    25 m  40.45  40.45   
98  Ek Jenny  GODBY HS    25 m  40.87  40.87   
79  Pratch Hanni  LAGSTAD    25 m  41.05  41.05   
81  Andersin Micaela  LAGSTAD    25 m  41.52  41.52   
80  Auvinen Ella  LAGSTAD    25 m  41.62  41.62   
63  Vuollet Fanny  ÖVIS    25 m  42.76  42.76   
10  99  Ek Fanny  GODBY HS    25 m  44.90  44.90   
11  34  Nummelin Ronja  ÖVERNÄS    25 m  45.42  45.42   
12  29  Inkeroinen Hilkka  BOTBY    25 m  46.50  46.50   
13  93  Villbacka Andrea  SURSIK    25 m  46.98  46.98   
14  97  Qvist Sandra  BORGAREGAT    25 m  47.64  47.64   
15  109  Fjellström Marie  ÖVIS    25 m  47.97  47.97   
16  100  Söderberg Mikaela  KYRKBY    25 m  48.00  48.00   
17  13  Mäenpää Annika  KORSHOLM H    25 m  50.62  50.62   
18  31  Mangs Celina  MATTLIDENS    25 m       
19  45  Fagerström Frida  KARIS    25 m       
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
102  Smeds Kaj  OXHAMN    25 m  33.33  33.33   
20  af Hellström Joel  SÖKÖVIKEN    25 m  35.00  35.00   
44  Renman Leo  KYRKBY    25 m  35.80  35.80   
85  Kaisti Pontus  LAGSTAD    25 m  36.08  36.08   
111  Nurmi Miika  ÖVIS    25 m  36.94  36.94   
51  Wiberg Daniel  EKENÄS HS    25 m  40.00  40.00   
Boman Mikael  MUNKSNÄS    25 m  40.12  40.12   
11  Moliis Zacharias  KORSHOLM H    25 m  40.51  40.51   
Karjalainen Mathias  KORSHOLM H    25 m  40.53  40.53   
10  94  Solvin Jonas  SURSIK    25 m  41.00  41.00   
11  10  Nabb Robin  KORSHOLM H    25 m  42.06  42.06   
12  33  Eriksson Eddie  ÖVERNÄS    25 m  42.56  42.56   
13  12  Mynka Yahor  KORSHOLM H    25 m  43.00  43.00   
14  35  Fellman Jonas  ÖVERNÄS    25 m  43.56  43.56   
15  84  Bucher Robin  LAGSTAD    25 m  44.42  44.42   
16  54  Englund Tobias  EKENÄS HS    25 m  45.00  45.00   
17  110  Ollus Felix  ÖVIS    25 m  51.71  51.71   
18  103  Rintaniemi Mikael  OXHAMN    25 m  53.34  53.34   
19  37  Lundberg Melker  ÖVERNÄS    25 m       
20  86  von Weissenberg Arthur  LAGSTAD    25 m       
21  87  Helander Emil  LAGSTAD    25 m       
 
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
15  Karjalainen Sarah  KORSHOLM G    25 m  34.74  34.74   
46  Karlsson Ronja  EKENÄS GY    25 m  42.00  42.00   
47  Granroth Cecilia  EKENÄS GY    25 m  42.00  42.00   
48  Malmsten Emma  EKENÄS GY    25 m  44.00  44.00   
49  Sjölund Elin  EKENÄS GY    25 m  50.00  50.00   
 
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
21  Nordman Jakob  JSTAD GYMN    25 m  29.76  29.76   
Mohn Calle  LÄRKAN    25 m  30.72  30.72   
23  Vik Adam  JSTAD GYMN    25 m  31.05  31.05   
71  Nygård Oskar  VASA GY    25 m  33.70  33.70   
19  Piiroinen Eetu  GRANKULLA    25 m  33.96  33.96   
43  Thodin Robin  OPTIMA    25 m  35.12  35.12   
32  Kartau Martin  MATTLIDENG    25 m  35.42  35.42   
Vilhomaa Lassi  LÄRKAN    25 m  35.88  35.88   
Segercrantz Christian  LÄRKAN    25 m  36.28  36.28   
10  73  Nygård Alex  VASA GY    25 m  37.00  37.00   
11  74  Hellman Vincent  VASA GY    25 m  37.37  37.37   
12  22  Johansson Robin  JSTAD GYMN    25 m  37.64  37.64   
13  95  Backlund André  P:ÖRE GY    25 m  38.52  38.52   
14  72  Kallio Anton  VASA GY    25 m  40.00  40.00   
15  24  Vikström Axel  JSTAD GYMN    25 m       
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
90  Haglund Sofia  SUNDOM    25 m  36.25  36.25   
68  Pöllänen Inkeri  VAASAN KK    25 m  39.20  39.20   
127  Slöör Ida  SEMINARIE    25 m  40.00  40.00   
126  Pärnänen Emilie  SEMINARIE    25 m  41.00  41.00   
135  Latva-Pirilä Julia  SMEDSBY-BÖ    25 m  41.24  41.24   
112  Vuorinen Wendela  HELSINGBY    25 m  41.35  41.35   
58  Pollari Ina  ÖVIS    25 m  41.57  41.57   
66  Haarala Pauliina  VAASAN KK    25 m  43.76  43.76   
131  Lindholm Jessica  VIKINGAÅSE    25 m  43.87  43.87   
10  115  Berglund Madeleine  ÖSTERBY    25 m  44.00  44.00   
11  125  Auvanen Siiri  LAGSTAD    25 m  44.89  44.89   
12  124  Auvanen Lotta  LAGSTAD    25 m  45.12  45.12   
13  114  Johansson Frida  ÖSTERBY    25 m  46.00  46.00   
14  133  Weurlander Juni  LAGSTAD    25 m  46.40  46.40   
15  Peltokangas Jessica  EDSEVÖ    25 m  47.29  47.29   
16  61  Vuollet Ellen  ÖVIS    25 m  47.66  47.66   
17  134  Roth Stina  SMEDSBY-BÖ    25 m  47.86  47.86   
18  77  Elenius Wilma  PURMO    25 m  47.89  47.89   
19  128  Landén Olivia  SEMINARIE    25 m  48.00  48.00   
20  39  Paulomo Pinja  MATTLIDENS    25 m  49.70  49.70   
21  64  Lähteenmäki Emma  ÖVIS    25 m  49.78  49.78   
22  28  Ingi Minna  GERBY    25 m  50.09  50.09   
23  60  Storm Lumi  ÖVIS    25 m  52.00  52.00   
24  16  Renvall Fanny  SPRÅKBAD J    25 m  56.97  56.97   
25  40  Järvi Iris  MATTLIDENS    25 m       
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
120  Wiberg Martin  ÖSTERBY    25 m  38.00  38.00   
121  Carlsson Casper  ÖSTERBY    25 m  38.00  38.00   
139  Fjellström Claes  VIKINGA    25 m  39.70  39.70   
130  Ahlgren Alexander  STRANDNÄS    25 m  39.84  39.84   
119  Karjanlahti Jens  ÖSTERBY    25 m  42.00  42.00   
67  Oksakari Joona  VAASAN KK    25 m  43.47  43.47   
76  Thodin Viktor  PURMO    25 m  45.70  45.70   
136  Kallio Felix  SMEDSBY-BÖ    25 m  47.25  47.25   
101  Nordman Ivar  LAGMANS    25 m  47.28  47.28   
10  57  Saha Emil  ÖVIS    25 m  48.31  48.31   
11  140  Pulkkis Anton  VIKINGA    25 m  54.16  54.16   
12  38  Munsterhjelm Mio  MATTLIDENS    25 m  55.54  55.54   
13  27  Loo Casper  GERBY    25 m  56.32  56.32   
14  62  Vuollet Linus  ÖVIS    25 m  1:13.00  1:13.00   
15  106  Jylhä Martin  OXHAMN    25 m       
 
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
96  Viitanen Janina  BORGAREGAT    25 m  33.09  33.09   
148  Wahlstedt Rebecca  HAGELSTAM    25 m  33.63  33.63   
Långström Emma  MUNKSNÄS    25 m  34.26  34.26   
98  Ek Jenny  GODBY HS    25 m  34.66  34.66   
99  Ek Fanny  GODBY HS    25 m  36.16  36.16   
81  Andersin Micaela  LAGSTAD    25 m  36.44  36.44   
34  Nummelin Ronja  ÖVERNÄS    25 m  37.38  37.38   
79  Pratch Hanni  LAGSTAD    25 m  37.49  37.49   
18  Corander Beatrice  SÖKÖVIKEN    25 m  38.45  38.45   
10  63  Vuollet Fanny  ÖVIS    25 m  39.95  39.95   
11  100  Söderberg Mikaela  KYRKBY    25 m  40.00  40.00   
12  17  Vannasmaa May  SÖKÖVIKEN    25 m  40.61  40.61   
13  109  Fjellström Marie  ÖVIS    25 m  44.11  44.11   
14  93  Villbacka Andrea  SURSIK    25 m  44.66  44.66   
15  97  Qvist Sandra  BORGAREGAT    25 m  45.22  45.22   
16  80  Auvinen Ella  LAGSTAD    25 m  45.93  45.93   
17  13  Mäenpää Annika  KORSHOLM H    25 m  47.55  47.55   
18  45  Fagerström Frida  KARIS    25 m       
 
Gren 16, 50m Ryggsim Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
102  Smeds Kaj  OXHAMN    25 m  31.25  31.25   
85  Kaisti Pontus  LAGSTAD    25 m  31.39  31.39   
35  Fellman Jonas  ÖVERNÄS    25 m  32.71  32.71   
20  af Hellström Joel  SÖKÖVIKEN    25 m  36.00  36.00   
37  Lundberg Melker  ÖVERNÄS    25 m  37.77  37.77   
94  Solvin Jonas  SURSIK    25 m  38.22  38.22   
111  Nurmi Miika  ÖVIS    25 m  38.51  38.51   
33  Eriksson Eddie  ÖVERNÄS    25 m  39.96  39.96   
84  Bucher Robin  LAGSTAD    25 m  40.38  40.38   
10  110  Ollus Felix  ÖVIS    25 m  43.12  43.12   
11  Karjalainen Mathias  KORSHOLM H    25 m  45.77  45.77   
12  12  Mynka Yahor  KORSHOLM H    25 m  46.00  46.00   
13  54  Englund Tobias  EKENÄS HS    25 m  50.00  50.00   
14  11  Moliis Zacharias  KORSHOLM H    25 m  57.24  57.24   
15  10  Nabb Robin  KORSHOLM H    25 m       
16  86  von Weissenberg Arthur  LAGSTAD    25 m       
 
Gren 17, 50m Ryggsim Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
15  Karjalainen Sarah  KORSHOLM G    25 m  36.37  36.37   
46  Karlsson Ronja  EKENÄS GY    25 m  43.00  43.00   
47  Granroth Cecilia  EKENÄS GY    25 m  43.00  43.00   
48  Malmsten Emma  EKENÄS GY    25 m  46.00  46.00   
 
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
32  Kartau Martin  MATTLIDENG    25 m  25.98  25.98   
23  Vik Adam  JSTAD GYMN    25 m  29.96  29.96   
19  Piiroinen Eetu  GRANKULLA    25 m  30.23  30.23   
Penttinen Rasmus  LÄRKAN    25 m  30.89  30.89   
Mohn Calle  LÄRKAN    25 m  31.03  31.03   
71  Nygård Oskar  VASA GY    25 m  32.00  32.00   
73  Nygård Alex  VASA GY    25 m  32.13  32.13   
Vilhomaa Lassi  LÄRKAN    25 m  32.59  32.59   
43  Thodin Robin  OPTIMA    25 m  33.02  33.02   
10  72  Kallio Anton  VASA GY    25 m  34.00  34.00   
11  95  Backlund André  P:ÖRE GY    25 m  34.11  34.11   
12  22  Johansson Robin  JSTAD GYMN    25 m  35.00  35.00   
13  74  Hellman Vincent  VASA GY    25 m  46.88  46.88   
 
Gren 19, 4X25m Frisim Mixed C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
122  Österby Skola Lag 1  ÖSTERBY    25 m  1:01.00  1:01.00   
70  Vaasan Keskuskoulu Språkbad  VAASAN KK    25 m  1:07.00  1:07.00   
123  Österby Skola Lag 2  ÖSTERBY    25 m  1:13.00  1:13.00   
65  Vasa Övningsskola  ÖVIS    25 m  1:20.00  1:20.00   
42  Mattliden  MATTLIDENS    25 m  1:22.00  1:22.00   
138  Smedsby-Böle Skola  SMEDSBY-BÖ    25 m  1:22.30  1:22.30   
143  Vikinga Skola  VIKINGA    25 m  1:25.00  1:25.00   
78  Purmo Skola  PURMO    25 m  1:30.00  1:30.00   
 
Gren 20, 4X25m Frisim Flickor B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
88  Lagstads Skola  LAGSTAD    25 m  1:02.00  1:02.00   
113  Sursik Skola  SURSIK    25 m       
 
Gren 21, 4X25m Frisim Pojkar B 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
14  Korsholms Högstadium  KORSHOLM H    25 m  58.00  58.00   
89  Lagstads Skola  LAGSTAD    25 m  1:01.00  1:01.00   
55  Ekenäs Högstadieskola  EKENÄS HS    25 m  1:05.00  1:05.00   
108  Ox-Unicorns  OXHAMN    25 m  1:06.00  1:06.00   
 
Gren 22, 4X50m Frisim Flickor A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
50  Ekenäs Gymnasium  EKENÄS GY    25 m  2:23.00  2:23.00   
 
Gren 23, 4X50m Frisim Pojkar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 
Gymnasiet Lärkan  LÄRKAN    25 m  1:46.04  1:46.04   
75  Vasa Gymnasium  VASA GY    25 m  1:52.45  1:52.45   
25  Jg - Prinsessat  JSTAD GYMN    25 m  1:55.14  1:55.14   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  09 april 2013 
Licensierad till: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Utskriftstid  21:50