Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jeppisuinnit, 16.2.2013    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Pietarsaari    Tulostusaika  18:45   
  Järjestäjä  Jakobstads Simmare - Pietarsaaren Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2013         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti N,T-13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    263  38.25        1:19.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nea Nygård  2002    257  38.56        1:20.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Wilma Elenius  2002    200  42.24        1:27.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Kiira Kangasniemi  2003    197  41.36        1:27.72   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Mirja Alanko  2002    195  41.51        1:27.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tara Korkiakoski  2003    190  42.20        1:28.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jessica Peltokangas  2002    184  42.65        1:29.66   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    179  41.98        1:30.59   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Sofia Kotkaniemi  2002    177  44.00        1:30.90   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Emma Mustonen  2002    150  44.26        1:36.09   
  Lapuan Virkiä                   
                     
11  Jessica Ingalsuo  2002    147  45.98        1:36.57   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Kiia Karhu  2002    145  45.36        1:37.09   
  Vieskan Uimarit                   
                     
13  Veera Lahtinen  2002    141  47.14        1:38.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Anniina Haarala  2004    137  47.47        1:39.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Meri Pikkala  2002    133  46.45        1:39.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Linnéa Nygård  2002    104  51.52        1:48.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Liina Salin  2002    101  50.49        1:49.36   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Milka-Maria Rasinpää  2003    97  50.82        1:51.02   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Kaisa Pylväs  2002    94  53.73        1:52.29   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti N,T-13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Fanny Renvall  2000    404  33.12        1:09.02   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Heidi Kivioja  2000    382  33.34        1:10.28   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Milja Mielty  2000    371  32.61        1:10.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Julia Latva-Pirilä  2000    321  35.17        1:14.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sofia Ranta  2000    307  36.66        1:15.63   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Enna Hanka  2000    289  35.74        1:17.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Netta Korhonen  2001    263  37.46        1:19.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Anniina Vähäsalo  2001    250  38.46        1:20.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Venla Ojanperä  2001    246  38.47        1:21.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Pauliina Haarala  2000    244  36.84        1:21.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Noora Kuhna  2000    236  39.76        1:22.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Anniina Norrena  2000    200  42.12        1:27.16   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Minttu-Marie Rasinpää  2001    200  41.31        1:27.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Jessika Kaunisvesi  2000    197  42.81        1:27.61   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Tiia Kivi  2000    197  41.51        1:27.67   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Emilia Härkönen  2001    192  42.26        1:28.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Jasmine Kaunisvesi  2000    188  42.69        1:28.98   
  Vieskan Uimarit                   
                     
18  Julia Hietala  2001    186  43.68        1:29.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Amanda Pöyskö  2000    185  40.17        1:29.54   
  Vieskan Uimarit                   
                     
20  Matilda Lindholm  2001    183  42.76        1:29.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
21  Karolina Arola  2001    182  42.62        1:29.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Anniina Kylkisalo  2001    182  42.06        1:29.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Stina Roth  2001    172  43.53        1:31.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Lotta Rinne  2001    154  44.42        1:35.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
25  Oona Norrena  2000    145  46.70        1:37.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Suvi Kettunen  2001    133  46.44        1:39.91   
  Vieskan Uimarit                   
                     
27  Tia Leskinen  2001    131  48.01        1:40.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
28  Lumi Storm  2001    114  46.40        1:45.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
29  Noora Vainio  2001    101  50.51        1:49.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
30  Mikaela Mäki  2001    98  51.35        1:50.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Alisa Holma  2000              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti N,T-13,11, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Salla Jokio  1998    531  30.04        1:02.98   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Katja Sneck  1996    500  30.67        1:04.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    422  32.33        1:07.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Miia Tattari  1996    404  32.68        1:09.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Roosa Ojanen  1998    397  32.84        1:09.42   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    373  33.67        1:10.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Milja Lahtinen  1999    365  33.77        1:11.37   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Iiris Saranpää  1999    341  35.98        1:12.99   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    327  35.95        1:14.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Roosa-Maria Ojanperä  1998    294  37.17        1:16.74   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Tiia Pudas  1999    283  37.09        1:17.73   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Tiia Laiho  1999    279  37.78        1:18.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Suvi Kannosto  1999    277  37.39        1:18.26   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Venla Polari  1998    273  37.34        1:18.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Jessica Korpela  1996    248  38.97        1:21.19   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
16  Erika Koivisto  1999    237  39.46        1:22.48   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
17  Sylvi Björk  1999    223  39.54        1:24.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Iida Lesell  1999    210  40.62        1:25.83   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti M,P-14,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    235  35.54        1:12.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ivar Malm  2001    169  37.97        1:21.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaro Kangasmaa  2001    167  39.52        1:21.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Harald Åström  2001    167  38.81        1:21.59   
  Simmis Grani                   
                     
Jesse Anttila  2002    154  40.84        1:23.90   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jimi Jerohin  2001    147  39.26        1:25.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Felix Kallio  2001    146  41.12        1:25.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Otto Saarimaa  2002    143  41.40        1:26.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Toivo Haikonen  2002    140  39.40        1:26.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Ali Khalili  2001    120  44.07        1:31.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Vilho Honkamaa  2002    112  44.15        1:33.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Carl-Eric Lindbäck  2001    104  43.00        1:35.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Anton Pulkkis  2001    93  46.33        1:39.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ivar Nordman  2003              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Kalle Tankka  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti M,P-14,12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Ojakippola  1999    405  29.37        1:00.74   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Miika Nurmi  1999    369  30.61        1:02.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Robin Nabb  1999    330  31.12        1:05.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Joki  1999    323  31.51        1:05.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuomas Saari  1999    319  31.73        1:05.75   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Mika Palovuori  2000    288  32.55        1:08.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aarni Ekorre  2000    287  31.76        1:08.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Zacharias Moliis  1999    259  34.15        1:10.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Altti Ekorre  1999    255  33.77        1:10.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Elmeri Ekström  2000    226  36.19        1:13.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Joakim Hänninen  2000    222  35.02        1:14.19   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Mikko Luopajärvi  1999    217  36.73        1:14.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Juuso Soinila  1999    203  36.04        1:16.46   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
14  Valtteri Joensuu  1999    201  36.84        1:16.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Felix Ollus  1999    199  36.97        1:17.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Mathias Karjalainen  1999    198  35.82        1:17.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Robin Sundsten  2000    190  37.35        1:18.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Viktor Thodin  2000    189  36.57        1:18.35   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
19  Samu Peltonen  2000    153  40.50        1:24.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
20  Axel Österholm  1999    134  42.07        1:27.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Eemeli Vehkakoski  2000    132  40.09        1:28.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Eero Kokkonen  2000    122  44.04        1:30.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
23  Roope Knuuttila  2000    118  44.01        1:31.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
24  Antton Pörtfors  2000    102  45.85        1:36.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti M,P-14,12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    512  26.91        56.16   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Jere Kotomäki  1997    505  26.76        56.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Christian Mielonen  1996    456  28.23        58.40   
  Uinti Tampere                   
                     
Robin Thodin  1995    433  28.52        59.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Arttu Viertola  1991    365  29.98        1:02.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Robin Johansson  1996    307  31.11        1:06.60   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Oskari Aurala  1998    289  32.53        1:07.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Janne Hyttinen  1998    272  33.72        1:09.39   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Joose Mustonen  1998    199  36.19        1:16.95   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    421  36.40  1:17.60  2:06.20    2:46.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Meri Hakala  1999    349  39.28  1:23.11  2:17.91    2:56.96   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Suvi Kannosto  1999    300  43.59  1:30.01  2:23.14    3:06.06   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Venla Polari  1998    277  43.40  1:32.29  2:28.24    3:11.17   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Laura Vierikko  2000    268  40.37  1:34.04  2:25.91    3:13.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    248  42.95  1:31.68  2:30.58    3:18.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999    238  45.34  1:36.80  2:36.21    3:21.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emmi Vakimo  2000    236  45.38  1:34.07  2:34.19    3:21.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Netta Korhonen  2001    236  47.58  1:40.38  2:38.65    3:21.66   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Annika Mäenpää  1999    191  52.10  1:50.23  2:49.38    3:36.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anniina Vähäsalo  2001              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Laura Känsäkangas  1999              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti P-16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joel Tarvainen  1998    367  32.58  1:12.80  2:01.53    2:33.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joona Oksakari  2000    262  38.28  1:24.77  2:12.33    2:51.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Claes Fjellström  2001    242  41.69  1:26.92  2:18.13    2:56.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Peetu Väänänen  1997              DNF   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jonas Solvin  1997              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti N,T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    248          45.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mirja Alanko  2002    225          47.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Sofia Kotkaniemi  2002    219          47.76   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Olivia Nurkkala  2002    216          48.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
Nea Nygård  2002    206          48.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jessica Peltokangas  2002    164          52.60   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Emma Mustonen  2002    162          52.83   
  Lapuan Virkiä                   
Tara Korkiakoski  2003    159          53.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kiira Kangasniemi  2003    155          53.61   
  Lapuan Virkiä                   
10  Emma Hämäläinen  2003    150          54.20   
  Vieskan Uimarit                   
11  Linnéa Nygård  2002    138          55.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Meri Pikkala  2002    128          57.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Kaisa Pylväs  2002    124          57.74   
  Vieskan Uimarit                   
14  Kiia Karhu  2002    121          58.15   
  Vieskan Uimarit                   
15  Veera Lahtinen  2002    119          58.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Jessica Ingalsuo  2002    117          58.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Wilma Elenius  2002    115          59.16   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
18  Maiju Rajaniemi  2002    115          59.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
19  Tiia-Maria Hautamäki  2002    88          1:04.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
20  Liina Salin  2002    81          1:06.64   
  Kokkolan Uimaseura                   
21  Noora Kekola  2004    70          1:09.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
22  Aada Kivi  2003    66          1:11.17   
  Kokkolan Uimaseura                   
23  Aamu Kannosto  2005    60          1:13.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Milka-Maria Rasinpää  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
Salla-Maaria Kauppinen  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Sohvi Ihamäki  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
 
Laji 5, 50m Rintauinti N,T-11, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Linda Laihorinne  1984    607          34.02   
  Oulun Uinti 1906                   
Henna Häkki  1997    373          40.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
Sinja Kanto  1998    370          40.13   
  Kauhajoen Karhu                   
Milja Mielty  2000    348          40.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Salla Vuoti  1997    314          42.37   
  Kokkolan Uimaseura                   
Iiris Saranpää  1999    286          43.72   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Sofia Ranta  2000    244          46.11   
  Kauhajoen Karhu                   
Jasmine Kaunisvesi  2000    233          46.81   
  Vieskan Uimarit                   
Roosa-Maria Ojanperä  1998    227          47.18   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Iida Lesell  1999    198          49.38   
  Vieskan Uimarit                   
11  Venla Ojanperä  2001    186          50.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Amanda Pöyskö  2000    174          51.63   
  Vieskan Uimarit                   
13  Suvi Kettunen  2001    150          54.15   
  Vieskan Uimarit                   
14  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    139          55.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jessika Kaunisvesi  2000              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
Tiia Pudas  1999              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti M,P-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claes Fjellström  2001    189          44.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aaro Kangasmaa  2001    179          44.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Juho Porkkala  2001    139          48.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jimi Jerohin  2001    104          53.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emil Saha  2003    49          1:08.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ivar Nordman  2003              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Teppo Jestoi  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti M,P-12, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jakob Nordman  1996    569          30.48   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Kaj Smeds  1998    435          33.33   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Christian Mielonen  1996    397          34.37   
  Uinti Tampere                   
Robin Johansson  1996    294          37.98   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Adam Vik  1996              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
 
Laji 7, 100m Selkäuinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heidi Kivioja  2000    297  40.49        1:22.77   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Julia Latva-Pirilä  2000    263  41.88        1:26.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Renvall  2000    243  42.13        1:28.48   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Wendela Vuorinen  2000    240  43.58        1:28.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Pauliina Haarala  2000    200  46.07        1:34.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anniina Vähäsalo  2001    180  48.00        1:37.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Anniina Kylkisalo  2001    178  48.16        1:38.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Netta Korhonen  2001    176  48.35        1:38.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Enna Hanka  2000    175  46.18        1:38.72   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Venla Ojanperä  2001    162  49.93        1:41.32   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Jasmine Kaunisvesi  2000    162  48.62        1:41.34   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Stina Roth  2001    157  51.44        1:42.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Emilia Härkönen  2001    155  50.90        1:42.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Matilda Lindholm  2001    152  51.34        1:43.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Julia Hietala  2001    149  50.84        1:44.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Anniina Norrena  2000    134  53.45        1:47.92   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Noora Kuhna  2000    132  53.74        1:48.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Tia Leskinen  2001    116  55.10        1:53.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Kiia Karhu  2002    114  55.03        1:53.88   
  Vieskan Uimarit                   
                     
20  Lumi Storm  2001    113  55.26        1:54.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Lotta Rinne  2001    112  56.43        1:54.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Mikaela Mäki  2001    110  55.33        1:55.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Noora Vainio  2001    90  1:00.42        2:03.24   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    392  36.93        1:15.44   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Salla Jokio  1998    388  36.49        1:15.75   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    336  38.86        1:19.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Meri Hakala  1999    303  41.32        1:22.25   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Milja Lahtinen  1999    300  40.74        1:22.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    300  41.06        1:22.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Roosa Ojanen  1998    294  40.81        1:23.10   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Kia Pollari  1999    289  41.33        1:23.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sanniina Korpi  1999    285  41.00        1:23.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Alexandra Pihlajamäki  1998    276  41.23        1:24.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Iiris Saranpää  1999    264  43.02        1:26.12   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Emmi Haapaniemi  1999    252  41.07        1:27.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Suvi Kannosto  1999    251  43.22        1:27.53   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Jenna Miettinen  1999    221  43.19        1:31.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Annika Mäenpää  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Roosa-Maria Ojanperä  1998              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Salla Vuoti  1997    345  37.90        1:18.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Katja Sneck  1996    342  38.05        1:19.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Miia Tattari  1996    327  38.58        1:20.17   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    302  35.83        1:12.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Ojakippola  1999    290  36.71        1:13.96   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Tuomas Saari  1999    282  36.88        1:14.65   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Zacharias Moliis  1999    183  42.72        1:26.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joona Oksakari  2000    178  42.11        1:26.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joakim Hänninen  2000    164  45.29        1:29.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Harald Åström  2001    161  44.43        1:30.01   
  Simmis Grani                   
                     
Valtteri Joensuu  1999    157  43.75        1:30.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Felix Ollus  1999    152  44.81        1:31.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Eemeli Vehkakoski  2000    111  48.65        1:41.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Axel Österholm  1999    108  50.31        1:42.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Carl-Eric Lindbäck  2001    97  50.82        1:46.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Jere Kontiola  2001    87  53.93        1:50.44   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Roope Knuuttila  2000    82  56.36        1:52.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Anton Pulkkis  2001    76  57.15        1:55.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Antton Pörtfors  2000    76  58.20        1:55.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ali Khalili  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
                     
Kalle Tankka  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Mathias Karjalainen  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Robin Sundsten  2000              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
                     
Viktor Thodin  2000              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    414  31.19        1:05.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joel Tarvainen  1998    296  36.10        1:13.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Oskari Aurala  1998    296  36.13        1:13.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jonas Solvin  1997    257  37.28        1:16.97   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    195  40.72        1:24.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joose Mustonen  1998    163  44.16        1:29.52   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Janne Hyttinen  1998              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Thodin  1995    318  35.05        1:11.69   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
André Backlund  1995    261  35.72        1:16.59   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
Laji 9, 50m Vapaauinti T-9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Haarala  2004    156          43.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Sofia Nurkkala  2004    150          43.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
Noora Kekola  2004    119          47.26   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aamu Kannosto  2005    67          57.17   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Sanni Porkkala  2004    59          59.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Vilma Rintala  2005    45          1:05.31   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Elin Thodin  2005    42          1:07.07   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Iida Leskinen  2004    41          1:07.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Vapaauinti P-10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivar Nordman  2003    137          39.42   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Emil Saha  2003    118          41.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Teppo Jestoi  2003              DNS   
  Kokkolan Uimaseura                   
Eeli Hanka  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Nygård  2002    208          41.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
Kiira Kangasniemi  2003    171          43.94   
  Lapuan Virkiä                   
Sofia Kotkaniemi  2002    145          46.36   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Mirja Alanko  2002    103          52.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Emma Mustonen  2002    94          53.71   
  Lapuan Virkiä                   
Tara Korkiakoski  2003    92          53.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Olivia Nurkkala  2002    83          55.79   
  Kokkolan Uimaseura                   
Wilma Elenius  2002    80          56.58   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Linnéa Nygård  2002    74          58.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Meri Pikkala  2002    66          1:00.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 12, 50m Perhosuinti P-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    215          36.40   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Claes Fjellström  2001    201          37.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ivar Malm  2001    138          42.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Harald Åström  2001    114          44.94   
  Simmis Grani                   
Vilho Honkamaa  2002    107          45.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jimi Jerohin  2001    101          46.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Toivo Haikonen  2002    85          49.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Felix Kallio  2001    74          51.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aaro Kangasmaa  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 13, 100m PerhosuintiN,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Ranta  2000    296  36.90        1:22.58   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Fanny Renvall  2000    287  38.27        1:23.50   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Milja Mielty  2000    256  36.89        1:26.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Vierikko  2000    218  41.53        1:31.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wendela Vuorinen  2000    215  42.45        1:31.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ina Pollari  2002    191  43.75        1:35.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    147  44.52        1:44.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Julia Hietala  2001    135  48.62        1:47.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Karolina Arola  2001    86  52.55        2:04.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Stina Roth  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 13, 100m PerhosuintiN,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Denize Korkiakoski  1999    325  36.21        1:20.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Milla Koivuluoma  1999    315  36.72        1:20.87   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Iiris Saranpää  1999    291  39.63        1:23.09   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emmi Haapaniemi  1999    283  37.00        1:23.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    170  45.03        1:39.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jenna Miettinen  1999    161  43.82        1:41.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999    159  46.20        1:41.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kia Pollari  1999    156  48.12        1:42.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sylvi Björk  1999    108  53.59        1:55.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Sanniina Korpi  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 13, 100m PerhosuintiN,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Linda Laihorinne  1984    665  29.79        1:03.06   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 14, 100m PerhosuintiM,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    343  32.32        1:09.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Ojakippola  1999    324  32.96        1:10.56   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Aaron Joki  1999    265  34.40        1:15.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mika Palovuori  2000    200  38.57        1:22.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joona Oksakari  2000    193  37.73        1:23.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Ekström  2000    187  41.00        1:24.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Robin Nabb  1999    180  37.33        1:25.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Claes Fjellström  2001    150  41.95        1:31.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mikko Luopajärvi  1999    148  42.06        1:31.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Viktor Thodin  2000    132  41.87        1:35.25   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
11  Mathias Karjalainen  1999    124  41.45        1:37.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Robin Sundsten  2000    75  50.69        1:55.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Kontiola  2001              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Altti Ekorre  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 14, 100m PerhosuintiM,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    427  29.28        1:04.37   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Joel Tarvainen  1998    289  33.37        1:13.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Oskari Aurala  1998    287  34.55        1:13.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jonas Solvin  1997    276  33.42        1:14.44   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Peetu Väänänen  1997    272  34.17        1:14.83   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 14, 100m PerhosuintiM,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Adam Vik  1996    501  27.93        1:01.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Robin Thodin  1995    378  31.12        1:07.07   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Christian Mielonen  1996    329  32.44        1:10.20   
  Uinti Tampere                   
                     
Arttu Viertola  1991    310  32.27        1:11.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 15, 50m Selkäuinti N,T-11,9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Haarala  2004    109          53.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Vilma Rintala  2005    74          1:01.18   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Aamu Kannosto  2005    45          1:12.06   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Sanni Porkkala  2004    40          1:15.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Iida Leskinen  2004    34          1:19.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
Elin Thodin  2005    29          1:23.31   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Noora Kekola  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 15, 50m Selkäuinti N,T-11,9, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Kotkaniemi  2002    176          45.84   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jessica Peltokangas  2002    161          47.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Wilma Elenius  2002    155          47.89   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Emma Mustonen  2002    143          49.13   
  Lapuan Virkiä                   
Kiira Kangasniemi  2003    142          49.27   
  Lapuan Virkiä                   
Jessica Ingalsuo  2002    128          50.93   
  Kokkolan Uimaseura                   
Veera Lahtinen  2002    122          51.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
Emma Hämäläinen  2003    107          54.11   
  Vieskan Uimarit                   
Kaisa Pylväs  2002    102          55.06   
  Vieskan Uimarit                   
10  Liina Salin  2002    79          59.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Sohvi Ihamäki  2003    49          1:10.47   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Milka-Maria Rasinpää  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 15, 50m Selkäuinti N,T-11,9, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Salla Jokio  1998    425          34.19   
  Vieskan Uimarit                   
Miia Tattari  1996    310          37.97   
  Kokkolan Uimaseura                   
Tiia Laiho  1999    234          41.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Venla Polari  1998    223          42.35   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Roosa-Maria Ojanperä  1998    216          42.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Venla Ojanperä  2001    180          45.51   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jessika Kaunisvesi  2000    148          48.59   
  Vieskan Uimarit                   
 
Laji 16, 50m Selkäuinti M,P-12,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivar Nordman  2003    102          48.45   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Emil Saha  2003    80          52.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eeli Hanka  2003    32          1:11.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 16, 50m Selkäuinti M,P-12,10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claes Fjellström  2001    183          39.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Juho Porkkala  2001    144          43.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jesse Anttila  2002    115          46.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
Felix Kallio  2001    110          47.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Toivo Haikonen  2002    109          47.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jimi Jerohin  2001    108          47.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aaro Kangasmaa  2001    102          48.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Otto Saarimaa  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 16, 50m Selkäuinti M,P-12,10, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    379          31.25   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
André Backlund  1995    289          34.18   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
 
Laji 17, 100m Rintauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    333  42.72        1:30.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heidi Kivioja  2000    323  42.90        1:31.35   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Anniina Vähäsalo  2001    276  45.89        1:36.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Julia Latva-Pirilä  2000    276  45.72        1:36.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Renvall  2000    260  46.37        1:38.23   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Enna Hanka  2000    237  47.25        1:41.31   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Wendela Vuorinen  2000    228  49.06        1:42.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anniina Norrena  2000    214  49.81        1:44.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Netta Korhonen  2001    211  50.20        1:45.40   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Noora Kuhna  2000    206  49.89        1:46.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Mirja Alanko  2002    197  51.56        1:47.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Olivia Nurkkala  2002    195  50.54        1:48.17   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Oona Norrena  2000    194  51.14        1:48.22   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Matilda Lindholm  2001    194  52.43        1:48.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Emmi Vakimo  2000    191  52.25        1:48.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Suvi Kettunen  2001    166  54.76        1:54.03   
  Vieskan Uimarit                   
                     
17  Amanda Pöyskö  2000    155  53.69        1:56.65   
  Vieskan Uimarit                   
                     
18  Lotta Rinne  2001    152  55.49        1:57.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Minttu-Marie Rasinpää  2001    149  57.01        1:58.31   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
20  Emilia Härkönen  2001    148  55.21        1:58.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
21  Linnéa Nygård  2002    144  57.94        1:59.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Stina Roth  2001    142  57.66        2:00.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Karolina Arola  2001    138  58.03        2:01.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Tia Leskinen  2001    136  57.99        2:01.95   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
25  Lumi Storm  2001    120  59.49        2:07.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
26  Anniina Kylkisalo  2001    110  1:02.40        2:10.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Mikaela Mäki  2001    105  1:02.50        2:13.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Pauliina Haarala  2000              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
Laji 17, 100m Rintauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexandra Pihlajamäki  1998    375  41.23        1:26.95   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    363  41.31        1:27.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Milla Koivuluoma  1999    341  42.31        1:29.71   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Sinja Kanto  1998    339  42.83        1:29.96   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Emmi Haapaniemi  1999    302  44.21        1:33.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Milja Lahtinen  1999    294  45.12        1:34.29   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    280  45.85        1:35.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Kia Pollari  1999    277  47.05        1:36.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tiia Pudas  1999    270  46.58        1:37.04   
  Vieskan Uimarit                   
                     
10  Sanniina Korpi  1999    266  46.77        1:37.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Jenna Miettinen  1999    218  47.11        1:44.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Venla Polari  1998    209  50.43        1:45.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Annika Mäenpää  1999    199  50.62        1:47.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Iida Lesell  1999    193  51.32        1:48.44   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Jenni Kylkisalo  1999    176  53.22        1:51.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 17, 100m Rintauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katja Sneck  1996    466  37.33        1:20.86   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Henna Häkki  1997    390  39.53        1:25.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Salla Vuoti  1997    326  42.84        1:31.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jessica Korpela  1996    191  51.62        1:48.95   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Saari  1999    329  38.32        1:20.58   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Joona Oksakari  2000    302  39.15        1:22.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Joki  1999    287  39.39        1:24.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Zacharias Moliis  1999    267  40.55        1:26.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Robin Nabb  1999    233  42.90        1:30.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Altti Ekorre  1999    224  42.94        1:31.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mikko Luopajärvi  1999    210  45.19        1:33.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mika Palovuori  2000    206  44.40        1:34.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aarni Ekorre  2000    200  44.16        1:35.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Elmeri Ekström  2000    185  47.28        1:37.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Joakim Hänninen  2000    183  46.16        1:37.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Ivar Malm  2001    175  46.82        1:39.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Kalle Tankka  2001    144  49.78        1:46.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Felix Ollus  1999    133  51.71        1:48.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Jere Kontiola  2001    124  52.00        1:51.63   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Carl-Eric Lindbäck  2001    108  55.56        1:56.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Eero Kokkonen  2000    108  56.49        1:56.90   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Ali Khalili  2001    106  55.89        1:57.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Eemeli Vehkakoski  2000    104  57.15        1:58.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Axel Österholm  1999    94  58.15        2:02.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Roope Knuuttila  2000    93  59.01        2:02.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
22  Samu Peltonen  2000    87  58.24        2:05.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
23  Anton Pulkkis  2001    85  59.55        2:06.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    422  35.17        1:14.12   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Jere Kotomäki  1997    354  35.76        1:18.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Peetu Väänänen  1997    264  40.92        1:26.68   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Joel Tarvainen  1998    257  41.42        1:27.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jonas Solvin  1997    238  42.69        1:29.76   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    187  45.91        1:37.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joose Mustonen  1998    155  47.70        1:43.42   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jakob Nordman  1996    536  30.96        1:08.44   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Christian Mielonen  1996    412  35.24        1:14.75   
  Uinti Tampere                   
                     
Robin Thodin  1995    316  38.59        1:21.68   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Robin Johansson  1996    278  39.40        1:25.17   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Arttu Viertola  1991    251  41.54        1:28.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 19, 4X50m Vapaauinti T-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vus-Vss 1  2000    395          2:09.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Sofia Haglund  2000      30.41        30.41   
  Julia Latva-Pirilä  2000      34.03        1:04.44   
  Wendela Vuorinen  2000      33.93        1:38.37   
  Milja Mielty  2000      31.28        2:09.65   
                     
Vus-Vss 2  2000    257          2:29.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Laura Vierikko  2000      36.13        36.13   
  Karolina Arola  2001      42.50        1:18.63   
  Pauliina Haarala  2000      36.01        1:54.64   
  Inkeri Pöllänen  2001      35.04        2:29.68   
                     
Vus-Vss 3  2000    256          2:29.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Ina Pollari  2002      36.74        36.74   
  Emmi Vakimo  2000      36.22        1:12.96   
  Noora Kuhna  2000      38.03        1:50.99   
  Anniina Kylkisalo  2001      38.87        2:29.86   
                     
Viesu Naiset [2000]  2000    252          2:30.55   
  Vieskan Uimarit                   
  Heidi Kivioja  2000      32.48        32.48   
  Jessika Kaunisvesi  2000      38.80        1:11.28   
  Amanda Pöyskö  2000      40.06        1:51.34   
  Jasmine Kaunisvesi  2000      39.21        2:30.55   
                     
Js-Pu Naiset [2000]  2000    227          2:36.03   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  Fanny Renvall  2000      32.22        32.22   
  Wilma Elenius  2002      40.75        1:12.97   
  Jessica Peltokangas  2002      38.42        1:51.39   
  Elin Sahlstén  2001      44.64        2:36.03   
                     
Kus-Gss Sininen [2000]  2000    200          2:42.57   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Matilda Lindholm  2001      39.52        39.52   
  Tia Leskinen  2001      45.29        1:24.81   
  Emilia Härkönen  2001      41.34        2:06.15   
  Anniina Norrena  2000      36.42        2:42.57   
                     
Kus-Gss Valkoinen [2000]  2000    169          2:51.90   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Tiia Kivi  2000      42.00        42.00   
  Oona Norrena  2000      44.16        1:26.16   
  Noora Vainio  2001      49.41        2:15.57   
  Nea Nygård  2002      36.33        2:51.90   
                     
Kus-Gss Musta [2002]  2000    152          2:58.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Liina Salin  2002      48.30        48.30   
  Jessica Ingalsuo  2002      42.40        1:30.70   
  Veera Lahtinen  2002      43.90        2:14.60   
  Olivia Nurkkala  2002      43.48        2:58.08   
                     
Kus-Gss Team 1 [2002]  2002    123          3:11.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Tiia-Maria Hautamäki  2002      47.11        47.11   
  Salla-Maaria Kauppinen  2002      50.78        1:37.89   
  Maiju Rajaniemi  2002      44.73        2:22.62   
  Aada Kivi  2003      48.81        3:11.43   
                     
 
Laji 20, 4X50m Vapaauinti P-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vus-Vss 1  1999    345          1:58.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Miika Nurmi  1999      29.02        29.02   
  Aaron Joki  1999      29.52        58.54   
  Aarni Ekorre  2000      31.30        1:29.84   
  Robin Nabb  1999      28.78        1:58.62   
                     
Vus-Vss 2  1999    259          2:10.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Claes Fjellström  2001      33.90        33.90   
  Zacharias Moliis  1999      32.85        1:06.75   
  Mathias Karjalainen  1999      32.45        1:39.20   
  Mika Palovuori  2000      31.23        2:10.43   
                     
Vus-Vss 3  1999    240          2:13.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Joona Oksakari  2000      34.03        34.03   
  Elmeri Ekström  2000      33.14        1:07.17   
  Mikko Luopajärvi  1999      34.80        1:41.97   
  Altti Ekorre  1999      31.85        2:13.82   
                     
Vus-Vss 4  1999    197          2:22.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Felix Ollus  1999      37.34        37.34   
  Ivar Malm  2001      36.54        1:13.88   
  Valtteri Joensuu  1999      34.33        1:48.21   
  Robin Sundsten  2000      34.65        2:22.86   
                     
Kus-Gss Musta [2000]  2000    156          2:34.37   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Roope Knuuttila  2000      42.30        42.30   
  Joakim Hänninen  2000      34.59        1:16.89   
  Jesse Anttila  2002      39.61        1:56.50   
  Samu Peltonen  2000      37.87        2:34.37   
                     
 
Laji 21, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kus-Gss Naiset    405          2:18.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Salla Vuoti  1997      36.82        36.82   
  Henna Häkki  1997      37.71        1:14.53   
  Katja Sneck  1996      32.82        1:47.35   
  Miia Tattari  1996      30.69        2:18.04   
                     
Kaka Flikat [1998]  1998    341          2:26.17   
  Kauhajoen Karhu                   
  Meri Hakala  1999      38.62        38.62   
  Sinja Kanto  1998      39.74        1:18.36   
  Sofia Ranta  2000      36.79        1:55.15   
  Roosa Ojanen  1998      31.02        2:26.17   
                     
Kus-Gss Naiset 2    339          2:26.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Laura Känsäkangas  1999      38.73        38.73   
  Alexandra Pihlajamäki  1998      39.37        1:18.10   
  Adolfina Lehtonen  1999      36.85        1:54.95   
  Milja Lahtinen  1999      31.52        2:26.47   
                     
Vus-Vss 1  1990    319          2:29.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Kia Pollari  1999      38.81        38.81   
  Sanniina Korpi  1999      44.18        1:22.99   
  Emmi Haapaniemi  1999      35.54        1:58.53   
  Denize Korkiakoski  1999      30.81        2:29.34   
                     
Vus-Vss 2  1990    170          3:04.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Annika Mäenpää  1999      47.55        47.55   
  Lotta Rinne  2001      52.75        1:40.30   
  Jenni Kylkisalo  1999      45.28        2:25.58   
  Sylvi Björk  1999      38.53        3:04.11   
                     
 
Laji 22, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Js-Pu Miehet    457          1:53.95   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  Kaj Smeds  1998      31.34        31.34   
  Jakob Nordman  1996      29.54        1:00.88   
  Adam Vik  1996      27.16        1:28.04   
  Robin Thodin  1995      25.91        1:53.95   
                     
Kus-Gss Miehet [1911]    289          2:12.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Jere Kotomäki  1997      30.37        30.37   
  Joakim Hänninen  2000      43.33        1:13.70   
  Joel Tarvainen  1998      31.71        1:45.41   
  Aleksi Harmaala  1991      27.34        2:12.75   
                     
Js-Pu Miehet 2    244          2:20.40   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  André Backlund  1995      35.31        35.31   
  Robin Johansson  1996      37.60        1:12.91   
  Jonas Solvin  1997      32.29        1:45.20   
  Viktor Thodin  2000      35.20        2:20.40   
                     
Vus Coach    219          2:25.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Peter Fjellström  1963      38.91        38.91   
  Jorma Latva-Pirilä  1963      38.33        1:17.24   
  Kai Pollari  1967      32.48        1:49.72   
  Stefan Nygård  1966      35.94        2:25.66   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.20.00  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2013 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  18:45